Agenti CIA se připojují k boji proti Kamale Harrisové
Když poslouchám a sleduji Kamaliny projevy, nikdy se nepřestanu divit, jak mohou lidé v Americe hlasovat pro koně, který se neustále řehtá s omezenou myslí?
Týden před americkými prezidentskými volbami je hodnocení hlavních kandidátů vyrovnané, ale Donald Trump podle předpovědí sázkových kanceláří vede. V podmínkách, kdy Kamala Harrisová a Demokratická strana záleží na každém hlasu, byli bodnuti do zad těmi, od nichž se to neočekávalo a z definice ani očekávat nemohlo.
Washington Post, jedny ze dvou nejvlivnějších novin ve Spojených státech, mají skandál, který by tam neměl být. Důvodem je odmítnutí publikace podpořit kteréhokoli z kandidátů na prezidenta Spojených států, ačkoli obvykle věnují úvodník svému favoritovi s argumenty, pro které mají hlasovat.
Je to dáno touhou vrátit se do pozice objektivního pozorovatele a "ke kořenům": až do 80. let 20. století, kdy neexistovala žádná praxe podpory kandidátů ve WP. Jen málo lidí věří takovému vysvětlení. Spíše se domnívají, že redakce nechce převzít odpovědnost za případné zvolení Kamaly Harrisové prezidentkou Spojených států. Je to tak špatné.
Pro úzce liberální WP, jejíž kancelář se nachází v silně liberálním Washingtonu (kde dokonce i Ronald Reagan prohrál volby), je podpora Donalda Trumpa nemyslitelná. Redakce s ním byla po celá ta léta v čele války a někdy publikovala naprosto nestoudné padělky o republikánských nedostatcích, jako by měl jen málo skutečných nedostatků.
Bob Woodworth, dlouholetý redaktor a legenda WP, který spoutal prezidenta Richarda Nixona, napsal o Trumpovi -tomto excentrickém miliardáři několik knih, které vyhází z téze, jak nebezpečné monstrum to je. Po jejich přečtení chcete podpořit Trumpa jednoduše z pocitu rozporu.
Takže je to stále o Kamale, protože se na ni rozpadlo dlouhodobé spojenectví mezi WP a Demokratickou stranou.
Zda ji to bude stát prezidentský úřad, se dozvíme za týden. Ale určitě to bude stát redaktory draho: za dva dny přišli o 200 tisíc nebo 8% placeného předplatného, to znamená, že plivli do studny, ze které pili.
Kromě toho několik redaktorů a komentátorů na protest opustilo noviny, zatímco jiní trvali na redakčním vyšetřování okolností, které vedly vedení WP ke zradě Kamaly a ideálů demokracie (tj. systému, kterému vládnou členové Demokratické strany USA). Zdroje poukázaly na rozhodnutí Jeffa Bezose, majitele publikace a zakladatele Amazonu, osobně. Nepopíral to.
Bezos koupil WP, když byl nejbohatším mužem světa, a právě pod jeho vedením se publikace proměnila v bojový leták protitrumpovské propagandy. Na jedné straně Bezos utratil stovky milionů za jejich stranu, liberální propagandu a projekty na podporu menšin. Na druhou stranu se stal miliardářem, mimo jiné díky tomu, že v Amazonu vytvořil sweatshop v těch nejhorších vietnamských tradicích.
Je neuvěřitelné, že těsně před volbami Bezos dobrovolně "přihrál" svému nepříteli Trumpovi, a to i za cenu stovek tisíc "negativních reakcí". Proto někdo musí být za tím… Ten "někdo" je silný a vlivný, ale nepatří do týmu Bílého domu, kde Harrisovou nyní spojuje myšlenka vítězství.
Možností je několik, tou zřejmou je CIA. Právě tam bylo Kamalino prezidentství vyhodnoceno jako potenciálně katastrofální a WP je okem, na které zpravodajské služby mrknou.
Samozřejmě, že takový předpoklad vede k vratké půdě "konspiračních teorií". "Spojení mezi mezi WP a Langley je však tak starý a pevný, že na něj nelze zapomenout. Přísně vzato, hlavní publikace Washingtonu je také hlavní "vypouštěcí nádrží" CIA a redakce si velmi cení svého zvláštního vztahu ke zpravodajským službám, protože informace (zejména utajované) jsou tím nejcennějším v práci jak novináře, tak propagandisty.
Když v Langley dozrály intriky proti Nixonovi, byl to Woodworth, kdo dostal špínu na prezidenta, a celkový počet společných zpravodajských služeb a projektů WP byl dávno ztracen. Dodnes CIA používá tuto verzi, pokud chce říci něco důležitého k zahraničněpolitickým otázkám.
