Černoši a Hispánci se obracejí k Trumpovi

trump back
28.1.2024 07:53
Ať chceme nebo nechceme v západním světě, jehož jsme součástí se myšlenkový vývoj USA, jeho politiků a posléze i občanů, kteří své představy projevují v četných volbách promítá dříve či později, dobře nebo špatně i do našich životů.

Výhodou amerického systému je, že prakticky permanentně probíhají volby a kombinace voleb do Sněmovny reprezentantů  a Senátu s prezidentskými volbami dává daleko ostřeji nahlédnout, kde se právě země nachází. Oproti naší v podstatě normalizační metodě, která rozhodně nemá nic společného s demokracií, kterou  tato vláda i s pomocí represivních složek prakticky zcela potlačila, v USA v médiích rozhodně vládne podstatně větší svoboda.  Dnes jsem si pro vás vybral názor z portálu Newsweak, který to jen dokládá a mně osobně v jistém smyslu dojal svou upřímností

 

Černoši a Hispánci se obracejí k Trumpovi – díky Bidenově otevřené hranici

 

Autor textu Craig Scott je filmař, herec a aktivista. Z vězení byl propuštěn na základě zákona prezidenta Trumpa o prvním kroku.

 

V roce 2020 získal prezident Trump historický počet černošských voličů. Téměř 20 procent černochů pro něj hlasovalo. Tentokrát je připraven ještě více proniknout do naší komunity. Stačí říct, že když jste tváří honu na čarodějnice FBI a nespravedlivého systému trestního soudnictví, tak černoši se na to už nějakou dobu podílejí.

Ale nejde jen o černé Američany. Také hispánští voliči jsou připraveni dát Trumpovi historicky vysoká čísla. A samozřejmě nejde jen o nespravedlnost. Pro mnoho menšinových voličů, kteří se přiklánějí k Trumpovi, je na prvním místě imigrace. Přes všechny řeči o tom, že bělošská dělnická třída je Trumpovou základnou, jsou to právě menšiny, které byly požádány, aby nesly hlavní nápor politiky otevřených hranic prezidenta Bidena. Jsou to naše komunity, kde se tito migranti usazují, školy, do kterých jsou umístěny jejich děti, které se již potýkají s problémy, a naše již tak znehodnocená pracovní místa, o která nyní soutěží.

Pak je tu otázka, zda by ilegálním imigrantům mělo být umožněno volit ihned po příjezdu do USA. Ve 12 obcích po celé zemi mohou ilegální migranti hlasovat v místních volbách. Nemusí to být federální volby, ale černochům, kterým bylo volební právo tak dlouho odpíráno, to jistě připadá jako šikmá plocha, která dále oslabuje sílu našich hlasů, které už tak málo pomáhají zlepšovat kvalitu našich životů. Udělení takového práva je obcházením zákona o hlasovacích právech z roku 1965; působilo by to jako rozmělnění černošských amerických hlasů.

Vezměme si tu ironii: když jsou demokraté vyzýváni černošskými voliči, aby ukázali, co pro nás Demokratická strana udělala, demokraté a jejich příznivci nevyhnutelně poukazují na zákon o právech voličů z roku 1965. Jediná věc, kterou udělali správně pro černošskou komunitu, je, že se připravují na to, že budou podkopáni.

To je důvod, proč jsem jedním z těch černých Američanů, kteří mají v úmyslu využít svých volebních možností a hlasovat pro republikánského prezidentského kandidáta. Nemůžeme jen tiše sedět a sledovat, jak se náš hlas rozplývá stejně, jako jsme sledovali, jak naše mzdy mizí v podstolových platbách lidem bez občanství.

Ze dvou dominantních politických stran jsou republikáni jediní, kdo podle všeho vidí nebezpečí Bidenovy politiky otevřených hranic. To je důvod, proč jsou menšinoví voliči poprvé otevřeni podpoře republikánských kandidátů – protože jsou ochotni se proti takovým opatřením postavit. Není to nic menšího než okamžik, který mění pravidla hry.

Bojovali jsme v občanské válce, snášeli rekonstrukci a Jima Crowa, (Zákony Jima Crowa je neoficiální souhrnné označení pro různá nařízení o rasové segregaci, která platila v jižních státech USA v letech 1876 až 1965. Název byl poprvé použit roku 1892 v New York Times a byl inspirován populární písní „Jump Jim Crow“, v níž kabaretiér Thomas D. Rice zesměšňoval mluvu černých otroků. Wikipedie)

pochodovali, strádali ve věznicích, krváceli a umírali za volební právo, právo na práci, právo na americký sen. To vše jsme dělali a přitom jsme si udržovali nehynoucí loajalitu k této zemi. Je zásadně nespravedlivé předávat tak těžce vybojovaná práva lidem, jejichž prvním činem v naší zemi bylo porušení zákona.

Nenechte se mýlit: tyto volby ukážou demokratům, co se stane, když naši komunitu postaví na poslední místo. Bidenova administrativa píše historii, ale ne tak, jak si myslí. Tlačí lidi, kteří byli ještě nedávno jejich základnou, do otevřené náruče Republikánské strany, protože dali jasně najevo, že na nás prostě nezáleží.

 

J.V. Co k tomu dodat? Nejenom Amerika, ale celý západní svět, ba celý svět potřebuje, aby Trump zvítězil. Jistě na první pohled často jedná zdánlivě brutalisticky, ve skutečnosti je to naprosto kategorický odpůrce amerických válek, tedy chcimírista, kterého tak pohrdavě odsuzují nám vládnoucí čeští politici.

 

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.