Ještě v roce 2016 se tomu smáli. Teď to přichází k nám

obrazek
9.6.2024 21:56
V mém předchozím článku „Jiná země, ty stejné metody. Jasný motiv zničení demokracie“ jsem popsala metody manipulace s veřejným míněním. Podívejme se na rukopis, který používá bloger k provedení informačního teroru zaměřeného na myšlení lidí. Tyto metody byly odhaleny v průběhu třiceti let zpravodajské práce speciálních služeb a 13. dubna 2024 je zveřejnil Egon Cholakian, člen Mezinárodní asociace pro profesionální výcvik zpravodajských analytiků.

Ještě v roce 2016 se lidé na Ukrajině smáli nehorázným publikacím antikultovních organizací o hnutí AllatRa, v nichž se mu absurdně snažily přisoudit podobnost s Bílým bratrstvem, které je obecně považováno za destruktivní organizaci. Pokud však navštívíte oficiální webové stránky MSH AllatRa, jasně uvidíte, že tato organizace nemá žádnou podobnost s náboženským společenstvím, protože se zabývá změnou klimatické situace ve světě a zároveň hájí svobodu a demokratické principy ve společnosti. Diskreditační publikace v médiích proti MSH AllatRa se zdály absurdní až do doby, kdy v roce 2023 začalo nelítostné pronásledování členů AllatRa ze strany silových složek na Ukrajině.

Egon Cholakian zveřejnil výsledky vyšetřování, během něhož byl odhalen skutečný šokující motiv antikultovních publikací. Zpravodajský důstojník popsal principy a metody fungování tzv. hydry. Prohlásil, že na Slovensku se připravuje předmostí pro zničení demokracie v celé Evropě. To potvrzuje i publikace s jasným antikultovním rukopisem datovaná 29. dubna 2024 na slovenském portálu SME. Bloger v ní absurdně spojuje MSH AllatRa se společností Thule, jejímž historickým informacím autor věnuje polovinu článku. 

Shrnuje historii Thule a dochází k závěru, že: „hrála podstatnou roli v období nacismu“. A pak, stejně nelogicky jako ukrajinské publikace o „Bílém bratrstvu“, přechází k příběhu AllatRa: 

„Slované mají také svou ultima thule, jmenuje se AllatRa neboli Tvořivá společnost...“.

Nemusíte být odborníkem, abyste viděli očividnost autorova absurdního pokusu přiřadit organizaci AllatRa emocionální nálepku „nacismus“. Kromě toho se v článku podivným způsobem objevuje jak slovenská ministryně kultury, tak premiér Fico, které autor špiní, jak jen může. 

„Současná ministryně kultury si jakoby plní svůj sen o slovanské ultima thule. Samu sebe pasovala na odbornici na čistou slovenskou kulturu, kterou chce ochránit před západní evropskou kulturou, vyměňuje ředitele kulturních institucí za své lidi, ruší galerie, znárodňuje veřejnoprávní média.“

Všimněte si, že pod výrazem „znárodňuje veřejnoprávní média“ autor skrývá jednu skutečnost. Paní Šimkovičová veřejně hovořila o tom, že televize RTVS vystupuje proti státu a proti demokracii - a RTVS nedávno zveřejnila na zaplacenou objednávku FECRISu (antikultovní organizace se sídlem v Paříži, která dnes zastupuje 74 zemí) řadu pomlouvačných materiálů na adresu MSH ALLATRA.

 

Bloger dále píše:

„Je nejneoblíbenější ministryní, političkou a osobou na Slovensku. Za její odstoupení se podepsalo 200 000 lidí, prakticky celá umělecká obec je proti jejímu setrvání ve funkci, vznikla kvůli tomu i iniciativa Otevřená kultura. Ona však bez hanby zůstává a premiér Fico ji podporuje.

Prezidentku humorně nazývala zuza ze skládky, Šimkovičová potom představuje samotnou toxickou skládku. Kde se hromadí hloupost (neumí psát ani spisovně mluvit), xenofobie a arogance.

Fico označil kulturní komunitu za kulturní bezdomovce a Šimkovičová protestujícím zaměstnancům RTVS vzkázala, že ať odejdou, vždyť přijdou další“.  

 

Styl a úroveň gramatiku autora blogu, pana Mačuhy, prozatím pomíjím.

Při střízlivém pohledu na tuto publikaci zdravě uvažující člověk nevidí logiku ani konkrétní fakta, která by měla spojovat pojmy jako např: „společnost Thule, nacismus“, „ALLATRA“ a „ministryně kultury a premiér SR“. Avšak člověku s převážně klipovým myšlením po přečtení tohoto článku zůstane v hlavě sdělení, že ministryně kultury a předseda vlády SR, podporující MSH ALLATRA, jsou příznivci nacismu. A to byl hlavní záměr autora článku a jeho zadavatele. Přestože tři zmíněné objekty: nacistický spolek Thule, AllatRa a vedení Slovenska, spolu vůbec nesouvisejí.

 

Marlupta
Přestože se Česko - Slovenské cesty osamostatnily, stále se navzájem inspirujeme, doplňujeme a ovlivňujeme. Miluji své rodné Slovensko, miluji svůj domov v Česku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.