Nehorázné lži o válce na Ukrajině

vrtulník
30.5.2014 11:02
Ukrajinští záložníci byly na Ukrajině pravděpodobně postříleni nacisty z pravého sektoru, novinky.cz z nich udělali humanisty, kteří se nechali dobrovolně postřílet separatisty.

Dle novinek.cz se prý ukrajinská armáda nedaleko Volyně po drastickém útoku separatistů na svou jednotku odmítla bránit a nechala dobrovolně padnout 16 vojáků (+ 32 raněných). To vše se rozhodla sdělit západoukrajinským novinářům po týdnu. Naprosto nevídaní humanisté ti ukrajinští vojáci. Raději sami padnou, než aby zastřelili útočícího separatistu.    

Naprosto odlišné informace uvádí bývalý mluvčí prezidenta Klause Petr Hájek. Do oblasti Volgogradské byly, dle Hájka, povoláni záložníci, kteří v daném místě nenalezli žádné separatisty, jen místní civilisty. Velitel těchto záložníků se pokoušel spojit s ministerstvem vnitra a s velením "protiteroristické operace" a naléhal, aby se jednotka mohla vrátit. Na základě toho jednotky národní gardy a pravého sektoru zaútočili na zmiňované záložníky. Těm se podařilo útok odrazit a také zasáhnout autobus, ve kterém útočníci prchali. Následně přiletěly tři vrtulníky, zničili autobus, ve kterém byly těla příslušníků národní gardy a fašistů pravého sektoru, a dále zahájili palbu po zbylých napadených ukrajinských vojácích. Hájek tento komentář doprovází autentickými videozáznamy, na kterých jsou mimo jiné vidět vrtulníky, které útočí na ukrajinské vojáky. Dále Hájek mimo jiné uvádí, že vojáci pravého sektoru, kteří se podílejí na tzv. "protiteroristické operaci" rabují a plení dobytá území.

Novinky svůj článek ilustrují chytře sestříhaným videozáznamem. Stejná videa uvádí také Petr Hájek, ovšem nesestříhané, v celé délce a ze scela jinou vypovídající hodnotou. Ať si každý udělá svůj obrázek o tom, která zpráva je věrohodnější.  

Článek na novinkách.cz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/337794-volynsti-vojaci-odmitli-zabijet-separatisty-strileli-do-vzduchu-nebo-do-nohou.html

Hájkův článek: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1030-volby-probihaji-jen-na-zapade-ukrajiny-ve-slavjansku-se-tvrde-bojuje-o-kazdy-dum-oligarchove-inscenuji-prokyjevske-spontanni-demonstrace-prazdne-hlediste-vydava-ct-za-zaplneny-stadion.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

antonspelec
Jsem učitelem a hudebníkem. Kromě hudby se zajímám především o politiku a o lidské hodnoty, jež její představitelé zastávají.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.