Kdo stál v pozadí za teroristickým útokem na koncertní halu Crocus v Krasnogorsku u Moskvy?

rusko terror
26.3.2024 10:08
Poněvadž jsem zažil během svého dlouhodobého služebního pobytu v Turecku sérii teroristických útoků vůči civilistům v letech 2015 a 2016, rád bych se podělil o své zkušenosti z této země, a to v souvislosti s teroristickým útokem na centrum Crocus v Krasnogorsku z konce minulého týdne. Zaměřím se zejména na dvě události z tohoto období, kdy Tureckem otřásaly teroristické útoky, a to na bombový útok na Mezinárodním letišti ATATURK v Istanbulu, který se uskutečnil dne 28.6.2016, a kdy za tímto teroristickým útokem na istanbulském letišti pak v krátkém časovém odstupu následoval již dobře známý pokus o vojenský puč v Turecku uskutečněný dne 15.7.2016.

       Já za sebe mohu prohlásiti, že hned poté, co jsem se dozvěděl z tisku informaci o teroristickém útoku v centru Crocus u Moskvy, tak mi samozřejmě okamžitě přišla na mysl vzpomínka právě na onen teroristický útok na letišti v Istanbulu, protože já jsem v tom Turecku v té době byl, a bytostně se mě tato událost týkala, a také proto, že obě tyto události vykazují podle mě řadu společných znaků, jak já říkám, mají společný rukopis.

    Jen zběžně popíši, jak byl tento teroristický útok na Mezinárodním Ataturkově letiště v Istanbulu dne 28.6.2016 organizován. Do prostoru příletové haly v mezinárodní části letiště vniklo ozbrojené komando složené ze 3 členů, byli tam Čečenci a Uzbek a stříleli kolem sebe samopalem a házeli granáty mezi cestovatele ve snaze zabít co nejvíce lidí. Ten konečný stav mrtvých pak vystoupal, jak se píší v níže uvedeném českém tisku, na 42 obětí.

   Jak proniklo do tureckého tisku, tito tři teroristé přišli do Turecka z Bulharska, a zajímavé by jistě bylo vědět, s jakými pasy překročili turecké hranice. Já bych se nedivil, že to byly pasy jednoho z evropských států, protože se Čečenci samozřejmě nemohli po prohrané válce o Čečnu v roce 2009 pohybovat po Evropě ani s ruskými a ani s čečenskými pasy. Takže odhaduji, že se jim některá ta bezpečnostní agentura některého evropského státu postarala o pasy, se kterými mohli volně přecházet hranice a vstoupit bez víza do Turecka.          

   Společným rysem těch útoků v Istanbulu a v Moskvě bylo to, že krátce po obou útocích vystoupilo okamžitě CIA s tím, že oba tyto útoky má na svědomí teroristická islamistická organizace zvaná ISIL, která je také známa jako Islámský stát.

    Zde uvádím odkaz na zmíněný český článek zveřejněný na Aktuálně, který popisuje, co se událo toho 28.6.2016 na mezinárodním terminálu v Istanbulu a jak CIA navádělo obyvatelstvo na stopu islamistů.  

Online: Teroristé zabili 42 lidí, včetně 13 cizinců, oznámili Turci. Zraněných je 239 - Aktuálně.cz (aktualne.cz)

   Byl snad mezi oběma útoky jen jediný rozdíl, že v Istanbulu to byla skutečně sebevražedná mise, kdy všichni 3 teroristé také na místě zůstali mrtví.

   V tomto českém článku je uvedeno, že z celkových 42 objetí bylo 13 cizinců a tedy při útoku zahynulo 39 Turků. Všimněte si prosím, že mezi oběťmi útoku v Istanbulu byli převážně muslimové a z velké většiny Turci. A teď to konfrontujme s tvrzením, že ISIL je islámská organizace zavilých muslimů, kteří nenávidí jinověrce, a je hned evidentní, že tu něco nehraje. Proč by islámisté zabíjely muslimy, a zejména pak Turky, když přece bylo známo, že právě Turecko vyzbrojovalo a cvičilo bojovníky ISIL na jihu Turecka a tito bojovníci pak byli posíláni přes hranice, aby bojovali proti Asadovi v Sýrii?

    Každému, kdo situaci v Turecku trošku zná, tak muselo být jasné, že vzhledem k období blížících se prázdniny bude letiště plné Turků přijíždějících z Evropy na dovolenou do své domoviny a také těch Turků, co své zahraniční příbuzné přišli na letiště přivítat. Tento tah Turků z Evropy domů se pravidelně opakuje každý rok koncem června a začátkem července, a tak nikoho nemohlo překvapit, že mezinárodní letiště v Istanbulu bylo plné Turků. 

    Takže bylo možno očekávat, že mezi oběťmi bude převážná většina Turků. Pak je zajisté na místě otázka, proč tedy tito teroristé mířili na Turky, když tito stáli v Sýrii na jejich straně? Logické by bylo, že islámisté z ISIL by raději chtěli potrestat bezvěrce, a k tomu si přece mohli vybrat nějaký ten turistický autobus ze zahraničí někde na odpočívadle mimo Istanbul a pobít v klidu tu výpravu Evropanů do posledního. Tady asi cítíme, že něco nehraje. 

    Na otázku, kdo stál skutečně za tímto teroristickým činem na letišti v Istanbulu, pak plně odpověděl právě průběh toho již zmíněného vojenského puče v Turecku, který následoval v odstupu 17 dní po událostech na istanbulském letišti. A tento puč byl evidentně organizován z USA, a dovolím si říci, že ho řídilo americké CIA, které získalo část turecké armády pro účast na tomto převratu. Turci sice dodnes oficiálně tvrdí, že za tímto převratem stál náboženský filosof Fethullah Gulen žijící v USA, ale to víte, že obvinit veřejně CIA ze snahy o zavraždění představitele cizí spřátelené země, to si ani Turecko nemůže dovolit. 

