Jiří Vyvadil: Chceme mít z Česka divoký západ?

divoký západ
4.8.2016 10:52
Miloše Zemana jsem volil. Představa Karla Schwarzenberga na Hradě mi jako vlastenci připadala svatokrádežně a nepřijatelně. Měl jsem pocit a dodnes mám, že bych to prostě nepřežil. Rakouský šlechtic, jehož rod se tak významně podílel na ujařmení českého národa od roku 1848 jako prezident země, na jejímž počátku stáli politici T. G. Masaryk či Edvard Beneš, kteří nás osvobodili z Rakousko- uherské monarchie, mi zvyšoval tachykardie v takovém směru, že ani prášky by nezabíraly.

Miloš Zeman byl nepochybně skvělým předsedou ČSSD, který byl schopen z přítmí nevýznamnosti podpory 6% povznést tuto stranu na stranu v této zemi vládnoucí. A nejen to. Jeho koncept opoziční smlouvy s ODS byl geniální a vidím- li hrůzu současného vládnutí ČSSD s ANO a lidovci, není o čem mluvit. Je to šílené.

I jako prezident na jedné straně prokazuje odvážný pohled z hlediska geopolitického uspořádání světa a vlastně jen ve slabém odvaru například říká ve vztahu k Rusku to, co kandidát republikánů na úřadu prezidenta Donald Trump říká tak na tvrdo v té podobě, že světový, evropský či český mainstream doslova šílí a od Junckera, Porošenka, Merkelové a našich Sobotků, Zahradilů a spol. všichni si třikrát za den musí měřit tlak, neboť to, co vytvořili, se hroutí.

Snad jsem tím jasně naznačil, jaký je můj postoj k Miloši Zemanovi, a za co jej respektuji.

A potom jsou věci, za něž jej respektovat nemohu…

Žijeme v zemi, která patří mezi šest nejbezpečnějších na světě, klesá kriminalita, a kromě blbostí, které vymýšlí ÚOOZ s domnělým terorismem anarchistů (přál bych si, aby byli osvobozeni), jsme zemí poklidnou a pohodovou.

Sociální sítě sice šílí, ale stále je to v toleranci.

Ani po roce a půl od invaze uprchlíků jich je minimum a z islámských zemí snad ani jediný.

A naši muslimové z 80 % pocházejí z doby před rokem 1989, kteří – světě div se – sem přicházeli za alternativou socialistického života a kteří prchali před fanatismem náboženského šíitsko – sunitského života…

Ne nemusím islám, chápu, že právo šária je neslučitelné s naší civilizací, ale stejně tak, byť trochu jinak jsem citlivý, jak se všude roztahuje katolická církev.

A nic nenasvědčuje tomu, že nás muslimští migranti zavalí nekontrolovaným proudem, které budeme muset odstřelovat s pomocí vzniklé domobrany.

To je prostě nesmysl a prokazuje to právě uplynulý rok a půl. Jsme prostě pro islámské uprchlíky odpudivou zemí.

Nevím, zda Miloš Zeman touží po tom, abychom se proměnili v USA, kde každý střílí po každém a mrtvoly policistů, školáků, civilistů se vrší, ale vypadá to tak…

Představa, že civilisté s revolverem v kapse, či kalašnikovem přes rameno mohou věci pomoci je tragikomická.

No, bylo by zajímavé, kdyby řekněme tisíc obyvatel Mnichova při nedávné střelecké exhibici árijsky cítícího mladého Íránce – Němce ( z videozáznamu mluví přirozenou němčinou přijatou od dětských let) , vytasilo zbraň…

To by byla žatva.

Ne deset mrtvých a 21 zraněných. Ale možná stovka, tisíc mrtvých.

Policie by prostě musela střílet na každého, kdo má v ruce zbraň. Váhat by nesměla…

Rád jezdím do Luhačovic, do stejného hotelu jako prezidentova manželka do Augustiánského domu.

Zrovna mi včera poslali gratulaci k mým narozeninám a ptají se, kdy přijedu.

Bál bych se manželek prezidenta, které, ač mají přidělenu ochranku, se vyzbrojují revolverem.

