Ne každý poklonkuje vydírání Zelenského

oh paris 24
10.2.2023 09:11
Západní politický svět, ale bohudík jen tento svět se nechává vydírat prezidentem Zelenským prakticky ve všech otázkách, kde nastoluje své manipulativní pojetí Ukrajiny jako co si nadřazeného všemu jinému myšlení. Z našich médií, České televize to prýští až páchnoucím proudem.

K nejnovějšímu takovému tématu patří tlak, aby byly bojkotována olympiáda v Paříži, pokud se jí zúčastní sportovci Ruska a Běloruska, byť pod neutrální vlajkou.

Je pikantní, že následující informaci jsem převzal nikoliv z našich médií, ale z portálu nezávislého Strana.ua, po celou dobu snažícího se o nejvyváženější a neutrální postoj k Zelenského vládě, pročež je přirozeně trvale perzekuován, ale bohudík stále fungující. Tento portál, který svým celoukrajinským dosahem odpovídá naším Parlamentním listům, ale ne cikcak stylem, ale spíše trvale konsolidovaným stylem našeho, ovšem menšího portálu Vaše věc. V bojové situaci, která na Ukrajině existuje s možností okamžiku zákazu, což odpovídá pojetí Zelenského demokracie si zaslouží náš hluboký respekt.

Jestli západní politici se chovají jako pimprlátka, bohudík to neznamená, že je ochotny je poslouchat mohutné mezinárodní sportovní instituce. Zažili jsme to již při mistrovství ve fotbalu v Kataru a zdá se, že podobný vývoj zažijeme i v případě olympiády ve Francii

Dopis Thomase Bacha, předsedy Mezinárodního olympijského výboru:

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach v obsáhlém dopise předsedovi ukrajinského Národního olympijského výboru Vadim Gutzeitovi jednoznačně uvedl:

Většina zemí nepodporuje Ukrajinu v bojkotu olympiády kvůli přijetí sportovců z Ruské federace

Naprostá většina zemí nepodporuje postoj Ukrajiny k bojkotu olympiády , pokud budou ruští sportovci závodit pod neutrální vlajkou.

Bach podle novináře napsal odpověď na Gutzeitův dopis z 26. ledna, ve kterém říká, že NOV Ukrajiny zvažuje bojkot olympiády, pokud se jí zúčastní ruští a běloruští sportovci.

"Hrozba bojkotu olympijských her, kterou podle vašich informací nyní zvažuje NOV Ukrajiny, je v rozporu se základy olympijského hnutí a zásadami, za kterými stojíme. Ukrajina rozhodně nemá podporu ani solidaritu drtivé většiny účastníků olympijského hnutí. A jak historie ukázala, předchozí bojkoty nedosáhly svých politických cílů a sloužily pouze k potrestání sportovců bojkotujících NOV,“ píše se v dopise.

Bach uvedl, že ačkoli konečné rozhodnutí o přijetí či nepřijetí Rusů a Bělorusů na olympiádu ještě nepadlo, Ukrajina už své stanovisko zaslala jiným státům, což na ně vyvíjí tlak.

Prezident MOV zároveň tvrdí, že naprostá většina zemí vnímala tento postoj jako „mimořádně nešťastný“.

Bach uvedl, že vyloučení ruských a běloruských sportovců z olympijských her by pro ně bylo diskriminací, a to není v souladu s principy mezinárodního olympijského hnutí. Dodal, že proti takovému zákazu se vyslovila i Rada OSN pro lidská práva.

Prezident MOV také označil za "nepravdivá" prohlášení Ukrajiny, že Mezinárodní olympijský výbor podporuje válku, zabíjení a ničení .

"Taková prohlášení nemohou být základem pro jakoukoli konstruktivní diskusi," napsal Bach.

Jak známo premiér Fiala se snažil tlačit na předsedu českého MOV Jiřího Kejvala, aby český olympijský výbor se připojil k vydírání Ukrajinců a zdá se nepochodil. A tak výhružně prohlásil, že se olympiády v Paříži nezúčastní.

To je ovšem skvělá zpráva. Váleční štváči na olympiádu skutečně nepatří. A doufejme, že se sportovci ze Západu světa proti svým válkychtivým vládám vzbouří. Mimochodem například britští sportovci již prohlásili, že vydírání své vlády odmítnou.

Zas tak špatně se ten svět nevyvíjí.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.