Duda se opět kompromitoval

duda projev
22.2.2023 08:11
Polský prezident Andrzej Duda jako předskokan včerejšího projevu Joe Bidena pod Královským zámkem ve Varšavě přispěl ve svém vystoupení k rozpakům z celé akce.

Z jeho úst totiž zaznělo: „Ukrajina do dnešního dne nepadla díky hrdinství obránců Ukrajiny, díky hrdinství ruských vojáků“. Podle komentářů se Duda po  několika kompromitacím vyplývajícím z jeho chabé znalosti anglického jazyka kompromitoval  i v polštině.

Samozřejmě ale Duda v podstatě zase  nikoho tolik nezajímal, podle některých komentářů totiž Varšava pouze posloužila Bidenovi jako kulisa jeho sebeprezentace.

Tomu by ostatně nasvědčovalo i finále projevu  amerického prezidenta, kdy se dostavily děti  s americkými, ukrajinskými a polskými vlaječkami, reprezentující zřejmě všechny národnosti a etnika pracovníků americké ambasády. Jestliže připojíme pohled na barevné řešení scény – s převažující „ukrajinskou“ žlutou a modrou  - je zřejmé, že o Polsko včera ve Varšavě příliš nešlo.

A tak nakonec více  než samotný obsah Bidenova projevu zaujal moment, kdy mezi účastníky se předseda vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński přiklonil k bývalému premiérovi Janu Krzysztofu Bieleckému a řekl na adresu amerického prezidenta: „nic neřekl“.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.