Přemysl Votava: Jeden krvavý Majdan ukrajinské pučistické vládě asi nestačil

3.5.2014 00:23
Před 69lety končila 2. světová válka. Protifašistická koalice překonávala poslední odpor německé armády. Lidé v Evropě prožívali radost a naději, že již nikdy… Dnes je ale na Ukrajině opět nasazena pravidelná armáda proti civilistům. Posílá ji vláda v Kyjevě, ve které sedí fašisté z masa a kostí.

Nad městy létají bojová letadla. Rakety dopadají na odbojná města. Obrněná technika útočí na demonstrující obyvatele měst. Agentury hlásí první mrtvé. Do armády jsou povoláváni noví odvedenci. Vláda Ukrajiny vyhlásila brannou povinnost. Proti komu?

Nedávno přijaté Ženevské dohody se neplní. Co bude dál? Budeme čekat na nové stovky mrtvých? Budeme tleskat vojenskému tažení Kyjeva, 69let po druhé světové válce? Jeden krvavý Majdan ukrajinské pučistické vládě asi nestačil.

Dnes na východě země začala nová repríza Majdanu. Mejdan ozbrojenců poslaných vládou a neonacistického Pravého sektoru. Mrtví na východě Ukrajiny a uhořelí lidé v Oděse jsou na jejich společném účtu.

Provokace Kyjeva povedou k možnému zastavení dodávek plynu či ropy do Evropy. Jestli je toto cílem, tedy vyprovokovat Rusko k tomuto řešení, tak je to krátkozraká politika.

Naše Ministerstvo zahraničí by se mělo chovat zodpovědně a nemělo by mlčet. Mělo by jasně říci, „tak takhle NE !!!". Toto dobrodružství musí skončit. Ekonomika Ukrajiny, jde stále rychleji až ke dnu. A zaplatí to ve finále EU, tedy i český občan.

Nelze zapomenout, že právě před 15 roky padaly bomby na Srbsko. Umírali civilisté, umíraly děti, bylo to NATO, které tzv. humanitárně bombardovalo Srbsko a ČR s tím ostudně souhlasila.

Nezapomínáme ani na nedávná válečná tažení NATO na Libyi, Sýrii, Iráku, Afghánistánu….Tam všude umírali lidé a my jsme s tím opět souhlasili. V těchto zemích ani po deseti letech není klid, právě naopak. Tyto země jsou před rozpadem.

Jízlivost na závěr. Protiruské tažení dostalo trhlinu. Nejsme potichu, abychom velkého bratra za mořem nepozlobili? Samostatná zahraniční politika je nám cizí. Smutná vizitka České republiky.

Přemysl Votava

 

Dokumentární fotografie ukazují některé ze čtyř desítek  obětí požáru v odborářském domě v Oděse.
Žháři byli "aktivisté" Pravého sektoru.

premysl-votava
Česká strana národně sociální
Klíčová slova: Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Prezidentské volby na Ukrtajině v současné situaci může považovat za svobodné a něco řešící osoba skutečně s velmi nízkým intelektem nebo rektální alpinista do rekta fašistických sil, rozpoutavších nejen ukrajinské běsnění.

schlimbach

Zřejmě se naše "elity" deroucí se do řitního otvoru světových fašistických bestií domnívají, že když hlouběji zalezou, trest je nestihne. Omyl, před tím svinstvem, kterého se dopouštíte se nikdy neschováte a ponesete za to osobní odpovědnost. Před světskou spravedlností se třeba vykroutíte, před posledním soudem ale nikdy neutečete.