Pane Babiši, v situaci v jaké jsme, může odmítnout Sputnik jen zločinec

24.3.2021 13:24
Přestaňme si konečně věci nalhávat a berme je raději realisticky z horší stránky. Mnohokrát bylo opakováno, že vedle lockdownu je pro potírání covidu ještě více nenahraditelná masivní očkovací strategie.

Lockdown v situaci zřejmě nejvyšší epidemické zátěže na 1 milión obyvatel na světě  může na rozdíl od jara minulého roku pomoci jen omezeně. A my ty výsledky snad všichni vidíme. Abychom byli v podstatně větší pohodě a mohli začít uvolňovat, musel by počet nakažených za den poklesnout  pod tři tisíce. To je za současné situace bez masivního očkování prakticky do konce roku nesplnitelné.

Neřešme, co se zvoralo. Totálně selhala Evropská unie, o tom snad už nikdo u nás nediskutuje. Je možné, že jsme mohli objednat více západních vakcín. Ale to taky neřešme.  Nedostáváme ostatně ani ty objednané.

V Česku denně umírá kolem dvou set lidí. Máme největší úmrtnost na covid na 1 milión obyvatel na světě.

Sice lockdownujeme, ale to evidentně nestačí a stačit nebude.

Máme ovšem  unikátní postavení ze zemí EU, protože prezident Miloš Zeman se může kdykoliv  spojit s Putinem či čínským prezidentem. Kdyby se masivně připojil i premiér Babiš i místopředseda vlády Hamáček se zapojením Jaroslava Tvrdíka, jak to bylo na jaře, tak to tady máme.

Kvůli pitomým rouškám jsme dělali manévry a to se umíralo sporadicky.

Teď, když máme vizi zřejmě  nejvíce mrtvých, premiér odmítá vydat ministru zdravotnictví pokyn, aby zjednal výjimku a povolil očkování.

Všechno ohledně dodávek vakcín do budoucna jsou lži či pololži. V zásadě ani naši představitelé za to nemohou. Jsme ve světě, kde jako tehdy s rouškami nastal boj urvi, kde můžeš.

Ale my naše možnosti z geopolitické zbabělosti nevyužíváme.

A určitě by stačilo jen málo.

Že Blatný neměl být nikdy ministrem zdravotnictví, pane Babiši,  kromě Vás a pravicové opozice, ke které patří,  ví každý.

Ale vy, pane premiére,  jednáte proti zájmu národa.

Na jaře jste jednal jinak a ANO mělo 32%. Dnes jste za Piráty tuším s 20% a já se divím, že máte tak moc.

Přikázal  Vám v telefonátu ministr zahraničí Blinken, že musíte mimo jiné odmítnout Sputnik, protože požádat o pomoc Rusko a Čínu je zradou euroatlantického spojenectví?

Co Vám za to bylo slíbeno?

Jste přece podnikatel.

Po zločinu přichází trest, pane Babiši.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Chyba je, že lékaři pacienty obskakují, až sami padají na ústa, ale neléčí. Obvoďák vám poradí držet se doma a nanejvýš si vzít (neúčinný) Paralen, počkat, až se to pořádně rozvine (a zhorší), a pak, až se budete dusit, zavolat sanitku, aby doktor na emergency konstatoval, že už je fakticky pozdě. Na JIP dají pacientům kyslík a když to nestačí, pošlou je na plicní ventilaci, která pacienty obvykle dorazí úplně, protože - opět - nic neléčí, jen se do přecitlivělých oslabených plic pumpuje vzduch, který je roztrhá. Ivermectin, který v desítkách milionů případů (bohužel jinde než u nás!) prokazatelně pomohl, odsoudili jako "Vědecké kacířství" (viz "Planeta opic", byl přece odsouhlasen pro něco úplně jiného, nikoho nezajímá, že skutečně zabírá ani jak to, že zabírá) a když ho doktor přece jen předepíše, aby se bál o odebrání titulu. A protože pomáhá jen když byl podán včas, tak těch pár bedýnek dovezeného ivermectinu zašantročili do nemocnic, kde už je pozdě. A budou hlásat, jak nepomáhá?!?

Připomíná mi to totální neschopnost lékařů proti Morbus Čengí, kteří si dovolili předepisovat jen léky potlačující zápach... A když nějaký doktůrek Galén experimentoval, vyhodili ho, protože to nebylo "ideologicky v pořádku".

Hanba!

paysan

Ta úmrtnost je skutečně děsivá a rád bych slyšel vysvětlení lékařských kapacit! To, že den, co den zemře kolem 200 lidí je šílené a všichni dělají jako že se nic neděje a že se s tím asi nedá nic dělat. To nemůže být pravda! A ryze ideologický přístup ke Sputniku je nejen do nebe volající hloupost, ale i zločin! Týká se úplně každého, kdo k tomu takto přistupuje!