Schröder šokuje: Krym patří Rusku

8.11.2018 10:40
Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru pro „Aachener Nachrichten“ prohlásil, že dříve nebo později bude nutné uznat Krym za součást Ruské federace.

„Je to skutečnost, kterou budeme muset jednou uznat. Krym, který ostatně dříve patřil Rusku, se stal v roce 1954 darem sovětského lídra Chruščova součástí  tehdejší sovětské Ukrajiny. Myslel, že sovětský komunismus bude existovat stejně dlouho jako katolická církev. To se ale naštěstí nestalo,"  uvedl Schröder.  Podle ex-kancléře   Evropa potřebuje obnovit spolupráci s Moskvou, a dodal, že Rusko je blízkým sousedem, bez kterého nemůže existovat trvalý mír na kontinentě.

 

Foto: G. Schröder a V. Putin na archivním snímku.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Já bych jenom něco doplnil.

Krym, jak známo, dobyla mocnost, které tehdy velela Kateřina II. Veliká. Dodal bych také, že toto území bezdůvodně a nezákonně "daroval" naprosto opilý Ukrajinec:  Nikita Sergejevič Chruščov.  Tehdy to bylo všem šumafuk, existoval Svaz sovětských socialistických republik.

Důležitým faktem totiž je,  že KRYM BYL a je AUTONOMNÍ OBLASTÍ. A to již od roku 1921 s oficiálním názevem: "Autonomní Krymská sovětská republika!!!"  To znamená, že obyvatelstvo mělo plné právo hlasovat o tom, ke komu se připojí. Což se stalo. Byla věnována velká snaha, aby se onoho hlasování nezúčastnil nikdo z tzv. západních politiků či novinářů. Ale několika Čechům se tam podařilo dostat a podali zprávu o tom, že referendum proběhlo v naprostém pořádu a jeho výsledek byl jednoznačný.

V naší Nezávislé, Veřejnoprávní atd. TV neslyšíte ani slovo o tom, že na základě dlouhodobé dohody tam mělo umístěno svoje ponorky Rusko. Pro podnikatele P.rošenka by nebyl žádný problém zorganizovat řetězec konfliktů a ony prostory nabídnout KOMU ......... ?

Tak naivní Vladimír Vladimírovič nebyl a pochopitelně věděl, že jakékoliv rozhodnutí bude kritizováno. Byl jsem mnohokrát služebně v Rusku a dvakrát také na Krymu. Tento poloostrov byl pro Ukrajinu ztrátový - to je oficiální fakt. Vůbec se o něj a lidi na něm nestarali.

VŮBEC, ale vůbec se nepíše o tom, že na pobřeží Ukrajiny se nové základny pro ponorky staví. A můžete si vsadit na to, že to budou lodičky Strýčka Sama.