Zavřete dveře, přicestovala revoluce

O množství peněz, které putovaly přes Švédsko do Moskvy bylo napsáno mnoho. Podle amerického historika R. Pipese, šlo o částku 50 milionů marek ve zlatě, tedy 9 tun zlata. Německému štábu se to bohatě vyplatilo a tak výstřelem z Aurory začala říjnová revoluce. Německý císař Vilém II. jásal. Po rozpadu ruské fronty, byl v březnu 1918 z podnětu Lenina, podepsán Brest-litevský mír. Rusko přijalo tvrdé podmínky, vč. velkých územních ztrát týkajících se Ukrajiny, Finska, Pobaltí, Polska, ztratilo 50 milionů obyvatel. Historie této německé angažovanosti je už skoro zapomenutá, politici, ani historici, se nehlásí k této tajemstvími opředené události z doby I. světové války.
Ruskými městy dnes pochodují demonstranti, převážně mladí lidé, studenti. Jsou dobře oblečení, usměvaví, vzdělaní, studující v cizině, užívají si svého mládí, na rozdíl od svých dědů nepoznali válku a ani bídu... Mládí bylo vždy revoluční. Pravda, na nepovolených demonstracích jich není tolik jako nedávno před americkým Kongresem nebo před rokem v Katalánsku, či v Paříži, přesto vyvolávají velké naděje u EU, NATO. Organizované demonstrace navíc v době Koronavirové epidemie mají destabilizovat Rusko, vyvolat napětí ve společnosti.
Po 104 letech se tak rodí téměř stejný příběh, ve stejné zemi, stejný scénář i režie. Jen místo zaplombovaným vagonem, se cestuje do Ruska letadlem. Schází už jen ta slavná Aurora. Je to všechno opravdu jen náhoda? Za 104 se Rusko změnilo, vyspělo. V těžké historické zkoušce obstálo. Hitlerův sen o „cestě na Východ“ se zhroutil, byl stejný jako ten Napoleonův. Rusko zachránilo svět před nacismem. Císař Vilém II, pokud by žil, viděl by nad Berlínem vlát rudou vlajku i hrdiny před kterými se klonil svět. Bylo by to pro něj nepředstavitelné. Navalnyj dnes podobně, jako kdysi Lenin, chce psát novou historii Ruska. Také on nabízí lidu vše, co lid rád slyší. Také zde platí slova klasika: „Komu ku prospěchu?“ Nechci spekulovat v kterém žoldu?
Cesta na východ byla vždy lákavá. Rusko nabízí nekonečné dálky, přírodní bohatství, nepřeberné množství surovin, lacinou pracovní síla, vzdělanost i kulturní poklady. Slované byli vždy pracovití, nenároční. Jen to jejich vlastenectví vetřelcům i vrchnosti překáželo. Chtěli z nich mít naivní poslušné východní prosťáčky. Ti co budou stát jen v pozoru, žmoulajíc poddanskou čepici…
Při rozpadu Československa 1992 nám tleskali, padala slova jací jsme to pašáci. Západní politici nás plácali po zádech a my jsme se tetelili blahem. Půjčky nám téměř vnucovali…. Slyšeli jsme slova chvály, zdály se nám růžové sny. Koruna měla dohnat marku… Než jsme se probrali z tohoto snu, zavřela se vrata od továren a my stáli ve frontě na pracáku. Dnes již víme, co je to exekuce, bankrot, inflace,… po nás přišel rozpad Jugoslávie, násilné odtržení Kosova. Nesouhlas Jugoslávie byl zlomen nálety NATO. Po Jugoslávii přišla na řadu Ukrajina, dodnes trpící rozpadem ekonomiky i státu. Profesoři, lékaři, ale i řemeslníci odcházejí z Ukrajiny, na východě země národnostní nepokoje, válka. Krátce po Ukrajině následovalo Bělorusko. Také zde se objevil spasitel, dokonce žena… Dnes se stejné pozornosti těší Rusko. Všechny tyto státy spojuje společná slovanská historie. Stejná otázka „Komu ku prospěchu?“
Přemysl Votava
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 1413x přečteno
Komentáře
Tento autorov krátky, ale kvalitný súhrn dejín by mohol byť v učebniciach dejepisu. Chýba už len meno toho, kto má prospech z vytvárania chaosu a rozbíjania štátov na Balkáne , Pobaltí a Východe Európy.
Od čias Napoleona sa ciele nezmenili. Zmenili sa prostriedky na dosiahnutie cieľa :
1/ po Napoleonovi začali používať ako prostriedok ideologický boj medzi kapitalistami a komunistami aj krvavou cestou-Hitler
2/ po II. WW sa k ideologickému boju pripojil Vatikán a ostatné cirkvi
3/ do roku 1989 ako prostriedok slúžil petrodolár a kultúra ( móda, hudba, hollywoodske filmy...)
4/ po roku 1989 prišiel čas na soft power + konzum
Ako červená niť - všetky prostriedky zafarbovali heslá o slobode a demokracii. Výnimkou je len Hitlerov Lebensraum.
Aktuálne kombinujú soft power so zbraňou v ruke.
Pýtame sa komu ku prospechu ? Nuž, 1% najbohatších, ktorí ovládajú a riadia svet zo zákulisia, v utajení - sú takmer neviditeľní. Na to, aby mohli vládnuť majú USD, banky a politické figúry s potrebnou ideologickou výzbrojov, vrátane médií.
Každý vládca je len tak mocný, ako mu to obyvateľstvo dovolí. Dnes ani protesty obyvateľstva nijako neohrozujú mocných, pretože sa mocní stihli zabarikádovať a chrániť zákonmi. Práve politické figúry prijímajú v parlamentoch zákony, ktoré nebezpečne obmedzujú moc a vládu démosu. Aj touto cestou sa stalo, že demokracia je len v heslách. V zásade, ani nikde inde dodnes nebola.
Neoliberáli si sprivatizovali pojmy sloboda a demokracia, v mene ktorých rozožierajú útroby štátov ako rakovina. Rusko nevynímajúc. Neokonzervatívci preberajú metódy a prostriedky neoliberálov. Ľudstvo dodnes nenašlo odpoveď ani účinnú ídeu, ktorá by mohla neokonom a liberálom konkurovať a zvrátiť plány NWO.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.