Klikatá a nekonečná je cesta teroristických útoků

26.5.2015 12:08
Velitel tzv. luhanských separatistů A. Mozgovoj se stal obětí teroristů. Ve včerejších Lidových novinách jsme se v rozsáhlém a mírně nevkusném článku P. Procházkové, dlouhodobě posedlé nenávistí vůči V. Putinovi, dozvěděli, že se k provedení tohoto útoku přihlásila jakási partyzánská skupina ukrajinských nacionalistů, která sama sebe nazývá Stíny.

Procházková o nich píše vlastně s obdivem a pochopením a hovoří o tom, že pokud teroristický útok na A. Mozgovoje skutečně spáchala tato skupina „dosáhla největšího úspěchu na bojišti za řadu posledních měsíců“.

Číst na stránkách předního českého média, byť Babišova, téměř oslavný text na teroristickou akci, je velmi smutné.

Sama Procházková zmírňuje své nadšení tím, že při tomto teroristickém útoku zemřeli (podle všeho) také nevinní lidé a mezi nimi i žena ve vysokém stupni těhotenství. Samozřejmě se ale v jejím článku také dočítáme, že vraždu mohl přeci jen zorganizovat někdo jiný, kdo při tom byl řízen z Ruska (!). To je pochopitelně zcela nepravděpodobný scénář, ale Procházková jako protiruská mistryně pera dokáže prostě vše. Zdůvodnit i pravý opak toho, co si myslí, je-li to potřeba.

V tomto případě zpochybňovat autorství teroristického útoku a přehazovat odpovědnost za jeho spáchání na Rusy. To je skutečně nechutné.

P. Procházková se dlouhodobě vydala na cestu, kterou za první republiky tak „hezky“ započaly Polední list a další deníky „stříbrňáckého“ a fašistického tisku.

Pokud se skupiny ukrajinských nacionalistů, které zřejmě nejsou pod kontrolou ukrajinské vlády (zdravý rozum se zdráhá uvěřit, že by ukrajinská vláda souhlasila s takovýmto postupem), vydají cestou vražedných teroristických útoků na představitele odbojných republik, je to cesta do pekel. Pak je jen otázkou času, kdy dojde k odvetným teroristickým útokům… A Ukrajina bude opět tonout v krvi.

Prostě a jasně řečeno, na Ukrajině jsou síly, které si rozhodně přejí zničení Minských dohod, a tedy zabránit mírovému řešení. Ostatně, při své návštěvě v Kyjevě i John Kerry ukrajinské představitele varoval před takovým postupem…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.