„Moji Pražané, vracím Vám Prahu“

praha sídliště
16.10.2014 00:05
Slavný to Hudečkův volební výkřik. Po volbách se naplnil. Po dlouhé době, konečně dobrá zpráva pro Pražany. Chtělo by se skoro poděkovat panu primátorovi za jeho vstřícnost k občanům. Volební debakl pravice dal Pražanům opět novou naději.

Pravici nepomohlo strašení bubákem ani čertem. U Pražanů nezabralo ani strašení Andrejem Babišem či Vladimírem Putinem. A tak orlický hajný Schwarzenberg musel odtroubit ten velký hon, hon na ty všechny komunisty, estébáky, ruské agenty, ale zároveň musel rychle najít viníka, zachránit svou stranickou židli. Viník se opravdu rychle našel, byl to ten naivní chlapec z Olomouce, primátor Hudeček, který z té TOP party byl vyhozen.

Velkým přáním nás občanů bude, aby na pražském magistrátu začal velký generální úklid. Vyčistit ten letitý „Augiášův chlív“. Po pravici zbyly dluhy a causy - Opencard, tunel Blanka či nadbytečné tramvaje, které nikdo nechce. Na mnohé hříchy se pro ty jiné již zapomnělo, další jiné byly včas zameteny.

V těchto volbách všechny velké, zavedené strany, ztratily své voliče. Důvodem mohou být korupční skandály, které se nevyhnuly žádné z nich. Příkladem může být ODS, která se pomalu dostává k prahu volitelnosti. V komunální politice naopak nabírají na síle různá občanská hnutí, zde můžeme se ptát, kdo za nimi stojí? Ale to je jiný příběh. Do svého vínku přesto dostala tato hnutí velkou důvěru nás občanů.

V Praze budou tato občanská hnutí řídit radnice na mnoha městských částech. Objeví se zcela noví lidé. Příkladem přímo zářným může být Praha 11, tedy Jižní Město. Tam slavilo velké vítězství Hnutí pro Prahu 11, které zde porazilo velikým rozdílem nevěrohodnou, mnoha causami opředenou radniční koalici ODS a ČSSD. Nové tváře zde získaly 18 mandátů z 45 míst, pro porovnání ODS má zde dnes pouhé 3mandáty, ČSSD 4mandáty. Voliči to tamní radnici tedy pořádně spočítali. A takových případů bude v Praze více. Změna Praze určitě prospěje. Držíme těm novým na radnicích palce a přejeme jim úspěch, to vše s přáním:….vyčistěte ty „Augiášovy chlívy“!!!

Přemysl Votava, Praha 11 Jižní Město


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.