Miloslav Ransdorf má naši úctu

míla ransdorf
23.1.2016 00:03
Dnes proletěla přes media velice smutná zpráva, v 62 letech zemřel významný politik Miloslav Ransdorf. PhDr. Miloslav Ransdorf CSc. byl nejen významným poslancem EP, byl ale také dlouholetým členem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za KSČM. Patřil k představitelům reformního křídla KSČM.

My, občané ČR, jsme ho znali, jako významného polistopadového politika. PhDr. Miloslav Ransdorf CSc. byl neobyčejně vzdělaným intelektuálem. Znali jsme ho z vystoupení v TV zejména, jako brilantního parlamentního řečníka, který ovládal celou řadu světových jazyků, své politické soupeře velice často převyšoval, jak přehledem, vědomostmi, tak i politickými znalostmi. Byl respektován, ale i nenáviděn….

Je smutné, že právě ta nenávist, která asi patří k dnešní politice, nejspíše také stála za jeho předčasným odchodem z tohoto světa. V posledních měsících totiž čelil neustálé mediální štvanici. Byli jsme toho svědky denně, často v přímém přenosu. Byl dobrým cílem pro mnohé, byl pronásledován, jako štvaná zvěř.

Je zcela zřejmé, že tento brilantní řečník a statečný politik bude scházet i těm, kteří patřili k jeho stálým oponentům. Jeho komunistické členství, bylo nejspíše tím hlavním jejich argumentem. Mířili na něj často nevybíravě.

Dnes si připomínáme, také jeho osobní statečnost. My národní socialisté, si vážíme Miloslava Ransdorfa, za jeho odvahu, ale i za jeho pomoc při budování pomníku popravené Dr. Miladě Horákové v Praze na Pankráci. Byl dokonce jedním z prvních, kteří pomohli významným finančním darem k vybudování tohoto pomníku. Je příznačné, že i za tento lidský krok, byl vláčen v médiích. I proto má Miloslav Ransdorf naši úctu.

My, řadoví občané ČR si Miloslava Ransdorfa vážíme, jako politika, tak i jako skromného člověka. V české, ale i v evropské politice, bude scházet...

Přemysl Votava


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Čest jeho památce.