Alexander Lukašenko gratuloval Isaacu Herzogovi

lukasenko sedici ilustrace
14.5.2024 08:30
Běloruský prezident Alexander Lukašenko ve své gratulaci ke státnímu svátku Dne nezávislosti, kterou zaslal izraelskému prezidentovi Isaacu Herzogovi a všem Izraelcům, připomenul hluboké historické vazby mezi Bělorusy a Židy, které podle něj přesahují politiku a nyní mají tato spojení ještě významnější vliv na utváření přátelských a blízkých vztahů.

„Jsem přesvědčen, že v roce 150. výročí narození prvního izraelského prezidenta Chaima Weizmanna, běloruského rodáka, najdou naše země způsoby, jak zintenzivnit politický dialog a kontakty v takových odvětvích, jako je obchod, zemědělství, farmacie. , věda, vzdělávání, špičkové technologie a cestovní ruch,“ zdůraznil běloruský prezident. "

 „Každý národ má právo na sebeurčení a ochranu svých zájmů. Ale upřímně doufáme v rychlé nastolení trvalého míru na Blízkém východě a dosažení kompromisu k vyřešení palestinsko-izraelského konfliktu,“ napsal Lukašenko.  Běloruský prezident popřál Isaacu Herzogovi a jeho blízkým hodně zdraví a pohody a občanům Izraele prosperitu a pokrok pod mírovým nebem.

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.