Česká politika vůči Rusku a Ukrajině tak pitomoučká až je směšná

vyvadil ilustrace
27.4.2023 13:19
Chudák patriarcha Kirill. Česko na něho vyhlásilo sankci zákaz vstupu. A to zrovna včera se ve svém kmetském věku chtěl vydat cestou kolem světa ( protože žádné letecké spoje mezi Prahou a Moskvou neexistuje, aby si zde koupil slané oříšky). To ovšem musí být otřesen. Oříšky nebudou.

Stejně tak náš roztomilý tlachal si zase užil minutu slávy a citovalo ho i Politico. eu, že Čína si přeje válku Ruska s Ukrajinou, aby Rusko mohla vydírat.

Ale řekněte to Zelenskému. Jak tato geniální slova nepochopil a téměř se klepal blahem, že mu konečně Si Ťin-pching po 400 dnech zavolal.

A už vůbec se neodvážil rozporovat myšlenky čínského prezidenta, že bude zapotřebí jednat s Ruskem a bez jednání nelze problém vyřešit.

A náš generál, který převzal taktiku plácavé Čaputové, raději mlčí.

To, co si český národ ve své většině zvolil, tak má. A asi je to dobře. Snad alespoň někteří politici trpasličích stran vystřízliví ze své hlouposti před rokem a půl.

A prezidenta neřešme. Je to čím dál tím směšnější kašpárek, ale opět si Češi tuto lekci zaslouží. Mají jako prezidenta hyperaktivního progresivistického blábolila.

No bude dobře, až se věci otočí o 180 stupňů. Když jsou  Češi blbí, tak jsou blbí.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

1rytir

Kdyby jenom generál na Hradě! On si v minulých dnech snad ještě větší ostudu utrhl už beztak ostudný český ministr zahraničí. Ukázal, že bezpochyby právě jemu náleží koruna s rolničkami! Poskytl rozhovor ruskému opozičnímu listu Novaja gazeta a padaly z něj neuvěřitelná moudra! Větší snůžku netolerance, militarismu, nenávisti a hlouposti naroubované arogancí, jaké v onom rozhovoru prokázalo toto malé české diplomatickéí neštěstí se jen tak nevidí! Od první do poslední odpovědi na otázky ruského novináře to byl mccartismus jako vyšitý. Křižácké tažení Drang nach Osten pana Lipavského vzbuzovalo úžas, nechápevé vrtění hlavou nad jeho neznalostí elementárních souvislostí a myslící člověk se musel znovu a znovu ptát, jak je možné, že právě tento člověk stojí v čele naší diplomacie?!

Jistěže, na amatéry a neumětely ve vládních pozicích jsme si už zvykli. Ale aby tento diplomatický trpaslík z titulu své funkce zcela otevřeně označil šaškem velezkušeného, nejen diplomatickým světem uznávaného a v mnoha mezinárodních krizích ostříleného ministra zahraničí jedné z velmocí, jemuž náš jednostranně orientovaný ideologický fanatik z Černínského paláce nesahá ani po podrážku bot, už k smíchu není. A vlastně ani k pláči ne. Důsledky jeho nemoudrých výroků, absentujících coby jen náznak nezbytného rozhledu, nás však v očích světa poškozují nejen dnes, ale i na delší období dopředu!

P.S. Pro ty, kteří si dokáží přečíst rozhovor s panem Lipavským v ruštině, přidávám ještě odkaz: https://novayagazeta.eu/articles/2023/04/25/my-ne-zainteresovany-v-tom-chtoby-nami-upravliala-moskva