Jak zareaguje ČSSD?

obrazek
11.6.2011 15:21
Po šokujícím vládním kroku, jimž byla žaloba k pražskému městskému soudu ohledně nelegálnosti plánované pondělní stávky, jsem nesmírně zvědav na to, jak se zachová ČSSD.

 

Účelovost vládního kroku a nekonečná arogance nedělního vládní tiskovky znamenalo vyhlášení nesmiřitelného postoje vůči přáním devadesáti procent obyvatel republiky. Pokud je tady něco v rozporu s dobrými mravy, je to právě účelovost soudního opatření. Ze stejného těsta je avizovaný záměr vlády Petra Nečase zpřísnit kroky, které by vedly k vyhlašování stávek v budoucnu. Přirovnal bych to mafiánskému „zalehnutí na matrace“. Je to otevřená konfrontace a vláda ji začala záměrně, cílevědomě a s velikým přezíráním vůči občanům.

Jsem neskonale zvědav, jak se zachová celá opozice, především sociální demokracie a její představitelé. Chtěl bych věřit, že nenaplní dávné přirovnání sociální demokracie k předkožce dělnické třídy, která se, když dojde na věc, stáhne. Co naopak očekávám je zvednutí drze vhozené rukavice a bezodkladné volání po demisi vlády. Tato vláda musí skončit a její dnešní exponenti hnáni nejenom k hmotné, ale třeba i k trestní odpovědnosti za své nekompetentní, nepromyšlené a zmatečné kroky!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sahosek

 

ČSSD se už vybarvila.

     Když komunisté 16.6. po všech těch arogancích navrhli ve sněmovně usnesení doporučující Nečasovi aby podal s celou vládou demisi, tak pro návrh hlasovali jenom 4 poslanci ČSSD. Fakticky tak socani podrazili veřejnost .

novotny

Vaše věc byl v dobách pravicové nadvlády a stále je bohužel jediný solidní mediální server, kde je možné se opravdu svobodně a bez cenzury vyjadřovat. Velká škoda je, že o něm moc lidí neví...

skodovka_1

Stávka je podle ústavy.

 A teď je konečně kdo to tu řídí ! Uprchlí devianti z přísně střeženého oddělení z Kosmonos ve službách mafiánských kmotrů(sponzorů), soudních přisluhovačů a odborového deníku mafie - BLESK.

Děkujeme redaktorům Blesku za medvědí službu a VYZYVÁM VŠECHNY ROZUMNÉ OBČANY - BOJKOTUJTE a NEKUPUJTE deník BLESK. 

Choloušku, prosím tě použij tu atomovku, co jste sebrali opitému Vondrovi.  

P.S. Pane CHOCHOLOUŠEK prosím, vraťte ten padák Kalouskovi. On si totiž vylévá zlost na nás normálních lidech nebo už se mám k Vám taky hlásit!?

 

paysan

Reakce Jiřího Paroubka v Parlamentních listech:

„Jsem naprosto šokovaný a obávám se, že toto bude impulsem k vyvolání skutečné občanské neposlušnosti v zemi. Je to naprosto skandální rozhodnutí třídní justice, které šlape po základních demokratických principech země. To ve vyspělých zemích nemá obdoby."

novotny
paul

I kdyby stávka byla stokrát nezákonná, z hlediska VYŠŠÍHO PRINCIPU MRAVNÍHO ji SCHVALUJI

paysan

A reakce Bohuslava Sobotky:

Předběžné opatření, které zakazuje stávku odborových svazů, je podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky nezákonné a odporuje judikatuře Nejvyššího i Ústavního soudu.

paysan

A je tu první reakce. Michal Hašek:

„Důrazně protestuji proti nedůstojnému, neserióznímu a pokoutnímu zacházení vlády s odboráři. V demokratické zemi není přípustné, aby premiér a ministr financí lákali jako pavouci odboráře do svých sítí.

Odborářů, kteří byli pozváni na Úřad vlády k jednání, aby se pak ukázalo, že do ruky dostanou jen zákaz stávky, je třeba se zastat. Bojují totiž za práva občanů ČR ohrožených zpackanými reformami. Souhlasím s tím, že se Nečasova vláda uchýlila k totalitním praktikám. Každému, komu záleží na osudu demokracie v naší zemi, nesmí být taková situace lhostejná.

Nebo se také můžeme dočkat toho, že nám Nečasova vláda nakonec zakáže i myslet a říkat svůj názor,“ uvedl předseda asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

paysan

Ano, slyšel jsem, nicméně se tím už dostáváme na tenký led právních kliček. Skutečnost, že opatření nemusí být dle práva totiž fakt ještě neznamená, že do jeho soudního zrušení není platné a tedy vymahatelné. To je na tom ten největší hnus.

novotny
Stávka není pořádána podle zákona o kolektivním vyjednávání, ale podle Ústavy, takže problém zákazu neexistuje.