Kde to vázne? A vypovídat americké a dánské špiony nebudeme?

2.6.2021 08:23
(položertovná vložka)

Česká republika nastartovala naprosto neotřelý způsob provádění diplomatické služby. Vypovězení tuším osmnácti ruských diplomatů ze země a následně v podstatě masakr diplomatických vztahů s jedinou evropskou supervelmocí doslova vyrazilo západní Evropě dech. Zatímco Macron, Merkelová ale i Borrell naléhavě volají po dialogu s Ruskem a Macron dokonce vyzývá k přebudování pohledu na Rusko, česká diplomacie, ačkoliv její zástupci tyto informace důvěrně znali, rozjeli akci na vypuzení třech čtvrtin ruské ambasády z důvodů, které časem, nepochybně jako Bushova lež ohledně zbraní hromadného ničení v Iráku, vyplyne na povrch.

Ale, když už jsme se vydali touto cestou, boje proti špiónům v ambasádách, očekával bych alespoň podobně rozhořčený tón na adresu Američanů a Dánů, tak jako velmi tvrdě o tom hovořil prezident Macron či německá kancléřka Merkelová, zejména když do Evropy zavítá americký prezident Joe Biden, kterého Robert Owen pokládá za rozhodujícího spolupachatele masivního odposlechu lídrů spřátelených zemí.

Ale zatímco Babiš burácel proti Rusku, v záležitosti, která se opírá o stejné smyšlenky jako kdysi fake pokus o otravu ricinem, pocházející z téže autorské dvojice Kundra – Koudelka, teď, když západní Evropa je rozhořčena ani Babiš, ani ten nový ministr zahraničních věcí (ještě jsem si jméno nezapamatoval a zřejmě ani nechci) se k Západní Evropě nepřipojí ani slůvkem.

To by byla skutečně svrchovaná zahraniční politika, ale to by se asi nelíbilo americkým loutkovodičům, zejména CIA. Na to ti naši kašpaři nemají.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Dr. Grace Augustiniová vo filme AVATAR povedala perfektnú myšlienku :

" Chčijou nám na hlavu, a ešte to vydávajú za déšť. "