Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO!

4.6.2018 08:01
Pro osvěžení paměti: Generální tajemník Severoatlantickéaliance (NATO), předseda Severoatlantické rady , nejvyššího rozhodovacího orgánu obranné aliance odpovídá za její řízení. Současně předsedá Výboru pro obranné plánovaní plánování a Skupině pro jaderné plánování. Také zodpovídá za činnost Mezinárodního sekretariátu. Generální tajemník je nejvýše postavený civilista v NATO , reprezentuje alianci navenek. Nemá však žádnou či skutečnou rozhodovací pravomoc, slouží jako prostředník (slouha svých amerických pánů).

Tak tento člověk na plnou hubu říká, že „už mají důkazy“. Možná i tolik, že se jim už ani nevejdou do skříně. Nicméně by bylo dobré znát, kdo jsou ti, kteří mají dostatek důkazů, protože pokud je známo, vyšetřování případu sestřelení Boeingu 777 letu MH-17 nevyšetřuje NATO, ale „Mezinárodní vyšetřovací tým JIT“, složený hlavně ze zemí, jejichž občané se staly oběťmi této katastrofy. 

Vrátíme-li se k prohlášení pana Stoltenberga, pak tento pán chce, aby Rusko přijalo odpovědnost za sestřelení letadla Malaysia Airlines, ke kterému došlo nad územím východní Ukrajiny v roce 2014. Jako podklad k tomuto požadavku uvádí, že cituji: „ Myslím, že je nesmírně důležité, co nám vyšetřovací tým poskytl, protože oni předložili důkazy a fakta, které potvrzují, že střely, jež byly použity, pochází z ruské armády. A proto vyzýváme Rusko, aby za to přijalo odpovědnost a také začalo plně spolupracovat.“ Jak prosté Watsone! Že byla (nedávno) Ukrajina součástí SSSR, že armáda Ukrajiny byla vyzbrojována zbraněmi a technikou stejně, jako celá armáda SSSR, je pro něj zřejmě zanedbatelné, naprosto nepodstatné. Jak ubohé, Watsone!

Jej také vůbec nezajímá skutečnost, že v nizozemském parlamentu (tedy země, ve které je vyšetřování vedeno) se konalo jednání o závěrech nové průběžné zprávy o příčinách a vinících katastrofy letadla letu MH-17 a kde dvě parlamentní frakceodmítly podpořit rezoluci uznávající Rusko vinným tragédii. Pana generálního tajemníka také nezajímá vyjádřenímalajského ministra dopravy panaAnthony Loke ke zprávě, kterou minulý týden vydala mezinádní vyšetřovací skupina JIT,že neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by ukazovaly na Rusko. „Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že je Rusko zodpovědné za pád Boeingu 777 letecké společnosti Malaysia Airlines, jehož let MH17 byl sestřelen nad Ukrajinou v roce 2014. Mezinárodní vyšetřovací tým JIT neposkytl žádné přesvědčivé důkazy o Rusku", prohlásil ministr dopravy Malajsie Anthony Loke.
Na druhé straně jsou však pozoruhodné jiné skutečnosti, které pan generální neráčí akceptovat.Tak např. konstatování nizozemské parlamentní frakce „Forum pro demokracii“ a „PVV“ které říkají, že je zcela nezbytné provést vyšetřování role Ukrajiny. Ukrajina by se totiž měla mj. zodpovídat z toho, „ že neuzavřela svůj vzdušný prostor". Ministr zahraničních věcí Nizozemska Stef Bloch uvedl, že dnes neexistují dostatečné důkazy o odpovědnosti Ukrajiny a dodal, že nevylučuje odpovědnost Ukrajiny v budoucnu.
V postoji pana generálního tajemníka není zájem či sebemenší náznak čestného, nezaujatého a spravedlivého procesu vyšetřování, ale naopak postoj, kdy mu vůbec nezáleží na relevantních a nezpochybnitelných faktech a důkazech, neboť pro ospravedlnění posilování pozic NATO v Pobaltí musí světovou veřejnost přesvědčit o neserioznosti, mocichtivosti, militantnosti a všeobecném nebezpečí pro Evropu (případně celý svět), vyplývající ze strany nebezpečného a provokujícího Ruska. Při vědomí, že jim jdou na ruku představitelé členských států včetně našich, kteří nikoli z vlastního přesvědčení o potřebě a nutnosti posilování pozic NATO v Pobaltí, ale z falešné loajality a úplatného řiťolezectví jsou ochotni hnát vlastní vojáky do reálného nebezpečí. Ne důkazy, ale falešné přesvědčení, že on a celé NATO, jakkoli on sám je jen slouha svých pánů, musí věřit tomu, co on, jako generální tajemník NATO řekne, musí být pravda. Lež je totiž prostředek, kterým je militantní politika NATO trvale živena. Není to tak dávno co nás jistý Havel poučoval o tom, že „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“.
V případě NATO a samotného pana Stoltenberga je totiž pravdanežádoucí, láska jen moci a k penězům, lež má v NATO hlavní roli a nenávist je trvale živena jako prostředek k negativním postojům vůči Rusku. Tvrzení pana generálního tajemníka lze brát spíše jako zbožné přání, než pravdivou a objektivní realitu.
jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Dnes sa už nedá veriť európskym " elitám " :

už tu nie je čestný sudca ( haagsky súd súdil len Srbov a prišil im všetko, čo sa udialo na Balkáne - bombardovanie NATO prehliadol ), žiadna čestná svetová organizácia - napríklad OPCW, MOV, OSN,, WTO,......

