Nečas i prezident udělali ostudu?

26.6.2013 20:40
Pan Paroubek na Parlamentních listech dnes vyvěsil článek s názvem "Nečas i prezident udělali ostudu". Zdroj - http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Paroubek-Necas-i-prezident-udelali-ostudu-277099

Nečas má z ostudy celý kabát. Celkem se však podivuji  Vašem stanovisku k postupu prezidenta republiky pane Paroubku. Co v tom je? Prezident neudělal nic jiného, než v souladu s Ústavou dle článku 62 a 68 jmenoval premiéra ČR - pana Rusnoka, který sestaví vládu, která v souladu s Ústavou předstoupí do 30 dnů ode dne jmenování před Poslaneckou sněmovnu a požádá o vyslovení důvěry. Co je na tom k nepochopení, co je na tom divného, že jste se připojil k hýkajícím primitivům z ODS a TOP 09 ?

Jen pro srovnání, trojkoalice, která 3 roky devastovala pod vedením všehoschopných primitivů tuto zemi získala ve volbách 2010 celkem 2 500 752 hlasů (ODS, TOP09 a VV). Prezident v prezidentských volbách 2013 získal celkem 2 717 406 hlasů. Splnil slib, díky kterému tyto hlasy také získal - tím slibem bylo odstavení Nečasovy vlády od moci. Čeho jste v této věci dosáhl zatím Vy nebo ČSSD? Jen poštěkáváte, vymýšlíte krávoviny, stavíte se do role jakéhosi nadarbitra a přitom jste absolutně bezmocný a evidentně při tomto postoji bezmocným zůstanete i po dalších volbách.

Pokud "pojedete" takto dál, nedivte se, že více jak 3.5 % vaše strana nezíská v dalších volbách, stejně jako ČSSD promrhá svoji "pozici" pro kterou nemusela doposud ani hnout prstem, vše obstarali primitivové z trojkolky svým jednáním sami.

Vývoj zatím jde celkem v souladu s tím, co jsem předpověděl na VaVě již 17.6.2013 v blogu "Jak dál". Domníváte se, že Rusnokova vláda nedostane důvěru v Poslanecké sněmovně. Němcová, Kalousek i Kuba s Pospíšilem jsou natešeni na druhý nebo třetí pokus o sestavení vlády. Bude to však tak? Ještě neřekly své slovo v pudu sebezáchovy regiony ODS a Starostů. Může se totiž stát nakonec nejpravděpodobnější variantou, že sama ODS, Starostové, VV i Lidem podpoří Rusnokovu vládu a dají ji důvěru, protože získají téměř rok času na resuscitaci, potopí své primitivy, které mají zatím v čele a chytnou nový dech. Stanou se státotvorní, narozdíl od Vás a ČSSD ...

Konec konců, brzy se to již ukáže :)

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pane Nižbore, z mého návrhu ekonomické reformy je zřejmé, že nejsem ani levicový ani pravicový, protože toto dělení je zcela o ničem. Co udělal Zeman v minulosti je sice zajímavé, mohli bychom si o tom psát třeba hodiny, jistě bychom nalezli celou řadu témat, kde bychom si velmi dobře souzněli, ale je třeba řešit situaci, která vznikla "dnes" a minulost Zemana můžeme vynechat, protože on je prostě ve funkci prezidenta a má z toho vyplývající určité pravomoci.

Ať se nám to líbí nebo ne, všechny kroky, které doposud v této funkci udělal, udělal v souladu s ústavou a nejsou proto ani protiústavní, ani proti duchu ústavy. Pokud by ústava nepočítala s možností, že prezident může jmenovat premiérem kohokoliv uzná sám za vhodného, potom by bylo zcela zbytečné, aby mu ústava dávala 2 pokusy k sestavení vlády. právě proto, že zde má prezident zcela jasnou volnost, je podmínka, aby vláda musela předstoupit před sněmovnu do 30 dnů a požádat o důvěru.

Z toho jasně vyplývá, že všechzny ty nářky, jak prezident znásilňuje ústavu jsou jen planými projevy marketingu jeho oponentů, možná v mnohých případech i důsledkem neznalosti.

