Ladislav Žák: Skutečný svět II.

14.11.2015 20:07
Netušil jsem, že budu tak rychle připisovat k textu Skutečný svět dvojku. Nicméně pařížské atentáty ukázaly další rozměr naprosté neschopnosti a zbabělosti europolitiků při setkání se skutečností. Ze všech stran slyšíme jen poděšené mektání, sem tam neuvěřitelné bláboly o tom, že jsme spolu, že útok na vás je útok na nás… Někteří ani nevystrčí nos, jiní hrdinně vyjdou obklíčení ochrankou a položí věnce, zapálí svíčku a utečou.

Příznačné je, že žádné skutečné islámské autority nevyřknou proti islámskému terorismu nebo Islámského státu špatné slovo, natož fatvu. Muttimerkel, gender Mojžíš jedenadvacátého století, přispěchala s ujištěním, že to její migrující děti nebyly, natož pak ty syrské…Nebyl to prý ani islám, tvrdí odborníci, čímž nepřímo potvrzují, že za slovy „Alláhu akbar“ se nejspíše maskují zahrádkáři nebo budhisti. Možná to byli Přátelé žehu.

Novináři plní pilně svou roli užitečných idiotů a informují svět pořád dokola o nesmyslech a neustálým opakováním násilných záběrů a informováním o zbabělosti a neschopnosti evropských vůdců šíří jménem Islámského státu mezi občany EU strach. Spousta z nich by měla být oceněna medailí za blbost při šíření džihádu. Tolik pro šíření islámu slovem a mečem jako speciál ČT24 neudělal žádný bojovník islámu. Tolik panen sehnat, aby byly zásluhy ČT24 o džihád doceněny, bude opravdu fuška. Ani BBC a DW příliš nezaostávají a snad nejpohodovější je Al Džazíra.

Navíc se virtuálním prostorem tradičně valí vlna nějakého pseudosolidárního nesmyslu ala „staré boty na větvi“ z „Vrtěti psem“ nebo „Je suis Charlie“. Nejvíce prý frčí „Pray for Paris.“ Kdo se nemodlí za Paříž, není Evropan a kvůli němu se nezhroutí terorismus. Máme si natřít své profily na sociálních sítích jako francouzskou trikolorou, Eifelovka zhasne, budovy ve světě jsou naopak nasvíceny trikolórou, symbol „atomáku“ se transformuje do podoby Eifelovky atd. atd. Islámským státem pak jistě otřese pondělní celoevropská minuta ticha.

Co nakonec všechny překvapí, že tahle široce mediálně komentovaná a sebeoplozovaná virtuální aktivita a solidarita nakonec nic nevyřeší, a to přesto, že jsme se všichni tak krásně snažili, sdíleli a lajkovali. Skutečného světa se takto nemůžeme dotknout, ani kdybychom měli na mobilu mozol. Jedinou rozumnou občanskou aktivitou v tomto morálním politickém a mediálním marasmu zůstává první den po této masové vraždě pokus o vytváření domobrany v některých francouzských departementech…

Dlužno podotknout, že to politici okamžitě odsoudili a média spustila povyk o extrémismu…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Výstižné! Sledování médií po pařížské tragedii je o zdraví. Tolik módní kladení květin a zapalování svíček před ambasády a jinde je prostě farizejské. Má symbolizovat sounáležitost, ale kde je ona sounáležitost ve všední den? Bláboly politiků i po pátku zůstávají žvásty. Dokázala to dnes i jejich plejáda, co se vystřídala u Moravce. Pochopil jsem, že kromě slibů, hlasitých proklamací a nových nápadů se nezmění vůbec nic. Vnější hranice EU jsou tak rozsáhlé a nepřehledné, že se hlídat nebudou ( Sobotkův nápad na zřízení nějaké evropské pohraniční stráže se pokud vůbec, pak dlouze bude projednávat), proti IS se na zemi bojovat nebude (Američané mají před volbama prezidenta a bez nich to nejde a Arabům se do toho boje nechce), Turci nadále budou podporovat IS propustností svých hranic i nákupem jimi dodávané ropy, kterou vesele budou prodávat dál i zemím EU. Rusko budeme nadále kritizovat za podporu Asáda, zbrojařské koncerny za oceánem, ale nejen tam, nadále budou dodávat zbraně "hodným" teroristům, pardón syrské opozici a emigrantská vlna se do nitra starého kontinetu povalí dál!!!

Myslím si, že evropská a tedy i česká veřejnost chtěla slyšet a vidět konkrétní kroky, které by jasně řekly, že NATO není jen pro ozdbobu, anebo jako podpůrný přívažek armády USA, že evropské námořnictvo i za cenu střelby nedovolí připlouvání dalších člunů s běženci, že evropské státy, co ještě nepodlehly multikulturnímu šílenství nahlas řeknou, že stojí na evopských tradičních hodnotách, uznávají sice svobodu vyznání, ale zakazují jakékoliv, tedy nejen veřejné, ale i v islámských modlitebnách ventilované idee náboženské netolerance a její hlasatele z řad imánů bude tvrdě postihovat nejen vězněním, ale i vyhoštěním, že nedovolí, stejně jaké je tomu v rigidních muslimských zemích, stavbu mešit a vymáhání jakýchkoliv úlev, spojených s náboženstvím v duchu - chceš u nás žít, přizpůsobíš se našim hodnotám!