Část ČSSD na straně pravdy a lásky

16.2.2018 13:32
Nemuseli jsme dlouho čekat a někteří vlivní funkcionáři ČSSD oblečeni do luxusních měšťanských kostýmů sundali opět škrabošky. Po katastrofálním propadáku strany, při kterém ČSSD obdržela pouze 7,27 %, se někteří lidé z řad ČSSD přiklonili k nesmyslné podpoře pravdoláskářů. Smrtící dělová rána směrem k voličům byla vyslána od Bohuslava Sobotky a hejtmana pardubického kraje Martina Netolického, kteří veřejně podpořili Jiřího Drahoše na prezidenta.

K nenávistnému tažení proti Zemanovi se přidal také předseda senátu Štěch a poslankyně Gajdušková za ČSSD. Jejich nešťastné rozhodnutí přišlo v době, kdy se strana reálně nachází kolem 5 % a může skončit v kotrmelcích. Není od věci připomenout, že taková politická rozhodnutí stranu vážně poškozují a posouvají ji na samotné dno volitelnosti. Zmínění se přidali k táboru převážně liberálně smýšlejících lidí, kteří v minulosti podporovali miláčka pravice Karla Schwarzenberga. Volič ČSSD má zajisté ještě v živé paměti, kdy TOP-09 s podporou médií, umělců a podnikatelů ovládali politický prostor na několik volebních období dopředu. Jasně dávali také najevo myšlenky o sociální politice a slabších jedincích.

Vyplývá z toho, že část stranické oligarchie a kmotrů vzhlíží úplně k jiné skupině voličů. Sympatizanti ČSSD je vůbec nezajímají a nechtějí hájit jejich zájmy. Je jim zcela lhostejné, že ČSSD přestala mluvit jejich jazykem. Vysvětluje to chování Netolického a jeho prohlášení, ,,že se k podpoře Jiřího Drahoše rozhodl jako sociální demokrat, jako člen, který to s budoucností ČSSD myslí vážně“. Zveřejněné volební výsledky ukazují opak jeho tvrzení, protože prezidentské volby jasně ukazují, že Miloše Zemana zcela jasně podpořili současní, ale také bývalí voliči ČSSD, kteří z různých důvodů v parlamentních volbách volili ANO a SPD, nebo nepřišli vůbec. Po příchodu Netolického na hejtmanské křeslo se v kraji začínají viditelně ztrácet voliči.

Během období, kdy stranu vedl Jiří Paroubek a hejtmanem byl Radko Martínek, obdržela ČSSD v Pardubickém kraji hlasy 61 tisíc voličů. Za další volební období získala strana pod vedením Martina Netolického poloviční podporu a v roce 2016 to bylo již pouze necelých 27 tisíc voličů. Od roku 2008 strana celostátně přišla o téměř tři čtvrtě miliónů voličů. Politický ,,vizionář“ Netolický a také současný kandidát na místopředsedu strany podporoval na všech dřívějších konferencích Bohuslava Sobotku a celé užší vedení ČSSD, které s panem Pokorným v zádech přivedli stranu do nejtěžšího období její existence.

Po těžké volební porážce v parlamentních volbách napsal hned toto : „Jsem přesvědčený, že za to nemohou ani starostové, místostarostové nebo krajští zastupitelé na kandidátkách ČSSD, ale zcela jednoznačně nejužší vedení strany. Proto očekávám vyvození osobní zodpovědnosti triumvirátu řádově v hodinách, nejdéle ve dnech“. Ukázal se opět jako politický a kariérní alpinista a ,,přítel“, který mávnutím proutku nasměřoval volební neúspěch pouze na nejužší vedení strany. Kalkulátor moci měl posloužit i v případě prezidentské volby, kde se hejtman ovšem přepočítal. Zeman navzdory i s bodnutou dýkou do zad svůj mandát obhájil a jména zrádců sociálně demokratických představitelů jsou dnes zřejmá.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavlovsky

Naprosto souhlasím s názory autora článku. O p. Štěchovi jsem zde psal několikrát. Potřeboval jsem zastoupení odborářského právníka při svém soudním sporu se zaměstnavatelem, p. Štěch s p.Středulou mi je nedali.

Více http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/stech-nam-melcakovati   Takže o něm nemám dobré smýšlení, odbory mu sloužily jako výtah k moci, podobně jako p. Falbrovi. Myslím si, že staré vedení strany, když podepsalo prostřednictvím ministříka memorandum o lithiu spáchalo sebevraždu, což nevědělo, že tento akt je smrtící, já si myslím, že vědělo, pokud nevědělo tím hůř. No a výsledkem bylo, dle některých analytiků pokles o 5% hlasů. Za 1. republiky donutily některé strany při zvolení poslance podepsat protokol, kterým se vzdává poslanec mandátu, když se zpronevěří myšlenkám strany za kterou byl zvolen. Uvědomte si, že my voliči volíme stranu, která má určitý program, chápu, že podnikatel bude volit ODS, drobný živnostník lidovce, ale ten co se živí prací svých rukou, nebo patří ke střední třídě bude vždy volit soc.dem. Takže při přeběhnutí k jiné straně, či zpronevěření se myšlenkám. za které  byl zvolen, tak už nebyl poslancem. Co jiného je volba kandidáta na funkci prezidenta p. Drahoše, než zpronevěření se myšlenkám, za které je voliči zvolili do parlamentu. Teď bude p. Sobotka, pí. Gajdůšková dělat potíže v parlamentu, p. Netolický zase jako hejtman. Prostě tito lidé budou zavazet. Kdyby měli vyplněné protokoly o zániku mandátu bylo by to jednoduché. Namítnete možná, že demokracie za 100 let postoupila, nepostoupila, lidé stále kradou, intrikují a zpronevěřují se v případě poslanců, senátorů a hejtmanů myšlenkám, za které byli zvoleni. Prostě na hrubý pytel hrubá záplata.