Orbán: V Bruselu je nyní proválečná většina
Předseda Fidesz - Maďarské občanské unie prohlásil, že dokud bude mít Maďarsko vlastní vládu, nebude se angažovat na žádné straně konfliktu. Dodal, že pokud by Fidesz a koaliční křesťanští demokraté nebyli u moci, Maďarsko „by bylo po krk ve válce“. Podle Orbána „proválečné vlády, bruselští byrokraté“ a síť amerického finančníka George Sorose „posílají miliony dolarů“ maďarské „proválečné levici“, která chce „loutkovou, proválečnou vládu řízenou Bruselem a Washingtonem“.
"Musíme chránit naše rodiny, zejména naše děti," řekl Viktor Orbán. Domnívá se, že přípravy na válku se provádějí všude a generální tajemník NATO chce zorganizovat misi NATO na Ukrajině. „Evropští lídři jsou ponořeni do války a považují ji za svou a vedou ji jako svou vlastní válku,“ dodal Orbán.
Podle jeho názoru, přestože Ukrajincům neposílají helmy jako na začátku války, ale těžké zbraně, se situace na frontě nezlepšuje, ale zhoršuje. „Západ je jen krůček od vyslání vojáků na Ukrajinu,“ řekl maďarský premiér. „Toto je válečný vír, který by mohl Evropu stáhnout hluboko do země. Brusel si zahrává s ohněm,“ dodal. Zdůraznil také, že je v zájmu Maďarska držet se dál od této války. „Toto není naše válka, nechceme válku a nechceme, aby se Maďarsko stalo znovu hračkou velmocí,“ zdůraznil Viktor Orbán.
Tohoto tématu se ve svém projevu dotkl i šéf maďarského ministerstva zahraničí Peter Szijjarto. "Nezapojili jsme se do války." "Dokázali jsme udržet Maďarsko a maďarský lid v bezpečí, i když jsme byli a stále jsme pod velkým tlakem, jak vnějším, tak vnitřním," řekl.
Komentáře
Nebude chybou v nedemokracii spolehat na demokracii?
Existuje demokracie v zemi (zemích), ve kterých vlády a parlamenty demokraticky (s výhradami) zvolené se snaží svými postupnými kroky zatáhnout vlastní občany do války, aniž by si od nich vyžádaly souhlas? Je snad válka natolik nepodstatná událost, že poslancům a ministrům pro rozhodnutí postačí zplnomocnění z voleb na čtyřleté období, a že se ve volebních programech ani v programovém prohlášení vlády tato otázka neřešila, není podstatné? Je demokratické, když válečnou psychózu podporují média, politické neziskovky, lidé z akademické sféry a opačné názory jsou potlačovány a jejich protagonisté zesměšňováni, dehonestováni a dokonce kriminalizováni?
Nebude chybou čekat v tomto prostředí, v této situaci na volby? Může být totiž pozdě, do té doby můžeme být ve válce nebo v právním stavu, který konání voleb nepřipouští. Co když čekání zapřičiní ztráty stotisíckrát větší, než nečekání?
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.