ABL ovládá vnitro!

obrazek
20.5.2011 12:27
Jistě si všichni pamatují, jak probíhaly tahanice okolo výběru policejního prezidenta. Jak moc Vítu Bártovi a Radku Johnovi záleželo na tom, aby policejní prezident byl kandidát právě z VV. Teď s odstupem času, se ukazuje, jak to byl promyšlený tah dopředu a s důrazem na zadní vrátka.

Prorůstání ABL do státní správy, potažmo vnitra policie dosáhlo dalšího mezníku. Jak jinak si lze vysvětlit, že obálková kauza Víta Bárty okolo uplácení členů VV, která nedávno vypukla, byla brzděna policejními vyšetřovateli? Kdo měl zájem, aby se trestní oznámení na Bártu odsunulo ne-li vůbec neřešilo?

Dnes již vidíme, že Lessy byl společným kandidátem vládnoucí koalice, který byl z hlediska zametání vládních kauz, vybrán po vzájemné dohodě. Jak jinak si logicky vysvětlit, že trestní oznámení na Víta Bártu ze strany Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí, šlo k ledu? Na první pohled přece jasný případ uplácení včetně spolehlivých svědků včetně audio záznamů, a tady se nic neděje. Dva policejní vyšetřovatele z protikorupční skupiny, kteří do toho kopli, byli vzápětí odvolání!

Věcí veřejné do politiky pronikly díky odposlechům, uplácení a kompromitujícímu materiálu a na to, že jsou amatéři (jak o sobě sami tvrdí) tak použily takové zbraně, na jaké jsme tady 21 let nebyli zvykli. Tyto praktiky využívala snad jen komunistická partaj a její nástroj STB hluboko před listopadem 1989.

Co k tomu dodat..? Pro českou politiku to byl další mílnik v dějinách novodobé historie, ve kterém jsme my všichni svědky nebezpečného prorůstání soukromého kapitálu do veřejného sektoru a státní správy!

Nejhorší na tom je, že kromě sociální demokracie, to žádné jiné politické straně nevadí a zejména těm vládním stranám. Pro vládnoucí garnituru je zájem udržet se u moci, daleko silnější motivace k tomu, aby toto nebezpečí přehlíželi a nejevili zájem tento problém řešit.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav

Lessy byl společný kandidát ODS (TOP) a VV na policejního prezidenta. A je vidět že jim to hezky šlape a vše bude zameteno. 100 dnů hájení už dávno pryč a žádná ryba v sítí ... Kubice jen vyhrožuje Slávkem Sobotkou ale že tu jsou živé kauzy jako Vondra, Barták, Kalousek to mu je jedno. V jednom má ale Lessy pravdu, když říká, že je kauza VV řešená standardně. Prostě je řešena s politickým vlivem a jako vždy bude řádně zametená pod koberec.

bohumil

Jestliže VV začíná vymetat korupci jinými podvody, těžko uvěřit, že to myslí poctivě. Myslím, že se trochu pletete, leč je to Váš názor

ricochet

Nasazování psí hlavy je v českých zemích odedávna oblíbeným sportem. Toco se děje okolo VV je takovým smutným důkazem toho, že tato kratochvíle je stále velmi populární. Na rozdíl od MFD, ČSSD a dost početné jak se zdá většiny si nemyslím, že hned musím  zasalutovat v momentě, kdy se ti novinářští zmetci zkorumpovaní snaží někoho mediálně odstřelit. Tahle kauza okolo VV je opravdu důkaszem toho, že nás kmotři všechny hezky drží pod krkem a kdokoliv se bude cukat tak skončí jako VV. Už mě ani nebaví vyvracet někomu ty hloupý, absurdní výmysly, který na tuhle stranu dopadají. Zdá se, že čím větší blbost tím více zapůsobí. Fakt je, že VV začalo v boji proti korupci mít výsledky, a to se pánům korupčníkům hrubě nelíbí; já mezi ně nepatřím, a proto ať se na mě páni mračí, já musím s pravdou ven, jak zpívali V a W. Zdá se zkrátka, že ti kdo nejvíce řvou tak mají největší máslo na hlavě. A lidi z ČSSD nevyjímaje.