Proč jen novináři nemluví celou pravdu?

17.12.2010 17:38
Pan Kopecký z Junge Fronte Heute (MFD) to trochu přehnal. Ve své článku na iDnes uvedl citaci „strašlivého“, ba přímo „odporného“ vyjádření D. Ratha. Posuďte z citací v MFD sami, zda D. Ratha je nutné bezodkladně odvést bez soudu na popravu. Tak prvá údajně děsuplná citace z vystoupení D. Ratha: „Mně připadá jako zásadní pokrytectví, že hlavní předkladatel tohoto zákona, premiér Nečas, tady prostě není“. Je to urážka? Je to jen konstatování stavu.

A další údajně urážlivý výrok na adresu poslance ODS Petra Bendla: „Já chápu, že třeba pan poslanec Bendl nechápe, oč jde. To mě nepřekvapuje“. Je to jistě nikterak urážlivé konstatování toho, že řada kolegů ze sněmovny je bystřejší nežli p. poslanec Bendl. Pokud předsedkyně sněmovny kvůli tomu zasáhla do projevu D. Ratha, je to nehorázné.

A pokud p. Kopecký napsal, že jsem se D. Ratha zastal, má pravdu. Ale p. Kopecký neřekl již B, řekl jenom A.

Uvedl jsem ve svém krátkém vystoupení nedávný výrok Kateřiny Peak, koaliční poslankyně, která mi ve sněmovně nedávno sdělila, že si prý „sedím na uších“. Předsedající nejen, že nezasáhla, ale koaliční část poslanců se náramně bavila.

A těsně přede mnou ve sněmovně vystupoval koaliční poslanec Šnajdr, který označil D. Ratha za Krakena. Je zajímavé, že toto vyjádření, více méně nevhodné označení, se ani předsedkyni sněmovny, ani poslancům koalice nezdálo nepřiměřené. Doporučil jsem proto paní předsedkyni sněmovny, aby příště zasahovala ve všech případech „nevhodných“ výroků anebo u žádného.

Koalice a pravicová média nyní jen zkreslují situaci ve sněmovně. K prohlasování návrhu ústavního zákona bylo potřeba 120 hlasů poslanců. Ze 118 zvolených koaličních poslanců jich na schůzi sněmovny chybělo 33 (!). Koalice nedokázala zajistit na hlasování účast ani svých poslanců. Měla tedy skutečný zájem o prosazení tohoto zákona?

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1
Je pravda, že novináři většinou neříkají celou pravdu. Je otázka jestli vůbec pravdu znají, nebo jestli znají co to pravda je, co pro čtenářa znamená (znamená-li pro ně vůbec něco) a jestli to není jen úmysl. Na druhou stranu! Říkají nám politici vždy pravdu? Neříkají jen to, co se jim prostě v tu danou chvíli hodí? Nehrají spolu s novinaři nějakou podivnou hru na nás, čtenáře/voliče? Vždyť kolikrát slyšíme od jednoho člověka tak protichůdná vyjádření až to bolí. Nejsou v tomto ti politici na stejné úrodni jako novináři? Nedělají z nás voličů jen stádo které se má nechat manipulovat? To je otázka!