Rozvrácený stát

covid ohnostroj
12.12.2020 13:40
Samozřejmě, že nezažívám orgasmus radosti z toho, co píši a jakkoliv chci učinit spíše zásadní glosu týkající se Česka, nemohu odhlédnout od mezinárodních souvislostí, zejména pokračování a průběhu pandemie koronaviru, která úspěšně podmaňuje celou Evropu či USA, a naopak je porážena v „totalitní“ Číně.

Takže jeden a půl miliardová Čína měla za včerejšek nárust nakažených pouhých 15 osob, slovy patnáct osob a žádného zemřelého, její největší rival, nejvýznamnější vlajková loď Západu  čili USA za včerejšek zaznamenala 246761 nakažených a jen za včerejšek  3031 obětí, tedy více než jich zemřelo 11. září 2001 při útoku na dvojčata. Ale i jinde v Evropě to vypadá hrůzně. Německo, které nám bylo dáváno za vzor mělo včera 28 344 nakažených osob  a mrtvých 587. No my se určitě také chlubit nemůžeme. 5 869 nakažených je také „požehnané“ číslo 102 mrtvých rozhodně není k jásotu

Když už jsme u těch čísel, pak aby nebyl obviňován z nadbíhání Číně, Ale vážně, Tchaj-wan  má za včerejšek přírůstek 1 nakaženého a Vietnam 6. A i tzv. liberální asijská ekonomika Jižní Koreje má relativně velmi slušný počet nakažených 688 osob  za včerejšek a jen 8 obětí.  Asi tak…

Zdá se prostě jako objektivní fakt, že Západ nejenom že epidemii koronaviru nezvládá, ale hlavně se na rozdíl od Číny či Tchaj-wanu, severní Koreje či Vietnamu situace zhoršuje.

Nuže vraťme se do Česka.

Pandemie koronaviru rozleptává národy Západu a tady i Česka.

Přitom postupně zasahuje především politiku, kdy nejprve obrací opozici proti vládě, potom jednotlivé vládní partnery proti sobě a zapojil se do toho rozvratu i prezident.

Vše souvisí se vším. To, co v normálním režimu by byla obvyklá politická lapálie, náhle rozvrat prohlubuje. Dokud vláda byla jednotná, v podstatě nezáleželo, co říká opozice. Je už dva roky destruktivní a bude i dál. Jestliže ovšem se ANO a ČSSD rozhádá kvůli snížení dani a ČSSD, aby ještě více vydírala sice hovoří o rozpočtové nezodpovědnosti ANO, ale potom podpoří vyděračský návrh Pirátů, který zcela rozpočet rozmetává, těžko můžeme od poslanců ve Sněmovně chtít, aby měli před vládou respekt a hlasovali pro prodloužení nouzového stavu. A když premiér jen umí prosit a ministr vnitra ač šéf rozhodujícího represivního resortu v zemi, tedy vnitra jen planě poštěkávat, ač by se měl sejít se státními zástupci a prodiskutovat, že konečně budou stíhat zjevné a nebezpečné  šíření poplašných zpráv, které paralyzují účinnost opatření, není ani vládě pomoci. A když i nakonec i premiér i prezident v podstatě odmítnou jasně prohlásit, jak stařičká královna Alžběta, že se nechají očkovat. Tak komu v této zemi věřit? No určitě ne například SPD, která vyměnila vlastenecké triko za destruktivní kritiku tzv. koronadiktatury. U mě ti dobráčci skončili.

Pandemie prostě celému světu, Západu a v malém i nám nastavuje zrcadlo, jak je náš politický systém včetně a hlavně moci výkonné a případně represivní  schopný a funkční. Stříkačky umí Hamáček sehnat. Ovšem, aby zde byli stíháni popírači covidu a zpochybňovatelé opatření neumí.

Hlavně, že podmiňoval odvolání ministra Prymuly odchodem ČSSD z vlády. Chápu to. Vedle Prymuly zcela zapadl.

Nejde o to, abych vršil stesk za steskem.

Řešením by samozřejmě byl okamžitý odchod ČSSD z vlády. Mentálně už je stejně jednou nohou mimo, aby nepomáhala opozici k rozvratu vlády, to je čestnější ji opustit. Navíc by měla ještě několik měsíců do voleb a třeba by se zmobilizovala a hledala nová témata.

Babiš by samozřejmě neodstoupil a i kdyby odstoupil, i v případě urychlení procesů by předčasné volby jen trochu urychlily situaci.

To by byla ta nejlepší varianta.

Ta horší je, že koronavirus samozřejmě se bude zhoršovat, protesty bojovníků proti koronadikratuře budou narůstat a  nakonec všichni obyvatelé Česka povinně budou muset navštěvovat hospody každý den po 20 hodině. Žert? Bohužel napůl.

A my ve stavu totálního morálního rozvratu a vysílení pokračující epidemií (ta jistě neskončí do října příštího roku) půjdeme k volbám…

Má vůbec tento národ budoucnost? Momentálně to moc nevypadá.   

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-vyvadil

Názory jsou od toho, aby se lišily. V podstatě k němu vystoupili dva typy popíračů koronaviru: Kolega Volný je je soft popírač a dospěl k názoru, že se situace dramaticky vylepšuje, protože nastala celonárodní promořenost. Heureka. O té se snilo, ale absolutně nikde nenastala, maximálně krátkodobě na měsíc.. Jestli jsou mu málo ti tisíce nakažených a nemocnice pracující na 130 % dobře. Když už je takový génius, tak mě zajímá jeho názor na USA, kde standartně nabíhá nakažennost přes dvěstě tisíc měísíčně a počet mrtvých je více než USA měly během obou světových válek.

K paní RNDR, která se hrozí celosvětového konfliktu, zjeména vyvolaná NATO a vytýká mi, že mě prostě zajímá, jak se odvíjí ˇČesko, musím říci, že díky  jistě velmi pragmatické spolupráci Putina a Erdogana, je jak EU, tak i NATO zcela paralyzováno, protože představitel druhé největší armády v NATO Turecko čili Erdogan si nenechá vnutit diktát EU a NATO jak se má chovat. Součástí toho je, že Erdogan vyvolává s Kyprem, s Libyi, Řeckem, Francií lokální konflikty, ale zároveň drží EU a NATO pod krkem, protože kdyzž se rozlobí, tak prostě pustí milióny migrantů do Evropy a zlikviduje ji. Jo, je to islamista a Putin, aniž pohne prstem jeho prostřednictvím má EU a NATO na háku.

A k tomu covidu. Ještě jednou napíšete takovou blbost, že covid je výmysl a požádám redakci Vaší věci, abyste nesměla připojovat připomínky k mým článkům. Pro mě šíření posplašných zpráv v tomto duchu je věc zcela zásadní

Dona

Zdá sa mi, že plytváme svojou inteligenciou na žabo - myšie vojny našich politikov, novinárov a médií, alebo je to vynútená taktika ako odviesť pozornosť od udalostí, ktoré sa chystajú za " oknami ", za hranicami, za oponou ?

Každým dňom sme bližšie ku celosvetovému konfliktu, a my sa zaoberáme nepodstatnými " hlúposťami " vnútornej politiky. Najväčšiu radosť a potešenie má z toho NATO. 

OSN, Zelení a klimaalarmisti zamestnali svetovú mienku. O účelovej hre okolo COVID-19 už netreba ani písať. Až jedného rána sa zobudíme......