Západ chtěl mít totální válku proti Rusku a tak jí má

vyvadil ilustrace
7.6.2023 14:23
Zabývat se post festum faktem zničení hráze Kachovské přehrady a tím, kdo jej způsobil je v jistém smyslu nedůležité.

Podstatné je, že kdyby Západ a Ukrajina chtěli, tak by boje minimálně v podobě příměří mohly ihned nastat a nemuseli bychom se starat, kdo co způsobuje.

Aniž bych chtěl říkat cokoliv kategorického, ze všech došlých reakcí vyplývá, že střídavě úspěch či neúspěch mohou mít obě strany.

Z faktu, že se ji zrovna začátek protioperace moc nepodařil jsem zaregistroval, že totální havárie přehrady mnohonásobně větší než je Lipno může být chápána jako  úspěšná součást nastupující protiofenzívy.

Ať tak či onak, jen blázen může očekávat, že se Rusko nechá zamáčknout jako malinu. Něco takového vůbec nepřichází s dosavadního průběhu v úvahu, protože Rusko naopak dokázalo silnou odolnost jak na poli vojenském, ta zejména ekonomickém, kde sankce zcela selhali a naopak vidíme postupný úpadek zemí EU, které se zbavily svých levných zdrojů energie.

Sabotáž na Kachovskou přehradu připomíná známou sabotáž na Nord Stream II a i v předešlém případě byly silné indicie o zapojení západních sil i Ukrajiny a něco podobného je vidět i nyní.

Ukazuje to taky něco jiného. Ta válka neskončí do roka. A čas rozhodně hraje pro Rusko a nikoliv Západ, který jen ztrácí.

Čím déle bude trvat tím zřejmější je, že Ukrajina i Západ prohraje.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.