„Lidé“ v ulicích, 61% Němců se domnívá, že demokracie je v ohrožení

david ilustrace
6.2.2024 11:40
Tak jsem se dočetl, že „lidé“ v Německu protestují proti pravicovému extrémismu. První o tom informovaly České noviny, které vyjadřují „politický názor“ původně tiskové agentury ČTK. Od nich to v rychlém sledu opsali opisovači ze Seznam Zprávy, Novinky.cz, Forum24, IDnes, ČT24 i portál CNN Prima News. ČTK opsala zprávu od agentury DPA. Všechny zmiňované zdroje obsahují stejné věty. To je dnešní mainstream. Kde jsou ty časy, kdy mělo smysl čerpat z více domácích zdrojů?

Co si přejí, abychom si mysleli? Z primitivně manipulativní zprávy to přímo čiší. Takže pro německou demokracii je ohrožením pravicový extrémismus, Pravicový extrémismus rovná se AfD. K tomu je připojena možná pravdivá informace, že 61% Němců si myslí že je v Německu ohrožena demokracie. K tomu připojeno tvrzení, že „lidé“ jsou pobouřeni „informací investigativní společnosti Correctiv“, podle níž se vloni v listopadu sešli zástupci krajní pravice v Postupimi „a jednali tam i o tom, že by Německo měly opustit velké počty lidí s přistěhovaleckými kořeny“. Tedy spiknutí! Bojte se, protestujte!

Tuto informaci označil poslanec Evropského parlamentu Gunnar Beck z AfD na veřejně streamované schůzi naší politické frakce Identita a demokracie za vyfabrikovanou provokaci a jmenoval další podobné útoky na AfD.

Zpráva, která je velmi manipulativně připravena uvádí, že protestují „lidé“. Jistěže ne orangutani. Tito lidé jsou ovšem nepochybně voliči současných stran německé vládní koalice a jsou tedy spokojeni s její politikou. Ti, kteří přijeli do Berlína traktory, byli asi také „lidé“, ale přijeli, protože spokojeni naopak nejsou. Možná mezi 61% „lidí“ s obavami o demokracii byla velká většina těch, kterým se nelíbí současná německá vláda, cenzura a manipulativní chování médií hlavního proudu v rukách oligarchů, pro které současná vláda pracuje.

Na německé vlády včetně zemských padá hrůza z toho, že AfD by nyní volila většina občanů ve východoněmeckých zemích, a je druhou nejsilnější v celoněmeckém měřítku. Na postgraduálu jsem skládal zkoušku ze statistiky, a tak se mi nějak nezdá, že by velké procento mohlo tvořit extrém. V takovém případě se průměr posunuje směrem k silně zastoupeným objektům.

Extrémní přání AfD je, aby Německo hospodářsky prosperovalo, zatímco současná „neextrémní“ vláda dosahuje „záporného růstu“, je zřejmě spokojena s růstem cen, s problémy zemědělců, které způsobuje a s rostoucí bídou.

Ačkoli v Evropském parlamentu sedím úplně vpravo, pokládám se za člověka s levicovými názory, protože si myslím, že by každý měl mít příležitost k uplatnění a dosažení společenského vzestupu. Naopak si nemyslím, že by společnosti prospívala dědičná privilegia, a také si například myslím, že majetek nabytý nepoctivě by neměl být nedotknutelný.

Za levici nepokládám Zelené a současné socialisty a velkou většinu frakce Levice. Pokládám je za levičáky ovládané bizarní ideologií. A tak mám v mnoha ohledech blíže ke konzervativní pravici. Spolu s ní se nedomnívám, že bychom měli jásat nad hospodářskými a sociálními důsledky šíleného Green Dealu. Nemyslím, že naší národní komunitě prospívá příval imigrantů, kteří nás nemíní respektovat, a už vůbec nelze podporovat válečný konflikt v Evropě, ostatně i kdekoli jinde. Socialisté a Zelení jsou nadšeni pro zbrojení a válku. Příčinou není vidina jejich prospěchu, ale jejich blbost.

Poslanci AfD nehlasují pro válku ve východní Evropě, na rozdíl od levičáků nejdou ve šlépějích Hitlera v tažení na Rusko. Chtějí spolupráci, nejsou nadšeni úspěchem neznámého pachatele, který zlikvidoval Nord Stream, nejsou nadšeni nákupem předražených energetických surovin a zbraní od hlavního spojence, který má v Německu skoro 80 let vojenské základny.

Úspěch AfD není založen na extrémních názorech, ale právě naopak. Chtějí prosperitu, mír, spolupráci. Nechtějí občanskou ani jinou válku, nechtějí konflikty, které přináší masová imigrace, nechtějí ožebračování občanů ve jménu údajné záchrany planety, nechtějí cenzuru a slídění policie na každém kroku. A to je prý extrémismus.

Ivan David

europoslanec, člen frakce evropských národovců a vlastenců Identita a demokracie

 

 

 

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek (novarepublika.online).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.