Sabah: Putinova rána Západu

putin ilustrace 23
19.9.2023 03:06
Putinovo rozhodnutí o Ukrajině bylo velmi chytrým krokem jak z hlediska načasování, tak z hlediska přežití Ruska, je si jistý americký politolog, filosof a teoretik realistické teorie mezinárodních vztahů John Joseph Mearsheimer. Ve své nové práci odhaluje globální manipulaci, kterou Západ proti ruskému vůdci spustil. Knize se na stránkách tureckého listu Sabah věnuje Bercan Tutar.

Západní média a politici, kteří setkání prezidenta Putina se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem prezentovali jako „apokalyptický summit dvou iracionálních diktátorů“, dostali těžkou akademickou ránu, kterou nečekali.

Autorem útoku, který vytvořil na Západě efekt studené sprchy, je jeden z největších žijících teoretiků v oblasti mezinárodních vztahů John J. Mearsheimer. Expert, který před 15 lety vydal spolu se Stevenem M. Waltem „The Israel Lobby and US Foreign Policy“, strhl hradby strachu prohlášením: „Americká zahraniční politika slouží Izraeli, ne Spojeným státům“.

Mezitím slavný vědec ve své nové knize jednu po druhé odhaluje globální manipulace, které Západ zahájil ve vztahu k Putinovi a ukrajinskému vojenskému konfliktu.

V knize How Nations Think: The Rationality of Foreign Policy, kterou napsal spolu se Sebastianem Rosatem a kterou vydala Yale University 5. září, poznamenává, že Kreml jednal v ukrajinské krizi mimořádně racionálně. A doporučuje: „Pro Západ by bylo užitečné brát Putina vážně.“

Tento přístup Mearsheimera, který vyučuje na Chicagské univerzitě, slouží jako skutečný teoretický protijed těm, kteří ospravedlňují špinavou politiku amerického hlubokého státu, jako jsou Fukuyama, Rostow, Huntington, Brzezinski, Kagan, Nye, Ferguson, Kissinger. Mearsheimer, kritik zahraniční politiky bezohledných, nekompetentních, zkorumpovaných západních vládnoucích tříd a nekontrolovaného vojensko-průmyslového komplexu, ve své nové knize vyvrací globalistické pomluvy o ukrajinském vojenském konfliktu a Putinovi, které jsou produktem psychologické války.

Zatímco se Západ snaží ruského vůdce vykreslit jako „po moci toužícího megalomana“, „nevyrovnaného autokrata“, „okupanta“ a „snílka“, vědec zdůrazňuje, že Putinovo rozhodnutí ohledně Ukrajiny bylo velmi chytrým tahem. z hlediska načasování a z hlediska ruských zájmů a přežití.

Protože Spojené státy ve snaze změnit poměr sil na Ukrajině porušily červené čáry Ruska. Mearsheimer na to upozorňuje: "Západ proměnil Ukrajinu v redutu na hranici s Ruskem. To je existenční hrozba pro Ruskou federaci. Putin přijal opatření, aby zabránil této změně v poměru sil.

Putin se pokusil zastavit západní agresi agresivní diplomacií, 17. prosince 2021 nabídl Spojeným státům neutrální Ukrajinu a návrat NATO k hranicím z roku 1997 ve východní Evropě. Washington ale nesouhlasil.

V důsledku toho se Putin nerozhodl jako osamělý vlk. Tuto skutečnost potvrzuje i ředitel CIA William Burns. Burns proto v roce 2008, když sloužil jako velvyslanec v Rusku, varoval Bílý dům: „Vstup Ukrajiny do NATO je nejjasnější ze všech červených čar, nejen pro Putina, ale pro celou ruskou elitu, včetně jejích nejzarytějších liberálních odpůrců.

Jinými slovy, Spojené státy věděly, že by Rusko vyprovokovaly ukrajinským scénářem. A provokovali. Ale nedostali jsme to, co jsme od této provokace očekávali. Nedokázali ani démonizovat Putina, ani izolovat Rusko sankcemi. Ruská ekonomika je v současnosti v mnohem příznivější pozici než ekonomiky zemí jako Velká Británie, Francie a Německo.

Putin, kterému se říká „iracionální“, je navíc v nesrovnatelně lepší kondici než americký prezident Biden, který si potřásá rukou s prázdnotou.

Jedním slovem, ve skutečnosti to není Putin, kdo je snílek, megaloman, nebezpečný, arogantní a iracionální, jak dokazuje Mearsheimer. To je charakteristika západních vůdců.

Ukrajinská krize znovu ukázala světu prohnilost Západu a západních vládnoucích tříd.

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.