Neúčast Zemana na přehlídce je chyba

11.4.2015 03:51
A je to též porážka našich občanů – a troufám si říct, že jejich většiny – kteří si co nejintenzivněji přáli, aby naše účast na nejprestižnější části oslav, kterou je právě vojenská přehlídka, byla co nejviditelnější. Teď se tedy prezident chystá v Moskvě jen na účast při pietním aktu, a většina národa je tímto ústupkem pochopitelně zklamaná. To zklamání se obrací proti lidem, kteří prezidenta k tomuto ústupku přinutili, a který nelze vnímat jinak, než jako hřbetusklon před světovou lží.

Ta se snaží nejen umenšit význam a váhu Ruska při porážce nacizmu, ale obvinit je navíc ze současné ukrajinské krize - uváděné nejčastěji jako důvod bojkotu přehlídky - třebaže všechny prokázané skutečnosti i zdravý rozum a dokonce i přiznání prezidenta USA Obamy dosvědčují, že to byl Washington, který ukrajinskou krizi nejen zorganizoval, ale že si ji dokonce koupil za částku pěti miliard dolarů, což je výše, jakou nikdy předtím na státní převrat v žádné jiné zemi neobětoval. Nyní tedy v Kyjevě vládne z úradku amerických neokons a jejich horentní finanční oběti vláda fašistů z masa a kostí, jak popřevratovou ekipu nazval G. Verheugen, a každý čin i každé gesto proti Rusku lze proto chápat nejen jako gesto podpory této koupené fašistické vládě, ale též jako dar shora zmíněné světové lži i jako dar fašizmu a fašistickým organizacím, pozvedajícím dnes hlavy na celém světě.

Účast našeho prezidenta na vojenské přehlídce v Moskvě měla demonstrovat, že naše republika nechce mít s tímto současným zlověstným vývojem ve světě nic společného. Bohužel, naši rusofobové tomu zabránili. Hanba světová se tak jejích zásluhou stala i hanbou naší. A dokonce v poslední době ne první a jedinou. Vždyť tomu není tak dávno, kdy jsme v OSN nepodpořili výzvu proti propagaci nacizmu a nacistických symbolů z opravdu šlechetné pohnutky - proti se postavily USA, Kanada - a aby se potvrdila Verheugenova slova – i Ukrajina. My jsme se sice jen zdrželi, ale i tak se už tehdy ukázalo – a současný ústupek Zemana našim rusofobům ten trend potvrzuje - že naše zahraniční politika – jak prohlásil Zaorálek na sjezdu ČSSD – nebyla nikdy dříve tak jednoznačná a jednolitá. Ve věci ochoty ustupovat zlu jde o čirou a nezkalenou pravdu.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Na přehlídce by neměl být jen prezident, ale i ministr obrany, aby viděli na vlastní oči, jakou mají Rusové úžasnou výzbroj a konečně přestali nakupovat drahé šunty ze západu a oslabovat tak obranyschopnost země.

schlimbach

Pan Zeman svého času napsal knihu "Jak jsem se mýlil v politice", myslím, že brzy bude moci napsat druhý díl -( Víte ale jak se u nás říká, "mnoho psů, zajícova smrt". Uvidíme 9.5.2015 - třeba nakonec bude stát na tribuně a to, co dělá teď jsou třeba jen tanečky na odvedení pozornosti -(

 

stanislav-kliment

M. Zeman tímto svým krokem odpůrce nepřesvědčil a příznivce odradil, protože je zradil. Podle mého výrazně ztratil na možnosti znovuzvolení.

Arbed

Snahy o přepisování historie boje proti  fašismu předvídal  např. prezident Beneš. Za to mu v Českém Krumlově nedávno  dokonce zhanobili bustu:-)  Viz http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20070405160000  

{#emotions_dlg.wink}

paysan

Pokud vezmu do úvahy, že postup paní Merkelové k oslavám v Moskvě byl hodnocen jako postup "chytré horákyně", postup zvolený panem prezidentem takovým není. Je to ústupek nemorálnímu tlaku značné části naší politické reprezetace, českým médiím a dozajista zahraničním loutkovodičům. To na straně jedné. Na straně druhé je to v podstatě zrada na velikém zástupu běžných občanů naší země, kteří doufali, že alespoň jeden z nejvyšších představitelů státu světu dokáže, že jsme pořád ještě suverenní zemí a uvědomujeme si oč ve světě běží. A v neposlední řadě je to políček ruským organizátorům oslav. Všichni normální lidé vědí, že hlavní událostí oslav vždy byla, je a zřejmě i nadále bude vojenská přehlídka a nikoluiv kladení věnců k památníku neznámého vojína, či pozdější kremelská recepce. Každopádně po rozhodnutí prezidenta Zemana zůstává v ústech nechutná pachuť. A nic na tom nemění ani opovrhování těmi, kdo jej k tomu donutili.

rezjir10

Je docela dobře, že Zeman této směsici zahraničně politického nátlaku ustoupil až v momentu, kdy se veřejně musela odhalit.