EU není pomoci

2.4.2020 11:04
Jistě na počátku před vstupem do EU převažovaly kladné emoce a konec konců i referendum o vstupu dopadlo poměrně kladně.

Možná jako symbol  aktuálního postavení Evropské unie a její smysluplnosti je dnešní rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie, který rozhodl, že Česká republika, Maďarsko a Polsko   nesplnily své povinnosti, když odmítaly uprchlické kvóty po roce 2015.

Žalobu jak známo podala minulá Evropská komise. Kvótní systém se dokonce nikdy efektivně neuplatnil.

V současné fázi prožívá svět a hlavně náš svět Evropy a Severní Ameriky největší epidemii posledních desetiletí.

Ale nejen to.

Evropa již teď má na světě nejvíce nakažených osob koronavirem, tj. 437 851, a také nejvíce mrtvých,   30 958. Je to mnohem více než v případě USA, kde je k dnešnímu dni nakaženo 215 300 osob a mrtvých 5110. A to nemluvím o Rusku, které má k dnešnímu dni nakažených 2777 osob a mrtvých  pouhých 27 osob.

A ty počty každým dnem dramaticky narůstají…

Jestli něco by mělo být klíčové pro Evropskou unii, tak fakt, že na vše ostatní se vykašle a bude se snažit tuto situaci zvládnout.

Ve svých faktických důsledcích, to bude největší lidská katastrofa od II. světové války.

A jsme u kořene problému.

Evropská unie daleko více řeší porušení povinností ohledně přijímání migrantů, či otázku, kdy bude možné otevřít hranice v situaci, kdy kopy mrtvol, zejména v západní Evropě budou narůstat.

Ti politici, kteří vedou současnou EU, ztratili jakoukoliv soudnost…

EU není pomoci…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Napriek tomu, 27 štátov EÚ, 30 štátov NATO ( ešte pribudnú ďalší ) zostane pokope . Všetko bude odpustené. Lebo všetci majú spoločného nepriateľa - čo sa aj v týchto dňoch potvrdzuje. Keby len jedného, presnejšie 2 - RF a ČĽR.

Ani pandémia nespojí ľudí - iba dočasne - tak, ako nepriateľ. Pandémia odíde, nepriateľ zostáva. To je holý fakt, ktorý sa každý deň potvrdzuje :

1/ zákon o predaji pôdy na Ukrajine. EK už chystá protiopatrenia na to, aby platnosť zákona bol použitý aj na Kryme. Volanie Ukrajiny po nových sankciách voči Rusku

2/ americké lode prichádzajú k Venezuele

3/  správa EK o zneužívaní chaosu v Európe Ruskom

4/  zvyšovanie sankcií voči Iránu.........

5/  Ani Poľsko nezaostáva v prenasledovaní Ruska, či Gazpromu

 Takže na pozadí pandémie NATO + EÚ funguje ako keby sa nič nedialo. Kritické hlasy sú kvapka v mori súhlasu.