To je psychická úchylka.

Napřed si zjistím, kdy tam paní Ivana bude., abych se náhodou nestal terčem.

Opakuji snad po třetí: Česká republika patří mezi šest nejbezpečnějších zemí světa. Nesnažme se z ní udělat divoký západ, případně jednu velkou psychiatrickou léčebnu.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-vyvadil

Děkuji oběma pánům za připomínky. Především jsem rád, že můj koment byl správně pochopen, tak jak měl být, tedy ne že bych se přiřadil do nenávistné škály antizemanovců. Pouze si myslím, že i náš prezident čas od času můž být kritizován.To neznamená, že kdyby proti němu kandidoval Horáček, má to Zeman u mě jisté.  V tomto ohledu mi medvědí službu udělali Parlamentní listy, které článek převzali a dali mu vyšilující název. Vyvadil se rozhádal se Zemanem. Jinak plně souhlasím s tím, že by měla být obnovena, alespoň v minimální podobě základní vojenská služba. Když jsem ji vydržel já (ovšem ve zlehčené podobě absíka) jistě by to třeba na půl roku žádnému chlapovi neuškodilo. A řekl bych i že doba si takové řešení vyžaduje

antoninsebek

Abych trumfnul Vaše "lázeňské známosti": Pan prezident Zeman je můj krajan a hlavně můj spolužák. Na fotografii se mi proto podepsal pouze jako Miloš. Kdo z Vás, pánové, to má ..... Podotýkám, že se jedná o fotografii z období, za které se nestydí, ale radši se o něm nikdy nezmiňuje.   Souhlasím tedy s Vaším způsobem (opakuji: způsobem) hodnocení, které vyplývá, že "mýlejí se i papežové", jak pravil klasik. 

Já bych však na rozdíl od Vás panu prezidentovi nevyčítal jeho aktivity ohledně ozbrojování soudných a uvážlivých soukromých osob. Muslimské nebezpečí je přímo úměrné počtu těchto osob v odlišné civilizací se nalézajících. A v podstatě jde o zbabělce. Ale kdo je připraven, nebývá překvapen. A kromě toho to media v touze po prodejnosti svých výplodů přehánějí. 

Je tady jedna souvislost, která se rovněž moc neventuluje: Budu jmenovat: Velká Británie, Německo, Francie, Španělsko, Portugalsko, Belgie,  Itálie, Holandsko. Co mají tyto země společného? Odpovím si sám: koloniální minulost. Ta letitá zvěrstva jsou dnes onou půjčkou za oplátku. 

A abych to trochu okořenil, tak mi chybí alespoň jedna zmínka o tom, že jakýsi Václav Klaus starší měl UŽ DÁVNO pochybosti o nepřipravenosti Bruselu na podobné situace. Oceňuji tedy alespoň já pana profesora coby dobrého progrnostika. Pravděpodobně tyto dvě informace nedovolí do svobodných medií uvést novodobí cenzouři. Pardon: editoři. 

U pana Miloše Zemana jsem ocenil jeho postřeh v éře tzv. Tureckého puče. Miloš Zeman nevyloučil, že si to prezident Turecka připravil dopředu sám. V rámci "konečného zúčtování" s odpůrci, jako už řada krvavých diktátorů před ním. Miloš Zeman si všimnul jako první toho, jak bleskurychle následovaly čistky nejen v armádě, ale i ve školství či soudnictví ... Nepochybuji, že v historicky blízké době si to někdo s Er-Doganem vyřídí. Zavřít tisíc škol - to znamená učinit desetitisícům rodičů problém, co se vzděláním jejich potomka. A tak dále a tak podobně. A nepodceňujte to, že v těchto zemích je pojetí příbuzenstva daleko širší než u nás. Er-Dogan si vyrobil daleko více nepřátel než tuší. Nezávidím mu, že když si chce dát kebab, tak jej dopředu musí sníst fůra "prubířů" a nakonec dá také ochutnat svému věrnému psu. Kolik desetitisícových přátelských a souhlasících  manifestací jsme uspořádali my například na Letné?