Hrdinní policisté a zločinný invalida

4.4.2015 08:37
Totalita má různé podoby. Častým projevem totality v současnosti je zvůle policistů a státních zástupců. Mají moc, kterou též zneužívají.

Sdělovací prostředky 29. 9. 2014 přinesly informaci, že invalidní důchodce (deset let je v invalidním důchodu kvůli neuróze) Václav Schneider z Plzně byl ve své dílničce, kde cosi kutil (asi je modelář), napaden dvěma policisty, kteří mu při nasazování želízek zlomili žebro a poranili lopatku. Prý je neuposlechl, aby z dílny vypadl, naopak dál si ve své dílničce kutil. Zločinec jeden!

Podle agenturní zprávy pan V. Schneider právě dočistil ředidlem sletované drátky, když se rozrazily dveře (bez povolení k domovní prohlídce), ve kterých stáli dva policisté. Za chvilku už ležel 58letý invalidní důchodce Václav Schneider z Plzně na zemi s želízky na rukou. Policisté (ve zprávě se sice píše „strážci zákona“, ale co to je za strážce zákona, když zmasakrují invalidu), tedy policisté prý zakročili na žádost souseda J. Š., který zřejmě z pomsty oznámil na tísňovou linku, že Schneider fetuje; to se nepotvrdilo.

„Říkal jsem jim, co blbnou. Vtom jsem uviděl na schodech souseda, jak se mi pošklebuje a k tomu si ještě neodpustil posměšné průpovídky. Hned mi bylo jasné, že policajty na mě poslal on. Už mi tím v minulosti vyhrožoval,“ popisoval Schneider další sled událostí. Pouta mu policisté sundali, až když na chodbu přišla jeho osmdesátiletá matka a se slzami v očích je prosila, aby syna pustili, že nic neudělal a že nebude dělat žádné problémy. Tak je to správné: Ať si matička před chrabrými policisty klekne.

Zpravodajství pokračovalo, že podle státní zástupkyně Drahomíry Lorencové lotr invalida vzdoroval zasahujícím policistů, kteří se ho snažili zpacifikovat (což je jiný výraz pro zlomené žebro a poranění lopatky). Tím se měl dopustit trestného činu násilí proti úřední osobě. Proč je ale nutné pacifikovat invalidního šedesátníka, který cosi kutí ve své dílničce?!

Skutečně jsou policisté na takové intelektuální úrovni, že nepoznali, že invalidní důchodce nefetoval? Opravdu je nutné zlomit invalidnímu šedesátníkovi žebro proto, že je domácím kutilem? Je nutné rozrážet dveře do dílny; nelze třeba zaklepat a vstoupit se slovy „dobrý den, my máme hlášku … tak to jdeme zkontrolovat, dovolíte?

Novinářská zpráva na konci obsahovala správnou tečku: Prý podle závěrů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zakročující policisté žádného protiprávního jednání nedopustili (čtete dobře: nedopustili!). „Pro použití donucovacích prostředků měli zákonný důvod. Dotyčný muž jednak neuposlechl opakované výzvy k opuštění dílničky a k podání vysvětlení týkajícího se údajného čichání těkavých látek. A dále svým jednáním se šroubovákem v policistech vzbudil obavu o jejich bezpečnost,“ píše v rozhodnutí GIBS, která prověřovala podezření, že policisté se mohli dopustit zneužití pravomoci úřední osoby. Ano, to je správné rozhodnutí: Osmapadesátiletý invalidní důchodce je přece mladým, silným a vycvičeným policistům mimořádně nebezpečný. Zejména se šroubovákem. A když vás někdo obviní z toho, že jste ukradli zlaté lžičky v Intercontinentalu či z jakékoli jiné blbosti, tak hleďte rychle podat vysvětlení, nebo vás čeká zlomení žebra. A já, naiva, jsem se domníval, že krádež zlatých lžiček (fetování v dílničce… dosaďte si, co chcete) údajnému zloději (feťákovi) musejí policisté/státní zástupci dokázat. Jak je vidět, v praxi je postup jiný: Nejdříve se lámou žebra. Dokazuje se až potom; pokud vůbec.

Schneiderovi prý hrozilo v případě odsouzení až šest let vězení, žalobkyně (státní zástupkyně Drahomíra Lorencová) totiž jeho chování prý posoudila podle přísnějšího paragrafu, a to s ohledem na šroubovák, který měl v ruce (měl šroubovat něčím jiným, že ano).

Nedávno měla akce statečných policistů a darebáka invalidního šedesátníka soudní dohru: Lump invalidní důchodce Václav Schneider z Plzně byl odsouzen na tři měsíce s podmínkou. Prý též proto, že když ho policisté mydlili, tak se jednomu z nich ohnul služební odznak.

Takže si všichni dejte pozor: Když budete něco kutit ve své dílničce – můžete za to dostat až šest let natvrdo. Po právu. Tak jak s právem zacházejí policisté a státní zástupci.

… tak se raději tím domácím kutilem na stará kolena mládí nestanu…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

"Justiční mafie" je prý pomluva! Asi protože je to nepřesné. "Justičně-policejní mafie", tak je to asi správné!