žiaden generál ( generáli slúžili do 89´jednému pánovi, po 89´tí istí druhému - pritom sa ani nezačerveňajú hanbou ),

už tu nie je čestný politik, pretože hovorí jedno a koná druhé

už tu nie je čestný majiteľ koncernov - platia protiruskú propagandu a pritom chcú s Ruskom obchodovať,

nie je tu čestná nadácia, humanitárna organizácia, či tink- tank, ktorá by nehrala dvojitého agenta ( okrem Greenpeace )

už dávno sú banky hlavným zdrojom kríz a platičom vojen

Ako vo všetkom, aj v " elitách " sú výnimky veľkosti 1 kvapky v mori, ktoré iba potvrdzujú aktuálny stav                               " elít ".

Dôkazom je skutočnosť, že mnohí vychádzajú s pravdou a " užitočnými informáciami " až keď sú odvolaní, až keď sú v dôchodku - mimo politiky, mimo biznisu. Hovorí sa tomu aj postpravda. Ale to už je užitožné ako mŕtvemu voda. Keď mohli za pravdu bojovať, hrali užitočných  idiotov.

Byť Ruskom, z rúk európskych " elít " neprijmem žiaden rozsudok, či posudok. Už aj preto nie, že všetko je vyfabrikované zámerne proti Rusku, nie v mene pravdy a spravodlivosti. Príklad : Holandský parlament odmietol,  a spolu s ním celá európska " elita " , preveriť a vyšetriť Ukrajinu ! S rozsudkom boli hotoví na druhý deň. Podobne s Novičokom, s  útokom na Sýriu, situácia na Donbase necháva pokojne spať naše úžasné a skvelé " elity"  aj preto, že to všetko prišili Rusku - nikto nemusel ani prstom pohnúť, všetko jasné, lebo na všetko tu máme Rusko ! 

Už len tieto prípady potvrdzujú, že už niet čestných ľudí medzi " elitami ".

 Nakoniec, až prijmú zodpovednosť USA, Británia, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Dánsko, Hilandsko, Belgicko, Španielsko.... za vojnu vo Vietname, Kórei, na Filipínach, Lýbii, Afganistane, Sýrii, Iraku, Juhoslávii....................

a budú potrestaní za tieto vojny, za použitie striel s ochudobneným uránom, za napalm, za použitie chemických zbraní, za kobercové nálety, za mučenie väzňov v Abú Graig, za tajné väznice v Poľsku, Litve a Rumunsku....................................... a mnohí dostanú doživotie, či 80 rokov väzenia - potom môže byť aj Rusko súdené. 

 

 

 

novotny

Odpovědnost by měli přijmout především ti, kdo poslali civilní letadlo přes území, kde se válčilo. Nebo to bylo schválně jako provokace?

rezjir10

Rusko může přijmout plnou odpovědnost za osud MH 17 jeden den poté, až šef NATO vysvětlí, proč nezadržel let MH 17 vlastním tělem, aby vletělo do do prostoru, nad nímž opolčenci vyhlásili bezletovou zonu.

antoninsebek

 

U všech těchto útoků na Rusko chybí odpověď na tu základní otázku. Ta zní: PROČ BY TO RUSKO DĚLALO?

PROČ BY SE SNAŽILO LIKVIDOVAT NĚJAKÉHO SKŘÍPALA a PROČ by sestřelilo nějaké civilní letadlo? Otázku PROČ si kladé každý vyšetřovatel jako první.

V čem by mu to pomohlo, proboha? To u Ukrajinců je to jiné: Všechny ty pseudopříběhy mají pomoci Ukrajině k dalším dotacím a k dalším dodávkám zbraní.

Vůbec to není na území Ukrajiny zdaleka první případ sestřelení letadla omylem. A vždy se tomu Ukrajina bránila a uznala to až po letech.

ZCELA ZÁSADNÍ PRO ÚHRADU ŠKOD JE FAKT, ŽE UKRAJINA PŘI BOJÍCH NAD SVÝM ÚZEMÍM NEROZHODLA O NUTNOSTI ODKLONIT ZAHRANIČNÍ CIVILNÍ LETY. Dá se to zařídit NAD SVÝM ÚZEMÍM raz dva a jen Ukrajiína má to v kompetenci a PŘEDEVŠÍM VE SVÝCH POVINNOSTECH !!! To je jednoznačně její vina.

Jestli si někdo z váhavců myslí, že onen systém představuje jednu vojenskou "vejtřasku" s pěti vojáky, kteří zamíří na letadlo letící ve výšce řádově 10 kilometrů, pak se velmi mýlí. Jde o celý speciální komplex pro vyspělou jednotku  a rozmístit jej nad cizím územím je absolutní risk. PROČ nebyli ruští specialisté DOSUD POZVÁNI K ÚČASTI NA VYŠETŘOVÁNÍ ???  To je zcela signifikantní. Protože Rusové dokázali, že použitá střela byla s variantní změnou, kterou si vyhotovili Ukrajinci poté, co se odtrhli od Varšavské smlouvy.