Jiří Paroubek: Fischer prezidentem, Tymošenko českým občanem a intrikán Bárta

obrazek
8.1.2012 19:36
První týden v novém roce 2012 byl nezvykle nabitý událostmi. Svou prezidentskou kandidaturu podle očekávání oznámil Jan Fischer. Nikoho, kdo alespoň trochu zná politickou násobilku, to nemohlo překvapit. J. Fischer si jako premiér úřednické vlády – a je celkem lhostejné, zda oprávněně či neoprávněně – získal slušnou popularitu. Nemusel vlastně nikdy za patnáct měsíců, co byl předsedou vlády, dělat kontroverzní rozhodnutí. Vše za něj musel odpracovat někdo jiný.

Ty zájmové skupiny – mezinárodní i domácí – které mají zájem na tom, aby byl J. Fischer českým prezidentem, udělají pro jeho zvolení všechno. Nechci se mýlit, ale vůbec mě nepřekvapí, když Babišovo bezprogramové „hnutí“ teď konečně získá program. A tím programem bude v prvé fázi prosadit zvolení J. Fischera prezidentem. A v druhé fázi – po prezidentské volbě – půjde o to vytvořit silnou prezidentskou stranu…

Ministerstvo vnitra pod vedením J. Kubiceho udělalo velmi kontroverzní krok. Udělilo politický azyl O. Tymošenkovi. Chápu, že je v politice občas nutné dělat pragmatické, ba cynické kroky. Dobrá, O. Tymošenko zřejmě přinese do republiky nemalé finance. Ale přirovnávat tento cynický krok české vlády s udělením československého státního občanství Heinrichu Mannovi ve třicátých letech, jak to učinil J. Hanák v sobotním Právu, to je vrchol nevkusu a hloupost. A také čin nesmírně podceňující inteligenci čtenářů.

A konečně, druhou ukázku pokleslosti dnešního novinářského řemesla v zemi předvedlo opět sobotní Právo. Ve „vlastní zprávě“ přineslo „informaci“, že poslanec Škárka se snažil uplatit starého obchodního přítele Víta Bárty, aby mu dal kompromitující informace právě na Bártu. Výňatky z nahrávky (jistě pečlivě upravené) se všemi rysy jasné provokace, pořízené Bártovým přítelem ale nic takového explicitně nedokazují.

A tak bylo třeba vše trochu v headlinu článku dezinterpretovat. Je smutné, k čemu se Právo propůjčuje.

A co na to iniciátor celé intriky, V. Bárta? Prý by si policie měla na Škárku posvítit, vždyť přece organizoval proti Bártovi puč ve Věcech veřejných. Asi nejlépe Škárku hned odvést bez soudu na popravu.

Co je ovšem smutné, je to, že nikdo z médií, které tento tragikomický Bártův výrok otiskly, se nezmohl na komentář. Například, že v demokracii je politický boj běžný a že nepřijatelné jsou jen „obálkové metody“, k nimž se Bárta uchýlil. A korupčníkem byl, jak se zdá, Bárta a nikdo jiný. Škárka a další dva poslanci VV měli jen odvahu to zveřejnit.

Po takové Bártově politické eskamotáži, kdy mu tak silně záleží na zkompromitování Škárky, si říkám: sakra, na tom Škárkovi něco je.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.
Klíčová slova: média, Věci veřejné

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pawouczech

Mám snad právo na názor , tak mi tady laskavě neškolte .

prvnirytir

Nedá mi nereagovat na příspěvky pánů Kulíka a Novotného. Pana paroubka e nezastávám, jen konstatuji, že v některých aspektech a není jich málo máme na věci poodobný názor a pro vás pane Novotný platí, že každý má na svůj názor a jeho veřejné vyjádření právo, pokud to pane novotný nechápete, pak Bůh s vámi.

Však zpět k panu Kulíkovi. jýá jen konstatoval, že role pana Fischera v čele úřednické vlády byla médii abnormálně nadhodnocena a obrázek, který tím tento muž v české veřejnosti získal, nebyl dle mého názoru adekvátní tomu, co pro českou veřejnost odvedl. A těch mužů i žen, kteří pro naši zemi vykonali mnohem více je spousta. A´t již třeba profesoři, či lékaři s medikamety proti rakovině, anebo naši fundovaná zástupci v mezinárodních organizacích a mnozí další. Ale jsou to i politici, jak zprava, tak zleva, kteří na rozdíl od pana Fischera v čase svého působení ve vrcholných státních funkcích nesli "kůži na trh".

pawouczech

Další grafoman . A dokonce smolí BLOGY , jak se nenápadně pochlubil . Tak to musí být něco !

pawouczech

Možná , že to je spiknutí Marťanů a chtějí nám sem dosadit pana Fischera . Takový kydy nemá cenu číst . Jací chytrolíni asi kupují „ knihy “ pana Paroubka ?

rku

Pane Sedláčku,

kdo  podle Vás pro českou veřejnost něco udělal?

prvnirytir

Kauzu pana Škarky nechávám stranou, ostatně ji dnes rozcupovala MFD a i jinak je mi tento politik doslova ukradený, stejně jako celá véčka.

Chci se však postavit na stranu autora v jeho trefné charakteristice cauzy Olexandra Tymošenka i prezidentské kandidatury pana Fischera.

K Tymošenkovy bych dodal, že je příznačné, když jedni zloději (mám na mysli řadu současných vládních představitelů) vítají mezi sebou jiného zloděje. On byl totiž pan Tymošenko již dříve na Ukrajině souzen, ale to naše média zamlčují . Líbí se mi také to, že podle vyjádření vládních činitelů se o udělení azylu na vnitru jednalo řadu měsíců ( :-) ) a ministr zahraničí se to dozví až je azyl udělen. Byla.li by to pravda, pak ještě více pochybuji o tom, že premiér svůj kabinet vůbec nějak řídí.

Důležitá je ovšem i poznámka ke kandidatuře J.Fischera. Skutečně nevím, co tak skvělého pro českou veřejnost tento muž udělal? Přesně, jak píše autor, byl jen poslušnou loutkou, kterou vodili lidé v pozadí. Ti samí z něj nyní, za přispění médií, míní udělat i prezidenta. Autor správně podotýká, že loutkoherci nejsou jen z našich luhů a hájů. O síle židovské lobby snad nikdo nepochybuje. V této souvislosti mě mrzí i dnešní publikované vyjádření, podle kterého i část ČSSD (snad lidé kolem M.Haška) Fischerovu kandidaturu neodmítají. Je to podle mého naprosto hloupý kalkul s veřejným míněním. Už ve svém blogu jsem psal, že prezidentem bude ten, koho nejlépe vykreslí média.

antoninsebek

Chtěl jsem se nalokat čerstvého vzduchu a tak jsem šel surfovat.  Po internetových stránkách Věcí veřejných. Každý poslanec tam má vyznačeny návštěvní hodiny. JUDr. Vít Bárta má uvedeno toto: ÚT 19-20 hod. (po předchozí domluvě).   Jindy a jinak ani náhodou. Hodinu týdně a ještě bídně...     Věru je to makačka, to poslancování. 

A já dodávám dobrou radu - po předchozích zkušenostech. Rušičku sebou !