Ladislav Žák: Dotaz…

10.8.2015 08:24
Pozoruji se zájmem vlnu morálního rozhořčení nad prodejem bývalých bytu OKD z rukou pana Bakaly jakési britské společnosti. Podle rozhořčených tím padla možnost naplnění jakéhosi slibu pana Bakaly, že nabídne byty přednostně jejich nájemníkům.

Dovolím si položit jednu trojjedinou otázku. Opravdu jsou mezi námi tací, kteří byť jen na okamžik věřili tomu, že by pan Bakala takový slib naplnil…?!? Opravdu někdo v této zemi pokládal za možné, že by se pan Bakala zachoval slušně, když nemusí…?!? Opravdu někdo věří dnešní morální pobouření politikům, kteří za celou od počátku pochybnou transakcí stáli…?!?

Pokud ano, pokud takoví mezi námi jsou, tak by měli být zbaveni veškerého veřejného vlivu, protože jednou sice bude jejich, jako chudých duchem, království nebeské, ale ještě před tím by mohli rozdat panu Bakalovi a jemu podobným zbytek toho, co nám ještě oni a jim podobní nestačili ukrást.

Pokud ne, pokud takoví mezi námi nejsou, pak se ptám, proč se tedy tolik lidí falešně pobuřuje, když je jim jasné, že tombola je rozkradená a není k tomu celkem co dodat.

Rád bych zdůraznil, že neshledávám ničehož nic pochybného na jednání pana Bakaly, který jde až do krajnosti za svým zájmem všude tam, kam ho jeho partneři pustí. Jediné, co je pochybné, je onen obchod, který nás zbavil reálného vlivu nad realizací nikoliv nepodstatné části našeho nerostného bohatství.

Jistě není náhodou, že ti politici, kteří jsou dnes nejvíce pobouřeni, u tohoto a podobných kšeftů nejen asistovali, ale přímo zastupovali v těchto obchodech nás všechny a následně z nás učinili nejen Bakalovy idioty.  

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.