Čtenáři „Le Figaro“ o zařazení USA mezi nepřátelské země Ruska

16.5.2021 15:09
Často nevíme, co se děje ve světě a i v Evropě. A nálady mezi obyvatelstvem zejména u dvou klíčových zemí EU i evropské části NATO samozřejmě ovlivňují i klíčové politiky Německa či Francie. A je dobré využít každou příležitost je znát.

Zatímco naši pravicoví politici spjatí s koalicí SPOLU, a zřejmě i byť méně fanaticky politici Pirátů nadšeně vítají masivní vyhoštění ruských diplomatů, bylo zajímavé sledovat, jak zareagovali čtenáři pravicově – konzervativního a zároveň  nejčtenějšího francouzského deníku Le Figaro na zprávu o zařazení USA i Česka mezi nepřátelské země s důsledkem nulové možnosti pro využívání místních pracovních sil pro zabezpečování služeb u Američanů a počtu 19 osob u české ambasády.

Na tuto informaci, doprovázenou v případě USA poznámkou v podobě jakéhosi vykřičníku, že toto opatření je učiněno vzdor tomu, že se do týdne sejde státní tajemník USA Blinken s ministrem zahraničních věcí Ruska Lavrov a že Rusko volí tvrdý přístup, bylo doprovázeno 140 komentáři, kdy čtenáři  v zásadě nevěděli nic o sporech mezi Českem a Ruskem (a proč by také měli?), ale poměrně razantně a v převážné míře velmi kladně reagovali na skutečnost, že  za nepřátelský stát pokládá Rusko USA.

Jen pro ilustraci některé z připojených komentářů:

anonymní 15. 5. 2021, 12:06 Rusko se konečně rozhodlo. Jsem  přesvědčena, že USA se nestarají o ostatní, myslí jen na tyto zájmy a neváhá sankcionovat ekonomicky a politicky, aby ukázala svůj nesouhlas. Můžeme Rusku vyčítat několik věcí, ale zde to vzalo dobrou iniciativu

Antoniete 15. 5. 2021, 11:40 Nemyslím si, že by Američané byli někdy považováni za a přátelské.

GerardJB 5.21, 8:56 Zní to docela logicky

Anonymní 15.5.21 Výborně ! Polsko a Francie chybí.¨

Anonymní 15. 5. 21 Musíte se dostat z naťácké  vize věcí a vědět, že Spojené státy jsou nenáviděny všude na planetě.

John Steed Nejen, že jsou nepřátelští vůči USA, jsou také nejvíce agresivními na planetě vzhledem k tomu, co od konce druhé světové války udělali po celém světě.

Anonymní 15. 5. 21bravo Vladimir má pravdu, nenechat to jít ........ jako macronie !!!!

14. 5. 2121 Nejen, že jsou nepřátelští vůči USA, jsou také nejvíce agresivními na planetě vzhledem k tomu, co od konce druhé světové války udělali po celém světě.

Z České republiky jsem to nevěděl

Z USA je to zřejmé už dlouho. Kromě toho neříkáme, že „USA nemají žádné přátele, pouze klienty…“?

 A ochutnávka spíše ojedinělé kritiky Ruska:

Putinský režim právě ukázal plný rozsah své moci spočívající ve zapsání dvou jmen zemí na seznam. Z jejich strany USA vykrví ruskou ekonomiku.

Co dodat?

Když naši pravicoví ignoranti Fiala, Pekarová- Adamová, kteří se již chystají po říjnu vládnout, volají, že chtějí na Západ, tak nevím, zda vlastně nežertují.

Na rozdíl od nich Francouzi či Němci v převážné míře daleko více odmítají USA a Rusko podporují.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Zařazení USA a Česka na seznam nepřátelských států zn. mnoho  - velmi mnoho ! 1) Převzetí iniciativy směrem do zahraničí, tzn. že Rusko získalo další část suverenity, kterou si bere zpět ! 2) Rusko řeklo světu zcela otevřeně - USA je nepřítel a také tak s ním budeme jednat - před několika roky nemyslitelné!  3) Rusko zccela zbytečně prodává své suroviny a polotovary Americe za babku-pod cenou ! Rusko, přes oligarchy a úředníky dosazené v 90. letech - krmí svými zdroji Ameriku a řeklo dost ! Rusko je připraveno na zpřetrhání styků s USA i EU, naznačil to před několika týdny Lavrov v Číně. 4) Rusko také řeklo diplomaticky - Ameice se krátí čas a nastává věk multipolarity. 5) Rusko jasně a nedvojsmyslně řeklo, že pokud někdo zahájí válku s Ruskem, půjde odveta do řídících center Ameriky a GB a Rusko na to má  a ví kde jsou umístěna a jak fungují ! 6) Bez Rsksa je tento svět bezcenný !!! A tak to také může skončit Mrtvou rukou - pro neznalé - může být uvedena do akce supervodíková bomba - ta nezná limity výbuchu jako obnyčejná atomovka - tudíž byl by nezvratně uveden do chodu ničitel planety !!! Každý kdo umí číst, ví co by to znamenalo !