P.C. Roberts: Cožpak vy tu válku na horizontu nevidíte?

28.11.2017 14:22
Podle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné.

Jistě: ruská vláda by se k takovémuto kroku neodhodlala, kdyby nebyla přesvědčena o tom, že hrozba války se Západem skutečně existuje. Už dlouho ve svých článcích zdůrazňuji, že roky nepřátelských akci Washingtonu a jeho evropských vazalů proti Rusku nemohou vést k ničemu jinému než k válce.

Je snadné pochopit, že americký vojensko-bezpečnostní komplex k ospravedlnění svého enormního rozpočtu potřebuje přesvědčivého nepřítele. A je zrovna tak snadné pochopit, že šílení američtí neokonzervativci kladou zájem své fantastické světové hegemonie nad zájem pokračujícího života na planetě Zemi. Stejně jako lze chápat, že Hillary Clintonová a Demokratický národní komitét učiní cokoliv, aby zmařili Trumpovo volební vítězství.

To všechno pochopit lze, ale nelze pochopit, že evropští političtí vůdci jsou pro tyhle washingtonské zájmy ochotni riskovat životy svých občanů.

A přece k tomu ochotni jsou. 13.listopadu prohlásila britská premiérka Mayová, že Rusko je pro západní bezpečnost hrozbou, že ovlivňuje evropské volby a že špehuje a podkopává evropské vlády. Pochopitelně, pro žádná z těchto obvinění důkazy neexistují, stejně jako neexistují pro „Russiagate“ (domnělé ruské ovlivnění amerických prezidentských voleb). Přesto však těchto obvinění na adresu Ruska geometrickou řadou přibývá. V současné době organizuje EU dřívější provincie Ruska – Bělorusko, Moldávii, Ukrajinu, Arménii, Ázerbájdžán a Gruzii – do „Evropského partnerství“ (rozuměj partnerství s EU). Anebo řečeno jinak: Západ otevřeně seskupuje někdejší provincie Moskvy proti Rusku, které je - podle slov britské premiérky Mayové - pro tyto někdejší ruské provincie státem nepřátelským.

Rusko samozřejmě ví, že žádná z těchto tvrzení nemají oporu ve faktech, a považuje je za totožná s těmi, které Západ vysílal na adresu Saddáma Husajna, Kaddáfího a Asada předtím, než Irák, Libyi a Sýrii vojensky napadl. Nu a když tedy Západ konečně přesvědčil Rusy, že nyní je cílem budoucího napadení Rusko samo, země se na toto napadení připravuje.

Na okamžik nyní zauvažujme: Svět je hnán do Armagedonu proto, že žravý a korupční vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje k ospravedlnění svého obrovského rozpočtu nepřítele. Dále proto, že Hillary a Demokratický národní komitét nedokáží strávit svou politickou porážku, a nakonec i proto, že neokonzervativce ovládá ideologie americké nadvlády nad Světem, kterou, jak víme, prezident Obama otevřeně vyhlásil. A k tomu všemu si položme i tuto otázku: Proč je nadvláda bílých tak strašná a proč je nadvláda Ameriky nad světem darem od Boha pro zemi „výjimečnou“ a „nepostradatelnou“?

Ruská vláda otevřeně vyjádřila svou obavu z toho, že se stane obětí vojenského napadení. Jak jsem oznámil já, ale jak se neobtěžovaly oznámit CNN, New York Times či Washington Post, vyhlásil zástupce velitele ruského vojenského operačního vedení obavu, že Washington připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko.

Prezident Putin nedávno upozornil na washingtonský sběr ruských DNA – a to pro laboratoře amerického vojenského letectva, naznačující vývoj bio-zbraně, specificky zaměřené jen na ruské obyvatelstvo. A mnohokrát předtím už Rusko upozornilo na rostoucí počet základen NATO na svých hranicích – a to vzdor opakovaným ujištěním administrace USA, že další se už zakládat nebudou.

