Polský premiér obvinil Evropský parlament z korupce

vyvadil ilustrace
19.12.2022 18:39
Jiří Vyvadil: Polský premiér Morawiecki, tak jako konečně všichni polští politici je znám typickou protiruskou politikou, ale navíc jeho strana Právo a spravedlnost téměř v nemenší podobě ostrou kritikou Německa spojenou s požadavky na válečné reparace, které nevypadají na to, že by v několika příštích století mohla být splněna. To ovšem neznamená, že jeho kritika na do oči bijící pokrytectví EU v otázkách právního státu, prosazovaná českou inkvizitorkou Jourovou není zcela na místě. Za mně v této otázce má plný souhlas.

Šéf polské vlády v rozhovoru pro portál Interia poznamenal, že v Evropském parlamentu se odehrál korupční podvod, který se stal velmi vážným skandálem.

„Proto by se ti, kteří nás i jiné země chtějí učit vysvětlovat, co je to právní stát, měli bít do prsou a uklízet si vlastní dvůr. „Evropský parlament nedodržuje zákony. Dnes jsou masky stržené a tělo se musí dát do pořádku především samo,“ uzavřel Morawiecki.

Připomeňme, že minulý týden v Bruselu policisté provedli sérii prohlídek a zatčení v případě korupce v Evropském parlamentu. Někteří europoslanci jsou zejména podezřelí, že brali úplatky úředníkům, aby zlepšili image Kataru, než se tam bude konat mistrovství světa ve fotbale 2022. Mezi hlavní podezřelé patří místopředsedkyně Evropského parlamentu, řecká politička Eva Kaili.

Později vyšlo najevo, že v rámci vyšetřování bezpečnostní složky od ní a jejího partnera zabavily více než 1,5 milionu eur v hotovosti a cenné dary. 13. prosince byla Kylie vyloučena z politické strany v Řecku a byla také zbavena funkce v Evropském parlamentu. Sama svou vinu a jakýkoli podíl na korupční aféře kategoricky popírá.

Jiří Vyvadil: Ne že bych měl radost z toho, co se děje v EU. Přeměňuje se jednostrannou nedemokratickou ideologickou bublinu, kde to, co je pravda a co není určují progresivisti, kteří ovládly všechny frakce s výjimkou frakce Identity a demokracie, kam náleží například i náš Ivan David…

Asi tak.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.