Že by konečně ukrajinská protiofenzíva?

vyvadil ilustrace
6.6.2023 11:57
Samozřejmě, že patřím k té části Čechů, kteří si přejí mír a konec války Západu proti Rusku. Ale protože šílený Zelenskyj, který si dnes diktuje Západu podobně jako nedávno Greta, se potřebuje dostat pod test reality, zůstává ukrajinská protiofenzíva proti Rusku jedinou cestou, jak ukázat, jak je to se schopností Ukrajiny porazit Rusko.

Tajuplnost a zákaz zveřejňovat údaje o protiofenzívě dokonce s předtočeným klipem o zákazu cokoliv svěřovat komukoliv cokoliv působí až směšně a budí dojem, že se ukrajinští předáci obávají selhání.

A právem. Mnozí tvrdí, že tako protiofenzíva je v podstatě poslední možností Zelenského zaútočit na Rusko. Minimálně v tomto roce. A zřejmě možná i navždy.

Informace o útocích jsou velmi kusé. Zatím se objevují jen zprávy z ruských vojenských zdrojů, které dokládají dosavadní poměrně masivní útoky, které však skončili neúspěchem. Do toho přicházejí informace o útocích protiputinovských ruských sil, v podstatě vlastizrádců a nově i polských dobrovolníků kolem Belgogradu.

Podle jedné teorie to Ukrajinci zatím různě zkoušejí, aby zjistili, kde je největší pravděpodobnost průlomu. Možné to samozřejmě je.

Zatím se totiž Ukrajinci nijak nevyznamenali.

V každém případě je třeba, aby byla záležitost rozetnuta.

Neúspěch Ukrajiny je totiž jedinou cestou k míru, po kterém touží většina světa kromě militaristického Západu.

Tak uvidíme, přátelé

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.