    Z druhé strany by asi bylo velice hloupé tvrdit, že se na organizaci vojenského převratu v Turecku podílelo ISIL. Takový nesmysl by si snad nedovolil ani nikdo vyslovit. Takovou sílu zase tato teroristická organizace neměla, když tento pokus o převrat řídil přímo náčelník tureckého letectva.

    Erdogan po puči zasáhl tvrdou rukou, a posbíral do basy všechny ty agenty cizích mocností, jen si vzpomeňme, jak Evropa pištěla, jaký je to diktátor popírající lidská práva atd., ale terorismus v Turecku Erdogan vymýtil.    

      Jak bylo v Turecku v té době zveřejněno, tak se ten vojenský puč připravoval na vojenské základně NATO ve městě Incirlik na jihu Turecka. A odtud snad ty informace o těchto přípravách na převrat mělo odposlechnout Rusko ze své vojenské základny v Sýrii. Toto tvrzení jsem slyšel ze solidních zdrojů.

    Takže pak již zní logicky, že cílem teroristického útoku v Istanbulu byli Turci, protože ten útok měl popudit právě Turky proti jejich lídrovi Erdoganovi a destabilizovat situaci v Turecku a připravit takto půdu pro následný vojenský převrat. A proč právě Erdogan měl být cílem onoho vojenského převratu? Protože začal byl příliš sebevědomý, příliš proturecký, a tudíž málo povolný ke svým západním kurátorům.   

    Zde je, co říká Wikipedia o vojenském převratu v Turecku v roce 2016:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pokus_o_vojensk%C3%BD_p%C5%99evrat_v_Turecku_2016

    Já ale nechci popírat, že to nebyl ISIL, kdo zaútočil na istanbulské letišti 28.6.2016. Mohli to být islamisté z ISIL, ale také nemuseli, já chci jen říci, že jedno nevylučuje druhé, že sice ISIL mohl provést tento útok, ale tím organizátorem v pozadí nebyl nikdo jiný, než americká CIA. V Turecku to tak určitě bylo, jak jsem vysvětlil výše, ISIL přece neměl důvod zabíjet muslimské Turky. 

   Já z podobnosti obou teroristických útoků v Istanbulu a v Moskvě dedukuji, že to bylo v Moskvě stejné schéma, kdy proveditelem mohli být islámisté, ale organizátorem byla zřejmě CIA.

    Tak, jak skřípalo tvrzení, že při útoku na istanbulském letišti, že zde chtěli bojovníci ISIL zabíjet muslimské Turky, tak zde v Moskvě se naopak přímo nabízí, podsunovat veřejnosti tvrzení, že šlo o náboženskou nenávist a snahu zabíjet bezvěrce. Jenže ono o tu náboženskou nenávist s tím CIA v pozadí asi vůbec nešlo, a vše to je trošku jinak. A ještě dodám, že si myslím že se velice brzy prokáže, že do toho útoku v Moskvě byla zapojená i ukrajinská tajná služba. 

    Tak jen závěrem shrnu, že tím, že CIA velice promptně označila u obou teroristických útoků v Istanbulu a v Moskvě jako jejich proveditele islamisty, že to vůbec nevylučuje, že to neorganizovala CIA, spíše naopak, obě organizace se mohly doplňovat. Přece je známo, že ISIL byl skutečně založen americkou CIA, a jsou to tedy dvě spojité nádoby. Rychle oznámit, že za útok v Moskvě může ISIL, je klamný manévr, kdy tato informace se snaží jednoduchým lidem napovědět, že už není třeba o tom přemýšlet, kdo tento hyenistický čin zorganizoval, tady je to přece jasné, byli to islamisté.   

    Těch teroristických útoků v Turecku bylo několik, část jich byla připsána ISIL a část jich provedli Kurdové. Ale i ti Kurdové přece byli spojenci USA v Sýrii a s Erdoganem byli na opačné straně barikády.

     Pokud si pamatujete, tak došlo i k vraždě ruského velvyslance v Ankaře, kde byla také označena za útočníka organizace ISIL. Že ISIL měl důvod útočit proti Rusku, to bych souhlasil, ale že by chtěl ISIL zabíjet zbožné muslimy v Turecku, to je přece nesmysl.

    Zajímavé také je, že Erdogan nikdy svým občanům nepřiznal, že Turecko je hluboce zapojeno do organizování výcviku bojovníků ISIL na území Turecka, takže pokud se veřejně v Turecku řeklo, že za ten určitý teroristický útok je zodpovědný ISIL, tak se této zprávě nikdo z Turků nedivil, že by jako přemýšlel, proč by je měl ISIL zabíjet, když ho materiálně i jinak podporují.

   Je pravdou, že Erdogan vůbec netušil, že USA proti němu za jeho zády připravují komplot, jehož cílem bylo Erdogana fyzicky zlikvidovat, a myslím si, že se toho šoku Erdogan nezbavil do dnešního dne. Kdyby byl býval ten puč organizovaný CIA uspěl, tak by se Turecko doslovně vykoupalo v krvi, protože velká většina národa za tím Erdoganem stála. Zkrátka, tady dali Anglosasové Erdoganovi dobrou školu života o tom, jak je třeba nahlížet na evropské hodnoty, a za tuto lekci jim může být vděčen. Jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí.   

 

  

Miroslav Kelnar


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.