Ženy bojují, muži putují Evropou

9.9.2015 13:03
Po okupaci Československa nacistickým Německem v roce 1939 odešly do zahraničí tisíce mladých mužů s jediným cílem, vrátit vlasti svobodu. Nikoho nenapadne toto srovnat se současnou migrační vlnou?

Ačkoli v záběrech migrantů putujících v těchto dnech Evropou se nyní více objevují rodiny – nevím, zda jim pouze není věnována větší pozornost – je nezpochybnitelným faktem, že převažují mladí a zdatní muži. Je tedy zcela legitimní se ptát, proč se nechopí zbraní a nebojují za životy svých rodin a za svou domovinu.

Tento paradox vystupuje do popředí o to více, když posloucháme kurdskou bojovnici Nasrin Abdallahovou, která v těchto dnech navštívila Prahu. Srovnejme si statečnost kurdských žen a jejich boj s Islámským státem  a náročné mladíky, kteří jdou za blahobytným německým způsobem života.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

gustav-svoboda

Díky za čísla. Snad se jich všimne i  madam Amiourová.  Má co chtěla. 

urbach

Paní Amiourová. Jaká jsou fakta? Cituji z dnes také na tomto serveru zveřejněné zprávy:

"Podle Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR) do Evropy letos přes Středozemní moře do Evropy přišlo, do 7. září, 381 tisíc uprchlíků, přičemž v celém předchozím roce to bylo 286 tisíc. Mezi migranty je 72 procent mužů, dětí je podle statistik OSN 15 procent a žen 13 procent."

Nemám, co bych dodal.