Mitrofanova pohádka O pejskovi a kočičce.

obrazek
12.1.2016 07:30
Komentář Saši Mitrofanova k problémům migrace, mi připomněl tu známou pohádka od Josefa Čapka O pejskovi a kočičce, jak pekli dort. Pejsek s kočičkou při tom pečení totiž smíchali všechny ty zvířecí dobroty najednou a přesto to nakonec nebylo ani trochu k jídlu. Podobně, jako ten komentář pana Saši Mitrofanova k migrační vlně a k problémům kolem ní.

Politici EU dnes hledají omluvu pro své selhání. Právě jejich naivita, hraničící přímo s úmyslem, dnes staví Evropu před neřešitelné problémy. Asi i proto i ta snaživost Saši Mitrofanova jim trochu pomoci, zalíbit se.

Bylo tomu i v minulosti, tedy v době, kterou i on si dobře pamatuje. I tehdy zručný manipulátor dokázal veřejnost přesvědčit a na čas uklidnit. Media, nejen ta česká, k tomuto účelu velice dobře sloužila. Redaktoři se předháněli v těch pohádkách. V tom posledním zadaném úkolu, tedy v hledání omluvy kolem migrační invaze a problémů s tím spojených, posloužil panu Mitrofanovi i náš český důchodce. K němu přistrčil Gustava Husáka, budovatelskou písničku a všem to mělo být jasné…..

V tom svatém nadšení najít tu žádanou pravdu si pan redaktor nevšimnul mohutných posilvestrovských demonstrací v mnoha městech, zejména té západní části Německa. Byla to reakce německých občanů na silvestrovské výtržnosti migrantů. Pan Mitrofanov pozapomněl na stovky trestních oznámení německých žen na pachatele silvestrovských sexuálních útoků.

Pokud vím, nevládne mezi nimi nostalgie po Gustavu Husákovi. Ani tam nechodí po ulicích s taškou v ruce zamračení čeští důchodci. Přesto, jako dobrý cíl, se panu Mitrofanovi důchodci hodili. Český důchodce byl dobrý cíl, stačilo k němu přihodit nějakou tu „častušku“ z minulosti, heslo o budování…. a nepřítel je na světě.

Pane redaktore, český důchodce za migrační vlnu opravdu nemůže. Ani za ty silvestrovské sexuální výtržnosti v Kolíně nad Rýnem, Hamburgu, .... Svoji zapšklost, nenávist nesměřujte prosím na českého důchodce. Ta pravda je asi někde jinde. Karel Čapek i K. avlíček za pravdu museli tvrdě bojovat.

Musel jsem Vám to napsat! I za ty české důchodce! Ten dort co jste upekl nebyl k jídlu!

 

 

Komentář redaktora Mitrofanova.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

petrocenasek

Nějak jste nepochopila. že k hrubému obtěžování došlo! Nemrzí Vás,že jste tam nebyla? Mohla jste si přijít na své.