Priority o nichž se u nás nemluví

obrazek
25.5.2011 14:09
Nebylo to plánované. Televizor jsem zapnul skoro omylem. Přímý přenos vystoupení britského premiéra a amerického prezidenta po jejich setkání na Downing Street 10 jsem sledovat původně nechtěl. Ale díval jsem se. Mluvil David Cameron. Poznámky jsem si nedělal, nahrávání zapnuté jsem neměl. Proto citovat nemohu přesně. Nicméně smysl jeho slov jsem zachytil docela věrohodně. Hovořil o tom, co bylo obsahem jeho pracovní debaty s Barackem Obamou.

Britský premiér mimo jiné řekl a to hned úvodem, že s Obamou mluvili o tom, že jak v Británii, tak i v USA každý den uléhají večer lidé do svých postelí a přemýšlejí o tom, zda ještě zítra budou mít práci! „A my jsme s prezidentem mluvili o tom, jak jim tu práci zajistit,“ tak nějak to formuloval Cameron. Pokračoval pro posluchače českých politiků neméně šokujícím sdělením: „My jsme se svých funkcí neujali proto, abychom škrtali v sociálních výdajích a šeřili na lidech, neujali jsme se jich ale ani proto, abychom lidi dále zadlužovali, to ale neznamená, že to na sobě nejvíce pocítí obyčejní lidé...“

Jeho další slova o společném boji proti mezinárodnímu terorismu jsem už neposlouchal. Nic moudřejšího Brit říci už nemohl. V těch několika nepřesně citovaných větách, totiž Cameron podchytil prioritu priorit současného světa. Pochopila to naše média a co je hlavní, pochopili to lidé, kteří si u nás říkají politici?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zenka

Naše media a naši arogantní pravicoví politici si vždycky vyberou jenom to, co se jim hodí!!! A tento názor britského premiera se jim určitě nehodí "do krámu"!!