P.C. Roberts: Protivládní protesty v Iránu jsou dílem Washingtonu

14.1.2020 13:32
Poslední události v Teheránu provokují otázku: kdo je hloupější? Íránští studenti nebo íránská vláda? Ta totiž, stejně tak jako vláda Ruska a Číny, povoluje ve své zemi volné působení neziskových organizací, finančně dotovaných Washingtonem a Británii. A hloupí a neinformovaní studenti pak od těchto organizací přijímají peníze i náležité instrukce, jak nejlépe a nejúčinněji mají proti vládám svých zemí protestovat.

Abych prokázal, jak skutečně stupidní jsou např. íránští studenti, uvedu, že na svých protestních shromážděních vykřikují, že nepřítelem Iránu není Amerika, která mu hrozí vybombardováním, ale íránská vláda. Cožpak nevidí, do jakého chaosu a trosek  uvedly už USA Irák, Libyi či Sýrii? A proč íránská vláda financuje univerzitu, produkující takto hloupé studenty?

Ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi vysvětlil, proč země, které se nacházejí na americkém seznamu zemí, kde má být proveden politický převrat,  financují páté kolony na svých územích, které mají tento převrat uskutečnit? To se Rusko, Čína a Irán snaží prokázat že jsou demokratické až tak, že tolerují i zradu?

Pokud vím, neexistují žádné Iránem, Čínou či Ruskem financované neziskovky, které by podněcovaly změnu režimu v USA, Británii, Německu, Francii nebo v jakékoli jiné washingtonské vazalské zemi. V USA se např. americký prezident nemůže setkat s prezidentem Ruska, aniž by byl obviněn z toho, že prodává Ameriku Rusům. A vyhlídka na to, že by Washington na americkém území toleroval Ruskem financované neziskovky, které by zde organizovaly protesty a podněcovaly ke změně režimu, je naprosto nemyslitelná.

Ale  Rusko, Čína i Írán vůči sobě toto dovolují. Čímž vyvolávají otázku, jsou-li dostatečně kompetentní.

P.C. Roberts

Překlad: Lubomír Man

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Podľa môjho názoru nielen Rusko, Čína, Irán... prijímajú všetky údery zo strany Západu preto, lebo sú hospodársky a technologicky závislé na Západe. Naviac, USD je tou palicou / klackem, ktorý im nedovoľuje brániť si samostatnosť, zväzuje ruky.

Vydieračská politika Západu stojí na jednoduchej vete : Obchodovať len s " demokratickými " štátmi. Preto sa usilujú štáty byť " demokratické " - pritom jasne vedia, že v podstate Západu záleží na " užitočnosti " , či má čo štát ponúknuť, resp. či mu majú čo sprivatizovať, či ho môžu použiť proti niekomu , ...a aká je jeho poloha na Zemi - potom mu odpustia aj nedemokratičnosť. Keď nikto, tak aspoň študenti by mali vidieť rozdiel medzi SA a Ruskom, napríklad. Učitelia, sudcovia,.... sú rovnako flexibilní každej dobe, ako aj študenti, dôchodcovia, politici, lekári, vedci, novinári...

Že za demokraciou alla Západ - sa skrýva vykorisťovanie, vojenské a hospodárske ovládanie " priateľov", to politikom neprekáža a študentom, či obyvateľstvu stačia plné obchody , úplatky = platy , a kvalitná propaganda.

V každom štáte je dostatok užitočných idiotov, aby Západu sa darilo ovládal tak - či onak, svet.