Petr Dimun: Omluva Martinu Pecinovi

4.1.2011 23:12
Musím se omluvit exministrovi vnitra a poslanci za ČSSD, nyní kandidátovi na předsedu ČSSD s jedinou nominací (mimo svoji domovskou místní organizaci) Martinu Pecinovi. Proč?

Poté, co Věci veřejné prosadily odstoupení Oldřicha Martinů z funkce policejního prezidenta, ministr vnitra a formální předseda této populistické strany Radek John prohlásil, že jeho nástupce bude vybírat komise expertů, kam přizve i „zástupce ČSSD“. Když se v minulosti ustavovaly expertní komise s účastí politických stran, bylo vždy pravidlem, že nominaci stranického experta provádělo vedení příslušné strany. Proto, když jsem se od dobře informovaných zdrojů dozvěděl, že o členství v této Johnově komisi uvažují i Martin Pecina a František Bublan, považoval jsem to za klasickou hru Víta Bárty na vytváření napětí v ČSSD. Oba jsou sice v širším slova smyslu zástupci ČSSD, oba jsou jako bývalí ministři vnitra legitimováni být členy této komise, oba také zastávají odpovídající funkce v Poslanecké sněmovně, avšak stínovým ministrem vnitra a tedy „zástupcem ČSSD“, který by se měl stát případně členem této komise, je logicky stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc. Vedení ČSSD by však předtím mělo rozhodnout, zda se vůbec zúčastní práce takové komise a zda se nejedná jen o zastírací manévr, jak namočit opozici do již předem hotového výběru. To vše jsem napsal ve svém článku „Ohlédnutí za kauzou Drobil“. Skutečnost, že některý z tria Tejc, Pecina, Bublan nerespektuje princip nominace stranickým vedením, jsem proto logicky odsoudil jako nedostatek smyslu pro souhru a strategické myšlení a připodobnil jsem celou situaci ke zmatku, který vyvolá drobek hozený hejnu kachen. To očividně nadzvedlo Martina Pecinu, který se do mne pustil v komentářích pod zmíněným článkem.

Předně se Martinovi Pecinovi omlouvám, že si moji obecnou kritiku vztáhl na sebe. Kdybych to býval předvídal, nahradil bych v příměru o krmení kachnu jiným opeřencem, třeba potrefenou husou.

V reakci na komentář Jiřího Paroubka pak Martin Pecina ještě dodává: „Tak Radek John řekl, že by chtěl aby se sociální demokracie účastnila výběru policejního prezidenta. To je vše co se stalo. K tomu si Dimun vymyslel větu : ani Pecina není bez šancí, protože potřebuje každou funkci jako koza drbání. Může mi pan Paroubek sdělit zda to považuje za seriózní "novinářský názor". Nebo je to jenom nechutnost namířená proti mně? Já přeci nikdy nepolemizoval o tom, zda by se měla ČSSD účastnit takového výběru. To považuji na nesmysl. Já nemohu za to, co pan John říká. Nemohu to nijak ovlivnit.“

Vzhledem k tomu, že dnes Radek John nominoval do komise pro výběr policejního prezidenta jak Františka Bublana, tak Martina Pecinu, avšak nikoliv Jeronýma Tejce, omlouvám se Martinu Pecinovi za to, že mé informace, které označoval střídavě za „plivanec“ a „kopnutí“ bez opory ve faktech, se naplnily. Omlouvám se mu i proto, že jsem opravdu přesvědčen o tom, že by mu tato funkce pomohla ke zviditelnění v médiích, ale vzhledem k tomu, co na tomto serveru napsal, mu nezbývá než veřejně nabídku Radka Johna odmítnout. V opačném případě totiž, Martine, očekávám omluvu od Tebe.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Past, jistě. ale na ODS. Což bylo včera potvrzeno. Ředitele totiž kontrasignuje premiér a ten prskal jako Viktorka pod splavem... No a ke kompetentnosti, šéf (tedy pan Tejc, ev. pan Sobotka) do komise vysílá své lidi, tedy odborníky. Tak se to normálně dělá a ne, že si tam sedne sám.
stvan
Příteli Pecino, do pomocné ruky se opravdu nekope. Ale tohle není v žádném případě pomocná ruka. To je politická past.
racek
Znalostí problematiky a osobní zkušeností tam do té komise pánové Pecina i Bublan rozhodně patří. Tak, do podané ruky se nekopá. Zvláště, když ... no, VV se tak nějak mění. Mocná touha po vládnutí tu je, ale otázka je, s kým. Nemusím ani naznačovat.
vafor
Také jsem si článek interpretoval dle známého:

Omlouvám se ctěným radním, že jsem polovinu z nich označil za pitomce. S velkou úctou se ještě jednou omlouvám a chci všechny přítomné ujistit, že polovina radních pitomci nejsou.
jaroslav
Hlavně je potřeba si dát pozor abychom si při výběru policejního prezidenta nenaběhli na vidle...ne za každou cenu,prosím.
karel-nizbor
:-) Pane Pecino, to se vám povedlo. Myslel jste to jako žert, že? Nemůžu totiž uvěřit tomu, že vy - jako bývalý náměstek ministra, šéf ÚHOS a ministr vnitra - byste byl tak nebystrý a nepochopil, že si z vás Petr Dimun dělá srandu. Pročítám noviny a myslím, že se jeho informace z předešlého článku ukázaly jako pravdivé. Nezbývá vám teď nic jiného, než veřejně svou účast v Johnově komisi pro výběr policejního prezidenta odmítnout...
stvan
Od počátku jsem byl přesvědčený, že se v tomto případě jedná o nedorozumění. Přesto ve svém důsledku nebylo zbytečné. Bude zajímavé sledovat, jak se přítel Pecina(jeho přijmutí omluvy je chlapské) postaví k Johnově pozvánce. Jako řadový člen ČSSD si nepřeji, abychom za jakékoliv rozhodnutí této vlády nesli politickou odpovědnost. Když spolu vařili pejsek a kočička, tak se z výsledku dělalo špatně. Nechme proto vařit falešnou kočičku samotnou a a v roli psa ji při každé příležitosti provětrejme faldy.
vafor
Souhlasím, že pozvánka pro experty ČSSD ze strany VV je nejspíš jen alibistické gesto, NICMÉNĚ jako občan bych byl obecně docela rád, kdyby se na vysoké odborné pozice vybírali jedinci komisí složenou jak z vládních, tak opozičních kruhů. Vybrali se tak, aby se při změně vlády (je za 3 roky více než pravděpodobná) neměnili i manažeři a úředníci. Vím, že to je naivní, ale přát si to mohu :).
Roman Tyller
Tomu nerozumim, tak podle jakých kriterí John vybírá a jak vůbec může vybírat on? Je přece logičtější že se usnese ČSSD na kandidátech a John s nima pak souhlasí nebo nikoliv, ale aby vybíral rovnou on ???? Stejně mi to spíš přije srovnatelné s tím naočením jak píšete.Výherce už bude předem znám a opozice o argumenty a možnosti kritiky oslabena....