Tohle vše vás nutí zeptat se sama sebe: Proč se na veřejnosti nevede debata o tom, že Washington přesvědčil Rusko, přední nukleární a vojenskou mocnost, o tom, že bude napadeno? Anebo: jak dlouho ještě hodlá Washington dovolovat nám, abychom prostřednictvím internetu poskytovali lidem pravdivé informace a ti tak nebyli odkázáni jen na vymyšlené informace Washingtonu? Úsílí předsedy federální komise pro komunikace zlikvidovat pravdivá zpravodajství jako ruskou propagandu, naznačuje, že Washington dospěl k názoru, že pokud nařídí válku proti Rusku, musí též nařídit válku proti pravdě.

Washington svou válku nepřežije, stejně jako ji nepřežije národ americký a národy evropské.

Překlad: Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Minulého roku som si kúpila a čítala 3 knihy Georga Friedmana a knihu Olivera Stona : Utajené dejiny USA. Od tej doby som si istá, že vojna príde. To, čo sa deje posledné roky od bombardovania Juhoslávie 1999, nič iné nemôže prísť. Nebojím sa smrti, ani vojny ako takej. Keď príde, bude tu. Už s tým nič nespravím. No roky a mesiace pred príchodom vojny sú aspoň tak hrôzostrašné, ako vojna samotná. Kvôli bezmocnosti mašinériu zastaviť, kvôli existencii vojnychtivého obyvateľstva a politikov.

Všetky štáty majú armádu, ktorá len na povel hlavného veliteľa stlačí červený gombík . Hlavným veliteľom býva civil, volený prezident, či predseda vlády - nie človek v uniforme. Inak - politici rozhodujú o tom, či vojna bude, alebo nie - nie armáda ( okrem štátov, kde armáda prevezme moc v štáte ).

Druhý , ktorý o vojne rozhoduje je obyvateľstvo - voliči. Ak občania zvolia bezcharakterných zbabelcov+ strany, potom sú občania za vojnu spoluzodpovední.

Len traja môžu spustiť vojnu :

1/ politici - parlament, vláda a prezident

2/ armáda, tajné služby a zbrojársky priemysel

3/ obyvateľstvo  = občania

Zastaviť prípravu na vojnu môže hocikto z nich. Každý má na to páky a moc.

Som len zrnko piesku. Napriek tomu chcem prispieť k tomu, aby vojna nebola.

                                      

paysan

Samozřejmě je škoda, že takové články lidé nenaleznou v mainstreamu. Tisíckrát větší škoda ovšem je, že o zjevných krocích příprav na hrozící globální válečný konflikt nemluví naši politici, ty sociálně demokratické nevyjímaje! Nevěřím, že jsou vesměs v zajetí US propagandy, tak jako značná část našich obyvatel. Spíše si nedokáží ani trochu představit, že ona hrozba jaderného konfliktu je velmi, velmi reálná. Anebo si to odmítají představit a raději hrají dětské politické hrátky, jako někde na pískovišti.

Jistě, nedávná jednání prezidenta Putina s představiteli průmyslových podmiků na ono téma není ničím novým. V Rusku se opakuje zhruba každé dva roky. Nicméně samotný fakt, že se taková setkání konají nasvědčuje, že pro Rusy je ta hrozba velmi reálná a připravují se jí čelit. A my? My na místo ministra obrany bez jakéhokoliv zájmu klidně jmenujeme paní Šlechtovou, která už v roli ministryně pro místní rozvoj si pro tento resort vysloužila milionovou pokutu. Už jakobych ji slyšel za okázalého přikyvování nového ministra zahraničí, že nás ochrání NATO, ona záštita demokracie! Kdyby to nebylo tak hrozné, bylo by to směšné. Jenže se může snadno stát, že nejenže do smíchu nebude nikomu, ale nebude nikdo, kdo by se mohl smát!