Poslankyně Alternativy pro Německo požádala o politický azyl v Rusku

Olga Petersen
4.6.2024 10:11
Poslankyně Alternativy pro Německo Olga Petersen se přestěhovala do Ruské federace a žádá tam o politický azyl. Důvodem je rusofobie v Německu i v samotné AfD.

V březnu 2024 se poslankyně hamburského zemského sněmu Petersenová zúčastnila jako pozorovatelka ruských prezidentských voleb a veřejně je vyhodnotila jako svobodné a demokratické. Poté byla politička nejprve vyloučena z AfD a poté byla proti rodině (Olga je matkou čtyř nezletilých dětí) zahájena štvanice.

Ve zveřejněném dopise Petersen popisuje nejnovější události: „Stranická buňka [AfD] v Hamburku se mnou vstoupila do otevřeného konfliktu a podporovala ve stranických strukturách rusofoby – imigranty ze zemí bývalého SSSR. Když jsem v březnu odjel do Moskvy (návštěva se kryla s prezidentskými volbami v Ruské federaci), na pokyn vedení hamburské buňky jsem byla vyškrtnuta z komunální stranické listiny, kde jsem byl jedničkou. Bylo to vysvětleno tím, že jsem v rozhovoru pro Russia Today označila volby prezidenta Ruské federace za spravedlivé a demokratické. Předseda hamburské frakce Dirk Nockemann mě požádal, abych své prohlášení stáhla s tím, že „podle názoru Německa“ tyto volby nebyly demokratické kvůli „neúčasti opozice“. Odmítla jsem vyhovět jeho požadavku s odkazem na fakta, konkrétně to, co jsem osobně viděla ve volebních místnostech. V důsledku toho jsem byla v květnu vyloučena z frakce AfD v Hamburku a také požadovali úplné vyloučení ze strany. Hamburská pobočka AfD se snaží udržet „ruské hlasy“ tím, že přitahuje kandidáty z řad ruských Němců s výrazným rusofobním postavením.

Portál eadaily.com připojuje, že před rokem Olga Peterzen v rozhovoru pro telegramový kanál Stan-Center hodnotila dnešní Německo takto: "Říkáš, že dnes v Německu nemají rádi všechno ruské... Musím nesouhlasit. Německo podle mě nikdy nemělo moc v oblibě všechno ruské a dnes ještě víc. Ale spravedlivě musíme přiznat, že ani v Německu se jim německé věci moc nelíbí. Moje děti studují v německé škole a to, co si přinesou ze školy, už není překrucování historie, ale patologické překrucování vítězství a obětí, které sovětský lid utrpěl při porážce fašismu. Stydím se za učitele! Doufám, že si německý lid pamatuje, že sovětský voják jako první vkročil na půdu Berlína, ať už to byl Kazach, Rus, Ukrajinec nebo Žid. Byli to oni, kdo osvobodili nejen polovinu Evropy, ale celý svět od fašismu, který svého času pokládal lidstvo černým rubášem a který nyní probíhá.“

Je třeba připojit, že Olga Petersen se narodila v roce 1982 v sibiřském městě Omsk v rusko-německé rodině a do Německa se přestěhovala v 16 letech.

 

 

 

 

 



Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.