"Klausův" Hrad veřejné prostředky neeticky odkláněl. Co "Zemanův"?

U V. Klause mne tato praxe nepřekvapuje, neboť už v minulosti, pokud se nepletu, měl rétorický, potažmo legislativní, problém rozlišit špinavé peníze od čistých.
Pevně věřím, že "Zemanův" Hrad tuto praxi nepřevzal. Už proto, že se prezident Zeman národohospodářsky (?) zasadil, aby odbory netlačily na zvýšení minimální mzdy o tisíc korun, ale jen o korun pět set. Tedy zhruba na částku, která je pětkrát menší než průměrná mzda úředníku Hradu...
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 2397x přečteno
Komentáře
Pane Štváne s těmi bláboly o černých duších jsem nemyslel samozřejmě Vás, ale média, která to omílala zcela bez znalosti věci. Víte ono to porušení zákona nemůže být, když je to zcela v rámci předpisů a dle běžné praxe.
Takže pokud bude mít prezident dobrého šéfa kanceláře, který dovede práci zorganizovat tak, že dokáže ušetřit pracovníky, je zcela na místě ty ostatní z ušetřených prostředků odměnit. Tedy nebuďte naštvaný, ale pochvalte.
Obecně, kdyby tomu tak nebylo, jak by mohl šéf motivovat lidi k vyšší produktivitě.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Máte velmi zjednodušené představy. Pokusil jsem se Vám vysvětlit, jak funguje ve skutečnosti, na rozdíl od toho co šíří hloupá a neinfomovaná média.
Organizace nic "nehlásí", dostává stanovené ukazatele a rozpočet a to prostě musí dodržet. Opakuji zásadní je nepřekročit limit mzdových prostředků a zda je použije produktivně na menší počet lidí či méně produktivně na větší, je její odpovědnost a pravomoc. To je zcela standardní v rozpočtové sféře a neni na tom vůbec nic špatného, to by pak organizovat a řídit práci mohla opravdu cvičená opice....Možná ani necvičená.
Hodnocení je na správci rozpočtu (v tomto případě MF), který může pro další rok limit krátit. Pokud organizace limit překročí, jedná se o porušení rozpočtové kázně a za to jsou sankce. Tak tomu v tomto případě patrně nebylo.
Bláboly o černých duších, či o neetičnosti jsou opravdu úplně mimo.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Štváne ono to není tak dramatické s těmi tzv.v. černými dušemi. Je to opět plácnutí do vody od našich hloupých médií. Není třeba jim "naskakovat" na kdejakou pitomost. Jsem poslední kdo by hájil Klause, ale jeho úřad se ničeho nekalého nedopustil.
Organizační sliožky státu či rozpočtové organizace hospodaří podle schváleného ropočtu, jehož součástí je tzv. limit mzdových protředků jako závazný ukazatel. Ten nesmí překročit. Je na šéfovi ú organizace jak umí hospodařit, jestli ušetří zaměstnace a přilepší zbylým, či naopak potřebuje zaměstnanců více a platí jim méně. Celé to regulovala vyhláška, která určovala limit platu na zaměstnance do které je možno takto postupovat a od kterého se již musí mzdové prosředky vracet do státního rozpočtu. tato vyhláška platila do roku 2011, kdy byla zrušena, takže nyní to je věc čistě sestavování příslušné kapitoly státního rozpočtu. Počty zaměstnaců se vykazují při uzávěrce hospodaření. Čili žádné černé duše nemohou být. Tak to chodí ve všech "úřadech". Je to otázka hospodaření organizace.
Černé duše je zhola něco jiného, to je otázka čistě kriminální, kdy si na neexistující jméno připadná mzdová účetní čerpá plat a ten krade.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.