Ani demokraté nechtějí pokračování Bidena, on sám kandidovat chce

biden vlajka
13.10.2022 12:19
Americký prezident Joe Biden během svého vystoupení v Coloradu hovořil o hrdinské smrti svého syna Beaua v Iráku. „Říkám to jako otec muže, který získal bronzovou hvězdu, medaili za vynikající službu a přišel o život v Iráku," řekl prezident USA. Jeho vyjádření je ovšem pro americkou veřejnost dalším příkladem faktu, že J. Biden začíná mít vážné problémy s pamětí. Je totiž pravda, že nejstarší syn Bidena sloužil v letech 2008 až 2009 v Iráku, ale zemřel v roce 2015 na rakovinu mozku ve Spojených státech ve věku 46 let.

Jiným případem úletu J. Bidena je veřejně pronesený výrok: „My se známe již dlouho. Jí bylo 12, mně bylo 30. V každém případě, tato žena mi pomáhala v mnoha věcech.” Ve skutečnosti věkový rozdíl mezi Bidenem a jeho současnou manželkou Jill Bidenovou činí 9 let. Neilia Hunterová Bidenová, první Bidenova manželka, tragicky zahynula při autonehodě koncem roku 1972, když Bidenovi bylo právě 30 let. Podle oficiálních informací se Biden seznámil se svou druhou manželkou až v roce 1975, to znamená o tři roky později, když mu bylo 33. Pár uzavřel manželství v roce 1977.

Pro mnohé velmi překvapivě Joe Biden v rozhovoru pro CNN vyzdvihl, že je velmi hrdý na svého jiného syna Huntera za to, že se mu údajně podařilo překonat drogovou závislost. Právě s drogami jsou spojovány fotografie, které pronikly na veřejnost, na nichž je nahý H. Biden v přítomnosti prostitutek. Připomeňme, že Hunter Biden byl zapojen do podivného podnikání na Ukrajině a podle kritiků tehdejší viceprezident Biden ovlivňoval tamní vyšetřování.

 Navzdory i dalším problémům, například s orientací v prostoru, se Joe Biden v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta, a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Údajně se podle agentury Bloomberg připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách.

Dokonce i většina demokratů ale soudí, že „nadešel čas na změnu ve straně“, napsal Washington Times s odkazem na průzkum USA Today/Ipsos. Biden by se neměl ucházet o druhé funkční období, říká 56 % demokratů. Mezitím se republikánští kongresmani chystají po listopadových volbách do Kongresu v polovině období odvolat Joe Bidena z jeho úřadu, uvedl The Hill. Zaznívají nakonec i hlasy, zda Joe Biden netrpí demencí.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.