Neřešme blbiny

babiš válka
17.1.2023 11:10
Je úplně jedno, kdo byl či nebyl před 35 lety komunistou, nebo jak to bylo tehdy s StB či se školením rozvědčíků. To je dnes bez významu. Mne daleko více zajímá, kdo dnes se snaží zalíbit a podřídit novému světovému hegemonu, jimiž je Washington či Brusel. Horší tedy v tomto smyslu je samozřejmě je, kdo je dnes agentem CIA.

Československo bylo relativně nezávislé jedině za 1. republiky, kdy Masaryk a Beneš si na jedné straně drželi relativně silnou prozápadní linku, ale zároveň poměrně velmi silnou linku i se Sovětským svazem.

Tato linka se dařila držet ještě tak rok, dva po roce 1945 a rok 1948 to změnil na podřízenost Moskvě a následně rok 1989 podřízenosti Washingtonu a posléze Bruselu.

Andrej Babiš není srdnatý jako Viktor Orbán, ale empiricky se přece jenom se snažil o jistou míru nezávislosti, i proto, že mu docela imponoval Donald Trump, který se možná znovu vrátí na scénu.

Petr Pavel miluje vojenskou disciplínu. Když s Varšavskou smlouvou, tak natvrdo, když s NATO, tak taky.

Celé tyto volby jsou sporem o tom, zda naše budoucnost bude spočívat v bezvýhradné podřízenosti Západu, i kdyby to byla cesta do pekel a nebo, zda alespoň částečně budeme samostatně přemýšlet.

A o to by se Babiš snažil.

A to zase není tak málo…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Yarmil

No nevím estli nás generál chce do války zatáhnout,ale po síti koluje asi jeho úvaha o mobilizaci a posílení ukrajinské armády a tím by se Rusko dalo porazit,zbraní údajně je dost.Zvedám významně obočí a kroutím hlavou.