Akceschopnost levice je oslabena nečinností levice - hlavně ČSSD, která se zřejmě domnívala, že jí vítězství spadne samo do klína. Jistě jste si všiml, kolik různých občanských iniciativ se snažilo v posledních 2 letech (byť mnohdy i najivně) o odvolání vlády. ČSSD se v této věci zrovna moc neangažovala, odbory také ne.

Pokud se politické strany domnívají, že prezident škodí této zemi, není nic jednoduššího, aby se dohodly a usnesly se na rozpuštění sněmovny.

Nechat trojkoalici vládnout až do voleb? Je toho svinstva, demagogie, odborné ekonomické a jiné nezpůsobilosti napácháno na tomto národě až až? Zastáváte názor, čím hůře tím lépe? Podle mě je dobře, že trojkoalice ve stávajícím obsazení skončila a pokud nepřevládne hloupost, malost a zášť mezi lídry levice, tato zhoubná pro tuto zemi squadra primitivů již vládnout nebude.

Prezident z těch možností, které měl k využití učinil tu optimální v mnoha směrech. Nahrál levici na předčasné volby, protože vyvolal tlak na pravici, aby splnila své "sliby", že tyto volby podpoří, pokud Němcová nebude premiérkou. Znemožnil tlak na policii a státní zástupce, aby nevyšetřovali kauzu, která dovedla starou vládu ke konci. Jistě je zde ještě možnost, že tato nová vláda ukáže voličům, že prezident zemi nabídl zemi odborníky, kteří vědí, jak vyvést zemi z krize. Jistě je možné, že někteří nebo všichzni z nich skončí na kandidátce SPOZ a získají ve volbách dostatečný počet hlasů. Pokud to tak bude, bude to ale "vina" levice i pravice.

karel-nizbor

Vážený pane Schlimbachu, sním či bdím? Váš článek zcela opomíjí některé skutečnosti ohledně prezidenta Zemana a zejména pak jeho minulosti. Zmíním například oslabení ČSSD v roce 2010, a to údajně díky štědrým finančním darům pánů Topolánka a Dalíka, tedy odpovědnost za vznik Nečasovy vlády; dále jdou na jeho vrub přeběhlíci Melčák a Pohanka, kdy jeden z nich dokonce veřejně přiznal, že se o svém přeběhnutí s Milošem Zemanem radil a dalo by se pokračovat. Miloš Zeman se chová jako slon v porcelánu. Ústava není přeci žádný cár papíru. Jak jistě vidíte, jde přeci o promyšlený marketingový tah, aby se do sněmovny v příštích volbách dostala Zemanova SPOZ.

Nemyslíte si, že znásilňovat Ústavu ČR pro vlastní prospěch je tak trochu moc? 

Postoj pana Paroubka je zcela správný a profesionální. Nejsme přeci země, kde se s ústavou jedná jako s toaletním papírem!

A ještě něco, pane Schlimbachu, jásání "levičáků" nad postupem pana Zemana je poněkud předčasná. Pokud by chtěl levici opravdu "pomoci", jmenoval by premiérkou paní Němcovou - vláda by se po několika týdnech zcela rozložila, přidaly by se jistě i další skandály a ODS i TOP 09 by skončily na hranici volitelnosti. Postup, který zvolil, má za cíl poškodit ČSSD a levici obecně. A pravici pomůže, protože se už dále nebude umazávat, odchod z vlády zastaví pokles jejich preferencí.

Sociální demokraté první den jásali, druhý den si uvědomili nebezpečnost Zemanova jednání. Vzpomeňte si na má slova po příštích sněmovních volbách. Zemanova vláda je vlastně taková druhá Kubiceho zpráva...

heriot

Osobně si myslím, že ČSSD svým zabedněným postojem připomínajícím Špidlu a Sobotkovým poštěkáváním právě našlápla k prohře v příštích volbách, protože pravice za žádnou cenu na předčasné volby nepřistoupí a otrávený levicový volič tenhle tupý, zaslepený  postoj ČSSD nezapomene a raději k volbám nepůjde.

Přece všechno (samozřejmě v rámci ústavy a to přece je) je lepší než nechat dál u moci tu partu bezskrupolózních zločinců.