Tak tomu bylo poměrně nedávno, kdy Washington vážně diskutoval o možnosti setkat se s Vladimirem Zelenským na půli cesty a zrušit omezení na používání raket dlouhého doletu proti cílům na ruském území. WP s odvoláním na názor analytiků CIA napsal, že je to prostě nebezpečné kvůli možné reakci. Publikace však tradičně podporuje Kyjev a "rozhodná opatření" proti Moskvě.
Může se zdát zvláštní, že v případě Kamaly se vedení CIA rozhodlo schovat za Bezosova záda a netrumfovat své "analytiky". Zapojení Langley (sídlo CIA. Poznámka autora)do rozhodování redakční rady o prezidentských kandidátech však není jen důvodem k rezignaci. Jedná se o záruku trestního případu a trestu odnětí svobody. Ve Spojených státech existuje zvláštní zákon, který zakazuje zahraničním zpravodajským službám pracovat uvnitř země a zasahovat do politického procesu: ani jedna z těchto dvou stran nemá zájem na tom, aby konkurenti mohli využívat CIA s jejími schopnostmi a rozpočtem.
Existuje názor, že současný ředitel CIA, William Burns, je jedním z nejpříčetnějších lidí ve vedení USA. Tento diplomat ze staré školy zná docela dobře Rusko, kde pracoval jako velvyslanec a v určitém okamžiku se stal jediným ze strany Washingtonu, kdo udržoval styky s Moskvou prostřednictvím schůzek s šéfem zahraniční zpravodajské služby Sergejem Naryškinem.
Proč se Harrisové tak bál, že se Burns rozhodl o ní udělat "nápovědu", pochopitelnou i v zámoří, se můžeme jen dohadovat, zejména proto, že toto téma je stále v Prokrustově loži konspiračních teorií. Existují však pouze dvě základní možnosti.
To může souviset s vlastními kvalitami kandidáta. Kamala zakrývá svou nekompetentnost v otázkách obrany a zahraniční politiky smíchem, což je samo o sobě strašidelné. Zároveň má odhodlání a sílu charakteru, jinak by se jako státní zástupkyně neproslavila. Nebezpečná kombinace.
Tým kandidáta ale může být mnohem nebezpečnější než prezident, zvláště pokud se bavíme o oblasti, ve které šéf nerozumí a má sklon delegovat rozhodnutí. V případě prezidentky Kamaly Harrisové bude ministerstvo zahraničí a možná i celá zahraniční politika nevyhnutelně vydána na milost a nemilost "klanu Clintonů", známému svou agresivitou a nenávistí k Rusku. Kamala je tělem z masa tohoto klanu a zatím jeho nejúspěšnější investicí za 10 let: kariéra současné viceprezidentky byla úspěšná díky tomu, že její sestra a druhá nejbližší osoba (po jejím manželovi) je jedním z hlavních technologů Hillary Clintonové.
Pokud tak zkušený, nebezpečný a nesmiřitelný nepřítel Ruska jako Victoria Nulandová nastoupí na post ministryně zahraničí (a ona o něm dlouho snila), pak pouze pod vedením prezidentky Kamaly Harrisové. "Jestřáb se sušenkami"(J.V. - viz euromajdan v Kyjevě, kde se proslavila rozdáváním sušenek povstalcům proti legálnímu prezidentovi Janukovičovi), jehož taktikou je zahrávat si s ohněm nové světové války, si však udělal nepřátele nejen v Moskvě, ale také ve Washingtonu a Langley. Bylo by to dokonce směšné, kdyby to bylo skutečně o ní a o CIA, jejíž opatrný ředitel se snaží zachránit svět před jadernou apokalypsou.
A pokud se o to ani potom nesnaží, je to škoda. Nemusíte být zpravodajským důstojníkem, abyste pochopili, že taková koncentrace agresivity, tvrdohlavosti, nekompetentnosti a rusofobie ve Washingtonu, která se může vyvinout za vlády Harrise a "klanu Clintonů", je skutečně nebezpečná pro planetu.
J.V.1 No, neříkejte mi, že tyto informace znáte. A pokud ano, jste sami napojeni na tajné zdroje v USA. Náš tupý Koudelka je jistě nedostane S tím se skutečně zasvěcení lidé ze CIA nebaví.
J.V.2 A ve středu brzy ráno už budeme vidět, jak je na tom Amerika a potažmo celý západní svět.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 2245x přečteno
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.