Blogy uživatele

obrazek
včera 16:48
Je známo, že nejvíce silničních nehod a úmrtí při silničních nehodách (vloni na našich silnicích zemřelo 454 lidí), zavinila skupina řidičů nejmladších. Z celkového počtu dopravních nehod, jež se během roku v ČR stanou, jich 11 procent zaviní právě řidiči s praxí do dvou let, kteří ovšem z...
obrazek
včera 06:39
Jak jinak lze chápat přání Ukrajiny, aby byli likvidováni dodavatelé čehokoli, co podporuje ruskou armádu? Hospodářské noviny: V íránských dronech, kterými útočí Rusko, jsou západní součástky. Ukrajina vyzývá k bombardování továren (Irán, Sýrie).
obrazek
včera 00:01
Z žádné strany dnes nezaznívá velké vyprávění, dotýkající se rozumů a srdcí lidí, nikde nejsou slyšet hlasy řečníků, které by vyprávěly skrz příběhy z minulosti děje současnosti a budoucnosti, které by sjednotily energii lidí, daly jim smysl, směr a naznačily cíl.
obrazek
27.9. 13:51
Číňani opakují strategii z automobilového průmyslu a nehodlají dohánět. Také v čipech půjdou jinudy. Další skok může zajistit technologie SSMB-EUV z pekingské univerzity Čching-chua vznikající ve spolupráci s německým výzkumem.
obrazek
25.9. 22:06
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění, k upřesnění jeho významu; podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulých týdnů.
obrazek
25.9. 19:52
Extrémní přírodní dění v podobě záplav, zemětřesení a požárů, nebo společenské napětí v podobě války, převratů a nepokojů, a již ani nemluvě o předchozí pandemii, to vše je hmatatelným a očividným důkazem toho, že se něco děje. Že dochází k něčemu neobyčejnému, co vyvolává doslova var v oblasti...
obrazek
24.9. 23:31
V minulých dnech byl prezident Volodymyr Zelenskyj uveden do kanadského parlamentu osobně premiérem Justinem Trudeau, který si vzal úvodní slovo a po něm Zelenskyj pronesl už tradičně bojový projev, který byl mnohokrát přerušován potleskem – vždy ve stoje.
obrazek
24.9. 11:36
Akce budí reakci. Předem přiznávám, že tato má glosa je především reakcí na fantaskní komentáře našich médií zveličující vystoupení prezidenta Pavla na Valném shromáždění OSN, které bylo pouze snůškou obvyklých protiruských banalit, popřípadě kontraproduktivnímu vystoupení Zelenského, kterému se...
obrazek
23.9. 12:20
Vizitkou příliš tolerantní vnitrostátní politiky v Rakousku vůči vyznavačům islámu – muslimům je m.j. případ, kdy dva nezletilí se chystali postřílet všechny křesťany u nich ve třídě.
obrazek
23.9. 00:40
Dlouho už jsem neviděl tolik zajímavých ekonomických údajů a argumentů jako při zahájení 77. schůze Poslanecké sněmovny, kde měl být schvalován postrach sezóny, vládní ozdravný balíček.