Vladimír Pelc: Čtyřhvězdičkové fejky

21.9.2018 11:02
Nedávno jsem zahlédl další nepravdivé tvrzení gen. Petra Pavla. Nepravdivé tvrzení týkající se našeho členství v NATO, Severoatlantickém paktu.

Nejde mi o to, jak se z vojáka z povolání, přísahajícího věrnost socialistickému Československu, jak se ze člena KSČ, komunistického kontrašpióna atd. stal bojovník v přesně opačném dresu, tedy jak se z Pavla stal Šavel – ostatně touto schopností měnit dres dle politického podnebí a osobní výhodnosti má mimořádné předpoklady stát se výrazným současným politikem −; jde mi o to, že ten pán se čtyřmi hvězdami v generálské zahrádce systematicky otravuje veřejný informační prostor svými fejky.

Nedávno jeden z nich opět vypustil: P. Pavel měl prohlásit, že prý Aliance (NATO) nikoho nenutí, aby se stal jejím členem, naopak státy mají velký zájem do ní vstoupit, což byl i případ České republiky. *)

K tomu je nutné uvést, a pamatuji si to dobře, že Česká republika, tedy občané našeho státu, zájem vstoupit do Severoatlantického paktu, natož pak zájem velký, nikdy nevyjádřili. Neměli možnost. Tehdejší politici se jich neptali. Vzpomeňte si v této souvislosti na tehdejší lež tehdejšího prezidenta Václava Havla, která zněla − po vystoupení z Varšavské smlouvy do žádného jiného vojenského paktu nevstoupíme. Občané našeho státu v žádném případě neměli zájem, tím méně pak velký, stát se součástí tohoto útočného vojenského uskupení – naopak, podle výsledků sociologických výzkumů uskutečňovaných v té době si po rozpadu Varšavské smlouvy většina občanů vstup do jiného vojenského parku nepřála.

*) Viz https://www.denik.cz/z_domova/petr-pavel-nikdy-by-me-nenapadlo-ze-by-se-ceska-republika-pripojila-k-nato-20180917.html (17. 9. 2018)

 

Ilustrační foto: Gen. Pavel a think-tank "Evropské hodnoty". Předání ocenění NATO.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.